Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Twitter İsim ve Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitter İsim ve Kullanıcı Adı değiştirme nasıl yapılır ? Twitter‘da ismini değiştirmek istemenizin çeşitli sebepleri olabilir. Ancak sebebi ne olursa olsun, bu oldukça basit bir işlemdir ve sadece saniyeler içinde yapılabilir. Twitter’i uzun süredir kullanan kullanıcılar Twitter kullanıcı adı nasıl değiştirilir bilirler; ancak, eğer Twitter’da yeniyseniz ve Twitter adınızı veya Kullanıcı adınızı nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız, birkaç adımda Twitter adınızı değiştirme ve kullanıcı adınızı değiştirmeyi öğreneceksiniz.

Twitter İsim ve Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Twitter’da Adımı Nasıl Değiştirebilirim?

Bu adım adım bir işlemdir. Her adım ayrıntılı olarak açıklanmıştır oldukça hızlı ve basittir.

Not: Profilinizde isim ve kullanıcı adı değiştirme seçeneği görünmüyorsa profil ve başlık fotoğrafınızı yükleyin çıkacaktır. Eğer fotoğrafınızı yüklemezseniz Twitter adınızı değiştirme seçeneği çıkmayabilir.

Aşama 1:

Öncelikle herhangi bir tarayıcıyı açarak Twitter hesabınıza giriş yapın. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir. E-posta adresinizi kullanıcı adı yerine de girebilirsiniz. Ardından, giriş düğmesine tıklayın ve sizi Twitter ana sayfasına götürecektir.

Adım 2:

Bir sonraki adım profilinize gitmek. Bunun için fotoğrafınızın üstüne bir defa tıklayın.

Aşama 3:

Twitter profilinizde, ekranın sağ tarafında bulunan Profili düzenle’ye tıklayın.

4. Adım:

Profil fotoğrafınızın hemen altında Twitter adınızın yazdığı alan bulunur. İstediğiniz adı ekleyin ve ekranın sağ tarafındaki Değişiklikleri kaydet seçeneğini tıklayın / kaydet deyin.

Hepsi bu kadar. Artık Twitter adınızı değiştirdiniz. Profili düzenle bölümünde, profil fotoğrafınızı değiştirebilir, özgeçmişinizi, konumunuzu ve diğer bazı değişiklikler yapabilirsiniz.

Twitter Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Twitter’da kullanıcı adı değiştirmek de çok kolaydır. Aşağıdaki adımları takip edin ve kullanıcı adınızı hemen değiştirebilirsiniz.

Aşama 1:

Önce Twitter kullanıcı adınız veya kullandığınız e-posta adresi ve şifre gibi tüm bilgileri girerek Twitter hesabınıza giriş yapın. Ana sayfaya yönlendirileceksiniz. Şifreyi unuttuysanız, ‘şifremi unuttum’ düğmesini tıklayın; hesabınızı kurtarmanıza yardımcı olacaktır.

Adım 2:

Ekranın sağ tarafında profil resmi görüntüsünü içeren profil simgesi var ona dokunun. Açılır menüden (Ayarlar ve Gizlilik) seçeneğine tıkladığınızda bir ekranla karşılaşacaksınız.

Aşama 3:

Ardından, sol taraftaki hesap sekmesine tıklayın. Kullanıcı adı, e-posta vb. Çeşitli alanlardan oluşan bir arayüz sunulur. Kullanıcı adı alanına dokunun ve istediğiniz kullanıcı adını yazın. Kullanıcı adı benzersiz olmalıdır, bu nedenle onu özel kılmak için sayı, alt çizgi vb. Karakterler eklemeyi deneyin. Seçtiğiniz kullanıcı adı alınmışsa, sizden bir tane seçmeniz istenecektir.

4. Adım:

Bunu yaptıktan sonra, mavi renkteki ‘Değişiklikleri kaydet’ düğmesine tıklayın, yeni kullanıcı adınız kaydedilecektir.

Ad veya kullanıcı adındaki bu değişikliğin takipçileriniz veya doğrudan mesajlarınız üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. Twitter hesabınızla ilgili diğer her şey aynı kalacak.

Bu yüzden, Twitter’daki isim ve kullanıcı adının değiştirilmesi çok basit bir işlemdir, yapmanız gereken tek şey yukarıda belirtilen adımları izlemek ve zaman kaybetmeden işiniz bitecektir. İsterseniz, ad ve kullanıcı adı Twitter uygulaması kullanılarak da değiştirilebilir. İşlem, adınız için profil fotoğrafınıza ya da kullanıcı adı için dişli simgesine dokunmanız ve ardından yukarıda açıklanan işlemi takip etmeniz gereken durumlarda neredeyse aynıdır.

Twitter İsim ve Kullanıcı Adı Değiştirme Video:

Bu yazımızda Twitter İsim ve Kullanıcı Adı Değiştirme işlemi nasıl yapılır onu anlatmaya çalıştım umarım yararlı bir yazı olmuş ve işinize yaramıştır. Konuyla alakalı değerli yorumlarınızı yorum kısmına yazmaktan çekinmeyin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir