Android Process Media İşlemi Durduruldu Hatası

Android Process Media İşlemi Durduruldu Hatası

Android telefonlarda android process media hatası nedir ? Neden bu hatayı görürüz android.process media işlemi durduruldu hatasının sebepleri nelerdir ? android process media hatası nasıl giderilir ? bunu açıklayacağım. Android işletim sistemi, dünyadaki en bilinen ve popüler işletim sistemlerinden biridir. Her zaman, kullanıcıların telefonlarında kullanmayı sevdikleri gelişmiş özelliklere sahip yeni arayüzlerle birlikte gelir. Kullanıcılar Android telefonlarındaki yeni özelliklere erişmek istemelerine rağmen, bu aynı zamanda sorunların da ortaya çıktığı bir gerçek.

Android process media işlemi durduruldu hatası

Sorunun biri belirten birkaç kullanıcı tarafından karşı karşıya kaldı Ne yazık ki, android process media işlemi durduruldu. Kullanıcılar düzenli olarak hatanın nasıl düzeltileceği veya böyle bir hatanın neden oluştuğu hakkında sorular soruyor. Bu nedenle, bu hatadan kurtulmanıza yardımcı olmak için, hatalardan kurtulmanıza yardımcı olacak en iyi çözümlerden bazılarını sizlerle paylaşıyorum.

Android Process Media işlemi durduruldu hatasının sebebi nedir ?

Bu tür istenmeyen hataların arkasında birçok neden var. Yukarıdaki hatanın nedenlerinden bazıları aşağıda belirtilmiştir:

 • Başarısız firmware yükseltmesi telefonunuzda veya tabletinizde
 • Kötü amaçlı kötü amaçlı yazılım saldırısı veya uygulama çökmeleri nedeniyle
 • Bir özel ROM’dan diğerine yanlış işlemler
 • İndirme yöneticisi ve medya deposundaki hatalar
 • Ve birkaç diğerleri

Sebepleri öğrendikten sonra, şimdi fazla zaman almadan, Android’de “ Android.Process.Media Durdu” hatasını çözmenize yardımcı olacak doğrudan çözümlere gitmenizi öneririm . İşte birkaç söz konusu yöntem telefonunuzda bu tür istenmeyen hatalardan kurtulmak için kolay ve en iyisidir.

1. Çözüm: Google oyun deposundaki Önbellek Verileri ve Framework hizmetini temizleyin

Telefonunuzda bu tür bir hatayla karşılaştığınızda, yüklü uygulamaların önbelleğini ve verilerini temizlemek daha iyidir. Aslında, bazı istenmeyen veriler bazen yeni dosyalarla çakıştığı için, Google Framework Hizmetlerinin önbelleğini ve verilerini temizlemelisiniz.

Basitçe, Ayarlar> Uygulamalar bölümüne gitmelisin.

Burada Google Framework Hizmeti’ni görebilirsiniz . Tüm bunlara “ Tümü ” sekmesi altından girdiğinizden emin olun . Şimdi Google Service Framework’ü tıklayın ve daha sonra seçici olarak “ Önbelleği Temizle ” ve “ Verileri Temizle ” ye basın .

Android Process Media İşlemi Durduruldu Hatası

Şimdi , Google Play Store’dan Önbellek ve Verileri temizlemek için aynı işlemi tekrarlayın . Yine Google hizmet çerçevesine geri dönün ve ‘ Zorla Durdur ‘ veya ‘ Son ‘ düğmesini tıklayın . Sonra “ Önbelleği Temizle ” ye basın. Oyun deposunu App Drawer’dan açma ve herhangi bir hata meydana gelirse Tamam’a tıklayın. Cihazınızı kapatın ve yeniden başlatın. şimdi Google Services Framework’e gidin ve yeniden başlayın. Sonunda, hatanın Android telefonunuzda çözülüp çözülmediğini kontrol etme zamanı geldi.

2. Çözüm: Devre dışı bırakılmış ayarları etkinleştirin

Bu, Ne yazık ki , Android.Process.Media Durdu hatası çözmek için başka bir yoludur .

 • İlk gidin Ayarlar > tıklayabilir Uygulama veya Uygulama Yöneticisi üzerinde> musluktan All
 • Şimdi Google Play Store , Medya Depolama, İndirme Yöneticisi ve Google Service Framework’ü etkinleştirin
 • Ondan sonra Ayarlar > Google’a tıkla
 • Şimdi Google hesabı için tüm senkronizasyonu AÇIK duruma getirin
 • Sonunda, Android telefonunuzu yeniden başlatın

3. Çözüm: Uygulama tercihini sıfırlayın

Uygulama tercihlerini sıfırlamak, android.process.media adresinin Android telefonda durduğunu düzeltmenin başka bir yoludur. Uygulama tercihlerini sıfırlamak için aşağıdaki adımları dikkatlice izleyin:

1. Adım: İlk önce tüm Android uygulamalarına erişin

Android Ayarları altındaki “ Uygulama Yöneticisi ” veya “ Uygulamalar ” seçeneğine dokunmanız yeterlidir . Android modeline göre farklılık gösterebilecek benzer seçenekler de var.

Adım 2: Şimdi Android’deki uygulama tercihlerini sıfırlayın

Sağ üst köşede bulacağınız 3 noktalı “ menü ” simgesini seçmelisiniz. Bundan sonra, tüm uygulamaları orijinal durumuna geri getirmek için “Uygulama Tercihlerini Sıfırla” seçeneğini seçin.

4. Çözüm: Google senkronizasyonunu durdurun

 • Basitçe gidin Google’da tıklayın> Ayarlar
 • Şimdi telefonunuzdaki Google hesabı için tüm senkronizasyonu kapatın
 • Ondan sonra, bir süre için cihazını kapat
 • Sonunda, Açık geçiş tekrar telefonunuza

Şimdi, karşılaştığınız hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

5. Çözüm: Kişileri temizleyin ve depolama verilerini arayın

Yukarıdaki tüm yöntemleri uyguladıktan sonra hala aynı sorunla karşılaştığınızda, bu adımı dikkatlice izlemelisiniz. Bu, rehber verilerini ve rehber depolama alanlarını temizlemeniz gerekir. Ayarlar’a gidin ve Uygulama Yöneticisi veya Uygulamalar’ı seçin . Bundan sonra, uygulamalar arasında “ Rehber ” ve “ Rehber Yöneticisi ” için arama yapın ve bu uygulamaların hem önbelleğini hem de verilerini temizleyin. Şimdi telefonunuzu kapatın ve maalesef android.process.media işleminin hatanın durup durmadığını kontrol edin. Hala aynı sorun ortaya çıkıyorsa, diğer yöntemleri denemek için ileriye doğru gidin.

6. Çözüm: Medya depolamayı devre dışı bırakın

Medya depolamayı devre dışı bırakmaya çalışmak ve hatayı düzeltmek birkaç kullanıcı için yardımcı olabilir. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

Adım 1: Medya Depolama uygulamasını arayın

Android Ayarları altındaki “ Uygulama Yöneticisi ” ne tıklayın . Şimdi Menü seçeneğini arayın ve ardından Medya Depolama’yı bulmanız gereken “ Sistemi Göster ” i seçin.

Adım 2: Ortam deposunu devre dışı bırakın

Media Storage’dan tamamen çıkmak için “ Disable ” a tıklayın . Şimdi sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmelisiniz. Olmazsa bir sonraki çözüme geçin.

7. Çözüm: Firmware’i Güncelleyin

1. Adım: Android yazılım güncelleme ayarlarını bulun

İlk önce, telefonunuzu güçlü bir Wi-Fi şebekesine bağlayın. Ondan sonra “ Setting ” uygulamasını ve ardından ‘ About About ‘ ‘ Cihazını tıklayın . Şimdi “ Yazılım Güncelleme ” ye tıklayın ve bundan sonra “ Yazılım Güncelleme ”, “ güncelleme ” veya “ Sistem Firmware güncelleme ” yi seçin

Adım 2: En son Android işletim sistemini kurun

Burada “ Güncellemeleri Kontrol Et ” e tıklayıp en son güncellemeyi seçmelisiniz. Android OS’yi en son sürümüne güncellemek için şimdi “ Update ” ve ardından “ Install ” düğmesine tıklayın.

8. Çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Hata düzeltmek için çalışmak için her şey başarısız olduğunda Ne yazık ki, android.process.media işlemi durdu, sonra kalan tek seçenek cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek. Her ne kadar bu yöntem riskli olsa da, depolanan tüm verilerinizi alabildiğinden, tüm dosyalarınızı güvenli bir yerde yedeklemeniz önerilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak, cihazınızı normal hale getirecek ve karşılaştığınız sorun çözülecektir. Fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve hatayı kontrol edin. Artık sorunun çözüldüğüne eminim.

Android’de fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra kayıp veriler nasıl kurtarılır?

Birçok kez uyarı vermek yerine, verilerinin yedeğini oluşturmayan ve daha sonra bu verileri geri isteyen birçok kullanıcı vardır. Bunların nasıl kurtarılacağı konusunda kafaları karışmış durumda. Ancak endişelenmenize gerek olmadığını söylemek için Android Veri Kurtarma yazılımını kullanın . Silinen tüm verileri Android telefondan herhangi bir yedekleme yapmadan kolayca geri yüklemenize yardımcı olan tek ve tek yazılımdır.

Sonuç

Ne yazık ki, android.process.media işlemi durdu rağmen, birkaç Android kullanıcısı için hata oluştu, ancak bu blogda bahsettiğim herhangi bir çözüm kesinlikle bundan tamamen kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Umarım hatayı çözmek için doğru yöntemleri seçersiniz.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız