Android Process Media İşlemi Durduruldu Hatası

Android Process Media İşlemi Durduruldu Hatası

Android telefonlarda android process media hatası nedir ? Neden bu hatayı görürüz android.process media işlemi durduruldu hatasının sebepleri nelerdir ? android process media hatası nasıl giderilir ? bunu açıklayacağım. Android işletim sistemi, dünyadaki en bilinen ve popüler işletim sistemlerinden biridir. Her zaman, kullanıcıların telefonlarında kullanmayı sevdikleri gelişmiş özelliklere sahip yeni arayüzlerle birlikte gelir. Kullanıcılar Android telefonlarındaki yeni özelliklere erişmek istediklerinde aynı zamanda sorunların da ortaya çıktığı bir gerçek.

Android process media işlemi durduruldu

Bu sorunu belirten birkaç kullanıcı tarafından karşı karşıya kaldığı ve ne yazık ki, android process media işlemi durduruldu hatası. Kullanıcılar düzenli olarak hatanın nasıl düzeltileceği veya böyle bir hatanın neden oluştuğu hakkında sorular soruyor. Bu nedenle, bu hatadan kurtulmanıza yardımcı olacak en iyi çözümlerden bazılarını sizlerle paylaşıyorum.

Android Process Media işlemi durduruldu hatasının sebebi nedir ?

Bu tür istenmeyen hataların arkasında birçok neden var. Yukarıdaki hatanın nedenlerinden bazıları aşağıda belirtilmiştir:

 • Yanlış firmware yükseltmesi
 • Kötü amaçlı yazılım saldırısı veya uygulama çökmesi
 • Bir başka telefon modeline ait özel ROM’u diğerine yanlış yüklenmesi
 • İndirme yöneticisi ve medya deposundaki hatalar
 • Ve birkaç diğer neden telefonunuzda veya tabletinizde Process Media soruna neden olabilir.

Sebepleri öğrendikten sonra, fazla zaman kaybetmeden, Android’de “ Android.Process.Media Durdu” hatasını çözmenize yardımcı olacak bu çözümleri denemenizi tavsiye ederim. İşte telefonunuzda bu tür istenmeyen hatalardan kurtulmak için kolay ve hızlı adımlar.

1. Çözüm: Google oyun deposundaki Önbellek Verileri ve Framework hizmetini temizleyin

Telefonunuzda bu tür bir hatayla karşılaştığınızda, yüklü uygulamaların önbelleğini ve verilerini temizlemek yararlı olacaktır. Aslında bu gibi hatalar yeni indirdiğiniz dosyalarla çakıştığı için, Google Framework Hizmetlerinin önbelleğini ve verilerini temizlemek oldukça faydalı olacaktır.

Bu işlem için, Ayarlar> Uygulamalar bölümüne gitmelisiniz. Burada ekranı sol tarafa kaydırarak Tümü – Hepsi sekmesi altında Google Play Hizmetleri’ni bulun. Şimdi Google Play Hizmetleri tıklayın ve daha sonra “ Önbelleği Temizle ” ve “ Verileri Temizle ” ye basın.

Önbellek ve Verileri temizlemek için aynı işlemi Google Play Store üzerinden gerçekleştirin. Cihazınızı kapatın ve yeniden başlatın. Android telefonunuzda android process media işlemi durduruldu hatasının çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

2. Çözüm: Devre dışı bırakılmış ayarları tekrar etkinleştirin

Telefonunuzda devre dışı bırakılmış ayarlar etkinleştirmek Android.Process.Media Durdu hatasını çözmek için başka bir yoldur.

 • İlk olarak Ayarlar > Uygulama veya Uygulama Yöneticisi açın
 • Google Play Store, Medya Depolama, İndirme Yöneticisi ve Google Play Hizmetleri kapalı ise etkinleştirin
 • Daha sonra Ayarlar > Google’a tıklayın
 • Google hesabı için tümünü senkronize edin ve senkronizasyonu AÇIK duruma getirin
 • Android telefonunuzu yeniden başlatın sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

3. Çözüm: Uygulama tercihini sıfırlayın

Uygulama tercihlerini sıfırlamak, Android telefonda android.process.media işlemi durduruldu hatasını düzeltmenin başka bir yoludur. Uygulama tercihlerini sıfırlamak için aşağıdaki adımları dikkatlice izleyin:

1. Adım: İlk önce tüm Android uygulamalarına erişin

Android Ayarları altındaki “ Uygulama Yöneticisi ” veya “ Uygulamalar ” seçeneğine dokunun. Android modeline göre farklılık gösterebilecek benzer seçenekler de olabilir.

Adım 2: Şimdi Android’deki uygulama tercihlerini sıfırlayın

Telefonun Sağ üst köşede bulunan 3 noktalı “ menü ” simgesine dokunun. Daha sonra, tüm uygulamaları orijinal durumuna geri getirmek için “Uygulama Tercihlerini Sıfırla” seçeneğini seçin.

4. Çözüm: Google senkronizasyonunu durdurun

 • Telefonda Google tıklayın> Ayarlar’a tıklayın
 • Telefonunuzdaki Google hesabı için tüm senkronizasyonu kapatın
 • Cihazınızı bir süre kapalı konumda bırakın
 • Tekrar telefonunuzu Açık konumuna getirin

Ve karşılaştığınız hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

5. Çözüm: Kişileri ve depolama verilerini temizleyin

Yukarıdaki tüm yöntemleri uyguladıktan sonra hala aynı sorunla karşılaşıyorsanız, bu adımı dikkatlice izlemelisiniz. Bu işlemde rehber verilerinizi ve depolama alanlarını temizlemeniz gerekir. Ayarlar’a gidin ve Uygulama Yöneticisi veya Uygulamalar’ı seçin. Uygulamalar listesinde “ Rehber ” / “ Rehber Yöneticisi ” için arama yapın. Çıkan sonuçta uygulamaların hem önbelleğini hem de verilerini temizleyin. Telefonunuzu kapatın ve tekrar açın android.process.media hatasının durup durmadığını kontrol edin. Hala aynı sorun ortaya çıkıyorsa, yöntemleri denemek için alttaki diğer adımları deneyin.

6. Çözüm: Medya depolamayı devre dışı bırakın

Medya depolamayı devre dışı bırakmaya çalışmak ve hatayı düzeltmek birkaç kullanıcı için yardımcı olabilir. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

Adım 1: Medya Depolama uygulamasını bulun

Android Ayarları altındaki “ Uygulama Yöneticisi ” ne tıklayın.Menü seçeneğini arayın ve ardından Medya Depolama’yı bulmanız gereken “ Sistemi Göster ” i seçin.

Adım 2: Ortam deposunu devre dışı bırakın

Media Storage’dan tamamen çıkmak için “ Disable /Devre dışı ” a tıklayın. Şimdi sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz. Olmazsa bir sonraki çözüme geçin.

7. Çözüm: Firmware’i Güncelleyin

Android yazılımı güncelleyerek android.process.media durduruldu hatasından kurtulabilirsiniz

İlk önce, telefonunuzu güçlü bir Wi-Fi ağına bağlayın. Daha sonra “ Ayarlar ve ardından ‘ Cihaz hakkında ‘ tıklayın. “ Yazılım Güncellemeleri ” ye tıklayın “ Şimdi güncelle ” yi seçin. Eğer telefonunuz güncel değilse bu işlemden sonra tüm güncellemeler yüklenecektir.

8. Çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Fabrika ayarlarına sıfırlamak tüm dosyalarınız ve verileriniz silecektir. Mutlaka telefonunuzun bir yerde yedeğini alın. Bunlar fotoğraf, video, müzik vs. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak, cihazınızı normal hale getirecek ve karşılaştığınız sorun çözülecektir. Fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve hatayı kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra kayıp veriler nasıl kurtarılır?

Birçok kez uyarı vermek yerine, verilerinin yedeğini oluşturmayan ve daha sonra bu verileri geri isteyen birçok kullanıcı vardır. Bu verilerin nasıl kurtarılacağı konusunda kafaları karışmış durumda. Ancak endişelenmenize gerek olmadığını söylemek isteriz Android Veri Kurtarma silinen tüm verileri Android telefondan herhangi bir yedekleme yapmadan kolayca geri yüklemenize yardımcı olacak yazımızı okuyabilirsiniz.

Sonuç

Android.process.media işlemi durduruldu hatası, birçok Android kullanıcısının karşılaştığı hatalardan biridir, ancak bu yazıda paylaştığımız çözümler kesinlikle bundan tamamen kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Umarım hatayı çözmek için doğru yöntemleri seçersiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir