Twitter Uygulaması Bildirimleri Nasıl Ayarlanır?

Twitter Uygulaması Bildirimleri Nasıl Ayarlanır?

Twitter uygulaması hesap bildirimleri nasıl ayarlanır? Twitter, bugünlerde insanların birbirleriyle etkileşime girmesinin ana yollarından biri haline geldi. İnsanlar genel mesajları hızlı bir şekilde tweetleyebilirler, iki kullanıcı arasında gizli tutulan birbirlerine gönderebilirler ve elbette, en sevdiğiniz ünlülerin hepsini Twitter’da takip edebilirsiniz.

Twitter Uygulaması Bildirimleri Nasıl Ayarlanır?

Arkadaşlarınızın önceki tweet’inize yanıt göndermesini ya da internette canlı yayına girmesini beklerken, akıllı telefonunuzun ekranına bakarken onları beklemeniz gerekmez. Twitter uygulamasının hesap bildirim özelliğini kullanarak, arkadaşlarınız yeni bir tweet gönderdiğinde veya çevrimiçi yayın için canlı yayınlandığında sizi bilgilendirir. Bu ayarlar, bildirim almak istediğiniz her hesap için etkinleştirilmelidir. Bu bildirimler kilit ekranında veya bildirimler çubuğunda görünürler.

Twitter uygulaması hesap bildirimleri nasıl etkinleştirilir?

Twitter uygulamasında hesap bildirimlerini şu şekilde etkinleştirebilirsiniz:

  1. Akıllı telefonunuzda Twitter uygulamasını başlatın ve bildirim almak istediğiniz kişiyi arayın. Hesap bildirim seçeneklerinin görünür olması için o kişiyi takip etmeniz gerekiyor.
  2. Ekranda bulunan metnin yanındaki küçük zil simgesine dokunun.
  3. Bir sonraki ekranda, seçilen Twitter hesabı için hesap bildirim seçeneklerini göreceksiniz. Tüm tweet’lerde, yalnızca canlı video için bildirimleri etkinleştirmeyi veya tüm bildirimleri kapatmayı seçebilirsiniz.
  4. Hesap bildirimleri etkinleştirildiğinde, söz konusu Twitter hesabının zil simgesi, bildirimleri alacağınızı belirten bir onay işareti ile mavi renkte görünür.

Twitter hesap bildirimleri yalnızca Android ve iOS için akıllı telefon uygulamalarında kullanılabilir. Bir masaüstü web tarayıcısı kullanıyorsanız, web bildirimlerini etkinleştirebilirsiniz ancak bunlar yalnızca Twitter’a erişmek için Google Chrome web tarayıcısını kullanıyorsanız kullanılabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir