En İyi 10 GIF Oluşturucu Uygulaması [Android – iOS]

Android ve iOS için en iyi 10 GIF oluşturucu uygulaması

Android ve iOS için en iyi 10 GIF oluşturucu uygulaması – GIF üreten uygulamalar hem iPhone hem de Android kullanıcıları için çok popüler hale geldi. Bu uygulamalar, mevcut resimlerden veya videolardan GIF’ler (Grafik Değişim Biçimi) oluşturmanıza olanak tanır.

Ayrıca GIF’inizi, filtreler eklemenize, arka planlar ve metinler eklemenize, çıkartmalar veya emojiler eklemenize ve başka şekillerde geliştirmenize olanak tanıyan kapsamlı araçlarla özelleştirebilirsiniz. Ortaya çıkan GIF dosyaları daha sonra cihazınızda saklayabilir ve sosyal medya platformları veya birden çok popüler sohbet platformlarından herhangi biri aracılığıyla paylaşılabilirsiniz.

Birçok GIF üreten uygulama, App Store ve Google Play mağazasında mevcuttur. Bu uygulamalar, her bir uygulamanın farklı araçlar ve eklenti özellikleri kullanarak kendi benzersiz dönüşünü sunduğu bir dizi GIF tasarımı ve geliştirme özelliği sunar.

GIF oluşturmayı sosyal medya veya web varlığınızı geliştirmek veya sadece arkadaşlarınızı eğlendirmek için düşünüyorsanız, iPhone ve Android için en iyi 10 GIF uygulamasının listesini sizlere hazırladık.

Android ve iOS için en iyi 10 GIF oluşturucu uygulaması

Lafı fazla uzatmadan hemen başlayalım! İşte iPhone ve Android için kullanılabilen en iyi 10 GIF uygulaması.

  • Giphy
  • GIF Keyboard by Tenor
  • GifLab
  • ImgPlay – GIF Oluşturucu
  • GifMe! Camera
  • GIF Maker by Momento
  • GIF Maker – GIF Editor
  • Video to GIF – GIF Maker
  • GIF Oluşturucu ve düzenleyici
  • GIFwrapped

1. Giphy

GIF Oluşturucu Uygulaması

(Ücretsiz) İndir:  Android | iOS 

Giphy, çoğu insanın GIF yapmak için başvurduğu bir uygulamadır. Giphy, kelimenin tam anlamıyla sıfırdan çarpıcı bir GIF oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi kapsayan bir pakette kapsamlı GIF oluşturma araçları sunar.

Doğrudan yerleşik kamera arayüzü ile yakaladığınız çekimler için harika filtreler, metinler ve efektler kullanabilirsiniz. Ayrıca, depolama alanınızdan içe aktararak ve en iyi GIF sonuçları için Giphy’nin araçlarını uygulayarak Giphy ile mevcut videolardan veya görüntülerden GIF’ler oluşturabilirsiniz.

Giphy uygulamanın en iyi yanı hem Google Play’den hem de App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilmesidir.

Ayrıca Giphy kısa süre önce Facebook tarafından satın alındı.

2. GIF Keyboard by Tenor

(Ücretsiz) İndirAndroid | iOS 

Gif Klavye, Giphy’nin uzun süredir devam eden rakibi ve GIF oluşturmak için daha pratik bir yola ihtiyacınız olduğunda iyi bir alternatiftir.

Bir GIF yapmak yerine, anahtar kelime aramalarına göre çevrimiçi olarak mevcut olan GIF’leri bulmanızı ve seçmenizi sağlayan bir GIF bulma uygulamasıdır.

Geliştirici Tenor’un kendisi GIF’e özel çevrimiçi bir platformdur, böylece istediğiniz kullanım için çok sayıda GIF seçeneğine erişebilir ve bunları indirebilirsiniz.

GIF Klavye, hızlı ve hareket halindeyken GIF çözümü sunar. Bu güzel uygulama şu anda Android, iOS ve macOS cihazlarında ücretsiz olarak sunulmaktadır.

3. GifLab

Android ve iOS için en iyi 10 GIF oluşturucu uygulaması

İndir: iOS  için GifLab (Ücretsiz ve Uygulama İçi Satın Almalar mevcut)

GifLab, mevcut fotoğraflarınıza hareket efektleri eklemenizi sağlayan fotoğraf animatör uygulamasıdır. Laboratuar, birinci sınıf GIF neslinden fotoğraflarınıza veya videolarınıza uygulanabilecek tonlarca animasyon sanatı ve özel efektle birlikte gelir.

Hızlı bir şekilde GIF oluşturabilir ve hatta daha sonra bunları sosyal medya platformlarında yayınlayabilirsiniz. Sosyal ağlarınız için profil resimleri veya video görüntüleri için olsun, mevcut içeriğe harika efektler eklemek için GifLab’ı kullanabilirsiniz.

4. ImgPlay

Android ve iOS için en iyi 10 GIF oluşturucu uygulaması

İndir: AndroidiOS (Ücretsiz ve uygulama içi satın alma bulunuyor)

ImgPlay – GIF Maker, Android ve iPhone kullanıcıları için isteğe bağlı bir yükseltme ile ücretsiz olarak son derece pratik ve eğlenceli bir GIF uygulamasıdır.

Bu uygulama, mevcut video çekimlerinden, resim galerisinden, bulut depolama hizmetlerinden veya yalnızca siyah tuvallerini kullanarak kendi GIF’inizi oluşturmanıza ve çizmenize olanak tanır.

Sınırsız filtre, çıkartma ve diğer tasarım öğeleri koleksiyonuna sahiptir, ancak GIF’inizi daha kişisel ve özelleştirilebilir kılan kalemle çizim özelliğidir.

ImgPlay’in en eğlenceli yanı, harika bir meme oluşturma özelliği sunmasıdır. GIF’ler 30’dan fazla değişken filtre ile geliştirilebilir, kare hızı GIF’in hızını artırmak veya yavaşlatmak için ayarlanabilir, oynatma yönü (ileri veya geri) kontrol edilebilir ve salınabilir ve hatta kısmi kare bölümü filtrelemesi bile yapabilirsiniz.

5. Gif Me! Camera

İndir: Android için ücretsiz) | iOS  ücretli

GifMe! Kamera, herkesin kolayca kullanabileceği başka bir hızlı GIF oluşturucu uygulamasıdır ve şu anda App Store ve Google Play’de indirilen uygulamalar dan biridir.

Mevcut çekimlerinize efektler, filtreler ve çıkartmalar eklemenize izin veren kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Dönüştürülen resimler, videolar ile GIF’ler yapabilir veya sıfırdan oluşturup paylaşmak için sosyal medyaya aktarabilirsiniz.

Kapsamlı bir özellik koleksiyonuyla GifMe! telefon ekranınızda daha sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile GIF’lerinizden en iyi sonucu elde etmek için daha yüksek düzeyde özelleştirmeler sağlıyor.

6. GIF Maker by Momento

Android ve iOS için en iyi 10 GIF oluşturucu uygulaması

İndir: Android  için Momento’dan GIF Maker | iOS (Ücretsiz ve Uygulama İçi Satın Alma Var)

Momento GIF Maker, iPhone kullanıcıları için kapsamlı GIF oluşturan bir uygulamadır. Canlı fotoğraflardan ve videolardan GIF’ler oluşturmanıza olanak tanır.

Bu GIF oluşturucu uygulamasının güzel yanı, animasyonlu çıkartmalar, filtreler, çerçeveler ve maskeler dahil yüzlerce eğlenceli öğe sunmasıdır. GIF dosyalarını cihazınıza kolayca aktarabilir veya mümkün olan herhangi bir yere yükleyebilirsiniz.

Momento GIF Maker, daha sanatsal, daha zengin GIF sonuçlarını destekler. Hatta GIF’lerinize müzik fonu da koyabilirsiniz. GIF’lerinize eklemek için daha fazla premium ve eğlenceli öğenin kilidini açan hizmeti yükselterek onları daha da çekici hale getirebilirsiniz.

7. GIF Maker – GIF Editor

İndir: Android  için GIF Maker (Ücretsiz ve Uygulama İçi Satın Almalar Bulunur)

GIF oluşturucu, fotoğraflardan, videolardan ve hatta canlı görüntülerden GIF’ler oluşturmanıza olanak tanıyan bir GIF oluşturucu uygulamasıdır.

GIF’inizi yeniden tasarlamak için altyazılar, filtreler ve efektler gibi eğlenceli öğeleri çekimlerinizde kullanabilirsiniz.

GIF Maker, GIF oluşturucu uygulamalarında genel olarak yaygın olmayan bir özellik olan GIF hız döngülerini ayarlamanıza olanak tanır. Şu anda ilk 30 gün için ücretsiz, ancak uygulamayı beğenirsiniz ücreti sürümünü satın alabilirsiniz.

Hızlı bir sosyal medya gönderisi için bir GIF oluşturucu uygulaması arıyorsanız, GIF Maker aradığınız uygulama olabilir.

8. Video to GIF – GIF Maker

İndir: iOS  için GIF’e Video (Ücretsiz ve Uygulama İçi Satın Almalar Vardır)

Video to Gif, videoları Youtube’dan GIF’lere dönüştürmenize izin veren bir GIF oluşturucudur. Büyük ölçüde Youtube ile bağlantılı olarak mevcut bir video içeriğinden GIF yapmak istiyorsanız bu harika bir uygulama.

Ancak Video to GIF, fotoğraflardan GIF oluşturmanıza izin vermez. Öte yandan, kütüphanelerinden kullanabileceğiniz sınırlı eğlenceli öğeler nedeniyle uygulama büyülü olmaktan çok işlevseldir.

GIF video dönüştürme deneyiminizi Video’dan GIF’e genişletmek istiyorsanız, uygulamada ek özellikleri kullanabilmek ücret ödemeniz gerekir.

9. GIF Oluşturucu ve düzenleyici

İndir: Android  için GIF Maker & GIF Editor & Video Maker (Ücretsiz ve Uygulama İçi Satın Almalar Yer Alıyor)

Bu, uzun adında belirtilen tüm işlevleri kapsayan eksiksiz bir GIF oluşturucu uygulamasıdır. Bu uygulamayla sıfırdan GIF’ler oluşturabilir, mevcut videoları GIF’lere dönüştürebilir, mevcut GIF’leri düzenleyebilir ve hatta tam bir video oluşturabilirsiniz.

Kırpma, kesme ve ayarlanabilir bir GIF hız döngüsü dahil olmak üzere GIF’leri düzenlemek için sağlam bir araç setine sahiptir. Şu anda Google Play Store’da mevcuttur. GIF oluşturucu ve düzenleyicinin tüm özelliklerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak uygulama içi reklamlardan kurtulmak size 2,99 ABD dolarına mal olacak.

10. GIFwrapped

İndir: iOS  için GIFwrapped (Ücretsiz ve Uygulama İçi Satın Almalar Sunar)

GIFwrapped, iOS kullanıcıları için muazzam bir koleksiyondaki GIF’leri aramanıza, kaydetmenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan bir GIF arama uygulamasıdır.

İlgili GIF’lerin çok kısa sürede hızlı bir şekilde görüntülenmesini gerektiren GIF oyunlarını sevenler için harika bir uygulama. GIF’leri anahtar kelimelere göre arayabilir ve en çok beğendiğiniz için GIF’lerin küçük resimlerini kolayca kaydırabilirsiniz.

Ayrıca animasyonlu GIF koleksiyonlarınızı Dropbox veya iCloud ile senkronize edebilir, böylece çok sayıda cihazdan hızlıca erişebilirsiniz. Favori GIF’lerinizi bulun ve istediğiniz zaman, istediğiniz yerde herhangi bir sosyal medya ve anlık mesajlaşma platformunda paylaşın.

Yılda 3,49 ABD doları yükseltme karşılığında, açılır reklamları kapatabilir, kaydettiğiniz her GIF hakkında önemli ayrıntıları alabilir, Seri Çekimler ve Canlı Fotoğraflar’dan GIF sarılı filigranı ortadan kaldırabilir ve gelecekteki kullanımınız sırasında hızlı erişim için en sevdiğiniz GIF’lere yer işareti koyabilirsiniz.

Sonuç

App Store ve Google Play Store’dan indirebileceğiniz birçok harika GIF uygulaması var.

Genel olarak, iki tür GIF uygulaması vardır: GIF oluşturmanıza izin verenler ve tüm internetteki devasa GIF havuzlarından anahtar kelime aramaları yoluyla GIF aramanıza veya toplamanıza izin verenler.

GIF ile ilgili ihtiyacınız ne olursa olsun, tercih ettiğiniz çevrimiçi mağazaya göz atmak, tüm GIF oluşturma ihtiyaçlarınız için çok sayıda seçeneği ortaya çıkaracağından emin olabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir