Anasayfa » Bilmeniz Gereken En İyi WhatsApp Özellikleri

Bilmeniz Gereken En İyi WhatsApp Özellikleri

En İyi WhatsApp Özellikleri

Bilmeniz gereken en iyi WhatsApp özellikleri – Herkes WhatsApp kullansa da, uygulamanın hâlâ bilmediğimiz bazı özellikleri var. Bu makale, WhatsApp’ın sahip olduğu ve bilmeniz gereken daha az bilinen beş özellik bulmanıza yardımcı olacaktır.

En İyi WhatsApp Özellikleri

1- Okundu bilgisi işlevini devre dışı bırak

Belirli kişileri ve gönderdikleri mesajları önlemek isterseniz, WhatsApp okundu bilgilerini devre dışı bırakarak bunu yapmanızı sağlar. Bunun için Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Okundu Makbuzları’na gidin. Bununla birlikte, aynı zamanda sonundaki seçeneği devre dışı bırakır, bu nedenle başkasının mesajlarınızı ne zaman okuduğunu göremezsiniz. Bu yüzden seçtiğinize dikkat edin.

2- En İyi WhatsApp Özellikleri Son görülenleri gizleme

WhatsApp’da gizliliğinizi korumanızı sağlayan diğer bir özellik, içinde bulunduğunuz sohbet pencerelerinin en üst kısmında ‘son görülen’ durumunuzu gizleyerek durumunuza geçmektir. Bunun için Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Son Görülme bölümüne gidin. Bunu devre dışı bıraktığınızda, kimse WhatsApp’da en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu göremez. Ancak yine de, bunu başkasının sohbetinde görmenizi engelleyeceksiniz, bu yüzden sakının.

3- Bildirimleri özelleştirme

WhatsApp, sizin için önemli olan belirli kişilerden veya sohbetlerden özelleştirilmiş bildirimler almanıza olanak tanıyan Özel Bildirim özelliğine sahiptir.

4- WhatsApp’da hands-free yazın

IOS’ta Siri ve Android‘de Google Asistan için teşekkürler, artık WhatsApp’da hands-free yazabilirsiniz. Akıllı telefon asistanınıza doğru işaretleri vermek yeterlidir ve WhatsApp’da yüksek sesle söylediklerini yazacaktır.

5- Sohbetleri e-postayla dışa aktar

WhatsApp’daki e-posta işleviyle tüm ileti dizilerini ”emojileri dahil” verebileceğinizi biliyor muydunuz? Sohbetin en üstündeki Diğer öğesine tıklarken, ‘E-posta’ seçeneğini belirleyebilir ve tüm sohbetleri e-posta ile gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir