İphone Servis Yok Hatası Nasıl Giderilir

İPhone Servis Yok Hatası Nasıl Giderilir ?

İPhone servis yok hatası nasıl giderilir ? İphone cihazların son zamanlarda ortaya çıkan Servis Yok Hatası nasıl çözüleceğini bu yazımda anlatacağım. Hiç zaman kaybetmeden iPhone Servis Yok Hatası ile ilgili çözümlere geçelim.

İphone Servis Yok Hatası, özellikle cihazınızı uçak moduna alıp tekrar normal haline aldığınızda servis sorunu ortaya çıkar. iPhone cihazlarda çıkan bu sorunun çözümü maalesef biraz uğraş gerektiren bir sorun. Ancak yinede sizler için hazırladığımız bazı servis yok hataları ve çözümleri rehberimizi okuyarak kolayca üstesinden gelebilirsiniz.

Çözüm rehberimize geçmeden önce iTunes veya iCloud üzerinden telefonunuzun yedeğini almanızı ve telefonunuzdaki önemli dosyalarınızın kaybolmaması için İphone’nuzun içeriğini mutlaka bir yere kopyalayın.

İPhone servis yok hatası sorunu çözme

1. Adım: 

1- Ayarlar menüsüne gidin Genel> Yazılım Güncelleme bölümüne dokunun ve en son güncel iOS sürümü indirin.

2- Eğer İOS’un son sürüm yüklü ise cihazınızın Genel> Hakkında yazısına tıklayarak Operatör seçeneğini bulun ve üzerine 3 defa dokunarak açın. Operatör sürümünüz güncel değilse bu işlem sonrasında kendiliğinden güncellenecektir.

3- Daha sonra iPhone’unuzu uçak moduna alın ve kapatın.

4- iPhone cihazınızdan Sim kartı çıkartın.

5- iPhone cihazınızı Sim kartı olmadan tekrar açın.

6- iPhone’u uçak modundan çıkartın ve tekrardan telefonunuzu kapatın.

7- Sim kartınızı takın ve iPhone telefonunuzu açın.

8- Son olarak Ayarlar> Genel> Sıfırla bölümüne giderek  Ayarlarını Sıfırla seçeneğine dokunun ve ağ ayarlarınızı sıfırlayın.

Yukarıdaki adımları sırasıyla yaptıktan sonra servis yok hatası giderilecektir. Ancak bazen yazılım hatalarından dolayı bu tür sorunlar yaşanabiliyor. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa aşağıdaki diğer adımları uygulayın.

2. Adım:

Dikkat: Bu işlemi yaptıktan sonra iPhone sıfırlanacaktır ve cihazınızdaki tüm veriler silinecektir.

Hatırlamakta fayda var yukarıda da dediğim gibi İphone telefonunuzun yedeğini almayı unutmayın.

1- iPhone’unuzun yedeğini alın ve cihazınızı kapatın.

2- iPhone’un Lightning kablosunu yuvasına takın ana ekran tuşuna basılı tutarak güncel iTunes sürümünün yüklü bulunduğu bir bilgisayara bağlayın.

3- Parmağınızı ile ana ekran tuşuna dokunarak, iPhone’da iTunes’a bağlayın seçeneği çıkana kadar elinizi çekmeyin.

4- iTunes otomatik olarak cihazınızı bulup iPhone olarak algılayacak ve geri yükleme seçeneği sunacaktır.

5- Geri yükleme / güncelleme seçeneği gördüğünüzde “Geri yükle” seçeneğine dokunun.

6- Geri yükleme yaptıktan sonra “Güncelle ve geri yükle” seçeneğini seçin. iTunes en son güncel iOS sürümünü indirecek ve iPhone telefonunuza yükleyecektir.

Yukarıda belirtilen işlemler sonunda hala servis yok sorunu yaşıyorsanız, iPhone cihazınızı en yakın Apple yetkili servisine götürmeniz gerekecektir. Eğer sorununuz çözüldü ise yorum alanını kullanarak bize yazmayı unutmayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir