Uzaktan Masaüstü bilgisayara Bağlanma Chrome

Uzaktan Masaüstü bilgisayara Bağlanma Chrome ile Nası Bağlanır?

Chrome uzaktan masaüstü ile başka bir bilgisayara bağlanma ve yardım alma nasıl yapılır ? muhtemelen arkadaşlarınıza ve aile üyelerinizden bir kaçını bilgisayarlarla tanırsınız. Peki, Chrome tarayıcı kullanıyorlarsa veya bilgisayarları Chrome OS’de çalışıyorsa, bilgisayarlarına bağlanmanıza izin veren bir uygulama olduğunu, bilmek ister miydiniz?.

Bu uygulamaya Google Chrome uzak masaüstü adı verilir ve Chrome OS’de çalışan veya Chrome tarayıcısının yüklü olduğu herhangi bir bilgisayara bağlanmanıza izin verir. Bugün, bu uygulamayı nasıl kullanabileceğimizi öğreneceğiz, böylece bilgisayarlarıyla ilgili sorunlarla karşı karşıya kaldıklarında onlara yardımcı olabilir veya yardım alabilirsiniz.

Chrome ile Uzaktan Masaüstü başka bir bilgisayara Bağlanma

Öncelikle Chrome Web Mağazası’nda (PC), Google Play Store’da (Android) veya Apple Store’da (iOS) bulunabilen Chrome uzak Masaüstü uygulamasını yüklemeniz gerekir. Bir bilgisayarda bağlanmak için Chrome Uzaktan Masaüstü’nü kullanabileceğinizden bahsetmek zorundayız, ancak bu uygulamayı mobil cihazınızın ekranını paylaşmak için kullanamazsınız.

Arkadaşınızın Chromebook’u kullanması durumunda, Chrome Uzaktan Masaüstü’nü doğrudan Chrome Web Mağazası’ndan yüklemesini istemelisin. Bununla birlikte, bilgisayarı Windows veya Mac OS üzerinde çalıştırıyorsa öncelikle Google Chrome’u yüklemesi ve ardından Chrome uzaktan masaüstü uzantısını yüklemesi gerekir.

Bu uzantı yüklendikten sonra arkadaşınızın açması ve bir Google hesabıyla oturum açmak için uzantıya izin vermesi gerekecek. Ardından, “Uzaktan Yardım” başlığı altında yer alan büyük yeşil “Paylaş” düğmesini tıklaması gerekecek.

Arkadaşınızın ekranını paylaşmak için Chrome Uzak Masaüstü’nü ilk defa kullanması durumunda, ayrıca “Chrome Uzak Masaüstü Ana Bilgisayar Yükleyicisi” ni indirmesi gerekecektir. Endişelenmeyin, yalnızca 32 MB’lık bir alana sahip olduğundan endişelenmeyin ve bilgisayarınızdan indirilmelidir. Bir dakika ya da öylesine. Dosya indirildikten sonra arkadaşınızın yürütülebilir dosyayı çalıştırması ve yüklemeyi tamamlamak için birkaç kez “İleri” ya da “Devam et” seçeneğini tıklaması gerekecek.

Ana makine paketi yüklendikten sonra 12 numaradan oluşan bir kodu göreceği Chrome Uzak Masaüstü uygulamasına geri dönmesi gerekecek. Bilgisayarına bağlanmalarına gerek duyacağından, sana bu sayıları vermesini isteyin.

12 numarayı bulduktan sonra, Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasındaki “Erişim” düğmesine dokunmanız / tıklamanız gerekir ve iletişim kutusunda bunları girmeniz gerekir.

Sonunda, aslında diğer bilgisayar ekranının “canlı” kopyası olacak yeni bir pencere açılacaktır. Arkadaşınızın bilgisayarının tam kontrolüne sahip olacaksınız, yani uygulamaları açabilir, yenilerini yükleyebilir veya hatta bazılarını kaldırabileceksiniz demektir.

İPUCU: Ayrıca, işletim sisteminde değişiklikler yapabilmeniz veya bazı araç ve uygulamaları kurabilmeniz gerekir.

Chrome Uzaktan Masaüstü’nün Chrome OS, Windows ve Mac üzerinde çalışan bilgisayarlarda kullanılabileceğini hatırlatmak isteriz. Dolayısıyla, bir bilgisayar olan ve üzerinde bir sorunu nasıl çözeceğini bilen bir arkadaşınız varsa, ona şunu yapmasını isteyin:

  • Bilgisayarı internete bağlayın;
  • Bilgisayarının Chrome OS’de çalışması durumunda Chrome Uzaktan Masaüstü’nü yükleyin;
  • Bilgisayarında Windows OS veya Mac OS çalışıyorsa, Chrome Tarayıcı + Chrome Uzaktan Masaüstü’nü yükleyin;
  • Sonra ona 12 haneli numarayı ver.

Chrome ile uzaktan masaüstü başka bir bilgisayara bağlanma ve kontrol etmek için Chrome Uzaktan Masaüstü’nü hiç kullandınız mı? Bu uygulama hakkındaki düşüncelerinizi bize yazın!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir