WhatsApp Sohbetini Telegram’a Aktarma Nasıl Yapılır?

WhatsApp Sohbetini Telegram'a Aktarma Nasıl Yapılır?

WhatsApp sohbetini Telegram’a aktarma işlemi nasıl yapılır? WhatsApp, 5 Ocak 2021’de yeni bir gizlilik politikası yayınladığında, pek kimse bu durumdan memnun kalmadı. Politikada, birçok kullanıcıyı rahatsız eden ve kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşma hükümleri vardı. Sonuç olarak, birçok WhatsApp kullanıcısı alternatif uygulamalar aramaya başladı ve çok geçmeden Telegram ve Bip gibi uygulamalar çok popüler oldu.

Telegram’a göre 2021’in ilk ayında 100 milyondan fazla kullanıcı platformlarına katıldı. WhatsApp’ın gizlilik politikasını kullanıcı verilerinin Facebook ile paylaşımını da içerecek şekilde değiştirdiğini ima ediyorlar. Kaç WhatsApp kullanıcısının Bip uygulamasını kullanmaya başladığı belli değil.

Eğer sizde Telegram’ı kullanmaya başladıysanız ve WhatsApp’ta kaldığınız yerden bir sohbete veya sohbete devam etmek istiyorsanız, ilk adım bu sohbeti WhatsApp’tan Telegram’a aktarmaktır. Neyse ki, Telegram’ın son sürümünde WhatsApp sohbetini Telegram’a aktarma son derece kolay hale geldi.

WhatsApp Sohbetini Telegram’a Aktarma

Android cihazlarda WhatsApp’tan Telegram’a herhangi bir sohbeti nasıl hızlı bir şekilde aktarabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. WhatsApp’ta aktarmak istediğiniz sohbeti açın.
  2. Menüde (sağ üste bulunan üç noktaya dokunun). Menüden Diğer‘i  seçin ve ardından Sohbeti Dışa Aktar‘ı seçin.
  3. Listesinden Telegram’ı seçin. Telegram uygulamasını açınca WhatsApp sohbetiniz Telegram’da görünecektir.

WhatsApp mesajları Telegram’a aktarma işlemi Android de olduğu gibi iOS kullanıcıları da benzer şekilde Telegram’a geçebilirler. Aslında çok daha hızlı bir seçenekleri var. İPhone kullanıyorsanız, bir sohbeti hızlıca kaydırıp Telegram’a aktarmayı seçebilirsiniz.

Beklenebileceği gibi bazı bariz kısıtlamalar var. Örneğin, sohbeti yalnızca Telegram’a aktarabilirsiniz ve yalnızca siz ve sohbetini içe aktardığınız kişi de Telegram’da karşılıklı kişilerseniz. Merak ediyorsanız, Telegram’ın bunu nasıl anlayabileceğini – WhatsApp’ta kullanılan iletişim numarasını (cep telefonu numarası) kullanarak öğrenebilirler.

Sohbet geçmişi diğer uygulamalardan Telegram’a taşıma / aktarma hakkında daha fazla bilgiyi https://telegram.org/blog/move-history/tr?ln=a web adresinden bulabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir