Play Store Uygulama İndirme Hatası ve Nedenleri

Play Store Uygulama İndirme Hatası ve Nedenleri

Google play store, uygulama indirmek için en güvenli yoldur, ancak bazı durumlarda Play Store indirme hatası ve çeşitli sebeplerden çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. Sizinde Android kullanıcısıysanız, bir noktadan sonra Play Store uygulama indirme hatası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Android cihazlarda bu gibi hatanın veya hataların nedeni ve çözümlerini sizlerle paylaşacağım. İşte Play Store’da indirme hatasıyla sıkça karşılaşılan birçok hata sebebi ve çözümü.

Play Store Uygulama İndirme Hatası ve Nedenleri

Google play store DF-BPA-09 hatası

Bu, satın alma problemleriyle ilgili ortak bir hatadır. DF-BPA-09 hatasını ortadan kaldırmak için Google Play Store verilerinizi temizlemeniz gerekir. Verileri temizle seçeneği ayarlarda bulunur. Android cihazınızdan Ayarlar> Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi yolunu izleyin ve ekranı sağ veya sola doğru kaydırarak Tüm uygulamalardan “Google hizmetleri çerçevesi” ni bir defa dokunun. Açılan ekranda Verileri temizle seçtiğini seçin. Daha sonra Android cihazınızı yeniden başlatın ve Play store’a giderek hatanın giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Google play store hata kodu 403 nasıl giderilir ?

403, bir şey indiremediğiniz anlamına gelir, çünkü aynı cihazda uygulamaları indiren iki veya daha fazla Google hesabı ile ilgili bir sorun söz konusudur yani cihazınızda birden çok Google hesabınız varsa Play Store uygulama indirme hatası alabilirsiniz. Bu hatadan kurtulmak için önceden yüklenmiş uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin (uygulamayı indirdiğiniz hesabı kullanırken). Sorun hala devam ederse, arama geçmişinizi temizlemeyin ve sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Google play store hatası 481

Google play Store hatası 481: bu hatayı görürseniz endişelenmeniz için bir sebebiniz var demektir. 481 kötü haber. Bu, büyük bir hata olduğunu ve yepyeni bir Google hesabı edinmeniz gerektiğini ifade eder. Yeni bir hesap açmanız gerekir ve kaydolmadan önce önceki hesabınızı kaldırın.
Bunun için telefonunuzdan Ayarlar> Hesaplar> Google> açın önceden yüklü hesabınıza bir defa dokunun. Ekranın sağ üst tarafındaki üç nokta var ona dokunun ve Hesabı kaldır seçeneğinden hesabınızı kaldırın. İşlem sonrasında hata giderilmiş mi bakın.

491/923/101 hatası

Bu hata herhangi bir uygulamayı veya güncellemeyi indirmenize izin vermez. Google hesabının akıllı telefonunuza veya tabletinize kaldırılması ve eklenmesi, bu hatanın sebeplerinden biridir. Hesabınızı kaldırdıktan sonra tekrar oturum açmadan önce cihazı yeniden başlattın ve yükarıda dediğim gibi hata hala devam ediyor mu bakın.

919 hatası

919 hatası, cihazınızda bir uygulama yükseltme veya indirmek için yeterli alan olmadığı anlamına gelir. Yapmanız gereken tek şey akıllı telefonunuzdan gereksiz dosyaları silmek ve böylece ek bellek alanı elde etmek. Daha sonra, uygulamayı indirmeye tekrar başlayabilirsiniz.

927 hatası

Hata 927 hatası kötü bir şey değildir ve çok az rastlanılan hatalardandır. Bu hatayla karşılaşırsanız yapmanız gereken bir süre beklemektir ve biraz bekledikten sonra uygulamaları indirmeyi tekrar deneyebilirsiniz.

Bir uygulamayı indirmeye çalışırken genellikle 927 hatası görünür ve Play Store’ın bir güncellemenin ortasında olduğu anlamına gelir. Yapmanız gereken biraz sabırlı olamak. Eğer beklemek işe yaramazsa, Android cihazınızdan Ayarlar‘a gidin, “Uygulamalar” ı seçin ve “Tüm” uygulamalara dokunun uygulama verilerini silin sorun çözecektir.

Hata 941/927/504/495/413/406/110 / rh01 / rpc: aec: 0

Bütün bu hatalar, bazı indirme sorunlarınız olduğunu gösterir. Bu hataların sadece Google Play Store’dan bir şeyler indirmeye çalıştığınız sırada görünme nedenlerinden biridir.

Sorundan kurtulmak için yeni bir Google kimliğine ihtiyacınız olabilir. Eğer kimlik işe yaramazsa Google hesabınızı cihazınızdan silmek zorunda kalabilirsiniz.

Akıllı telefonunuz için yeni bir Google kimliği almak için öncelikle verilerinizi ve önbelleğinizi silmeniz gerekir. Daha sonra, verilerinizi Google hizmet çerçevesinden silmeniz gerekir. Bu, cihazınız için yeni bir kimlik alacaktır, ancak bazen süreçte etkilenen bazı uygulamaları yeniden yüklemeniz gerekir.

944 hatası

944 hatası normal bir hatadır ve akıllı telefonunuzun hatası ile ilgili değildir. Hata 9, Google Play Store’da bazı bağlantı sorunlarının olduğunu veya sunucuların çevrimdışı olduğu anlamına gelir. Endişelenmeniz için bir neden yoktur, genellikle bu sorun belirli süre sonra kendiliğinden düzelecek sorunlardan biridir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir