Tüm Windows Bölümleri Nasıl Yedeklenir Z-DBackup

Tüm Windows Bölümleri Nasıl Yedeklenir Z-DBackup

Tüm Windows bölümleri nasıl yedeklenir ? Z-DBackup, dosya, klasör, sabit disk ve Windows sistem bölümlerinin yedeklerini oluşturmak için kullanılabilecek ücretsiz bir yedekleme yazılımıdır. Z-DBackup yardımı ile, tüm Windows kurulumunun bir yedeğini oluşturabilirsiniz, böylece dosya bozulması, kötü amaçlı yazılım bulaşması veya diğer problemlerle karşılaşma durumunda, Windows kurulumunun tamamını birkaç dakika içinde geri yükleyebilirsiniz.

Tüm Windows Bölümleri Nasıl Yedeklenir ?

Windows bölümleri yedekle programı Z-DBackup

Windows bölümünü yedeklemek için Z-DBackup programını nasıl kullanabileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz:

1. Z-DBackup uygulamasını başlatın ve araç çubuğundaki Backup simgesine tıklayın.

2. Yeni bir yedekleme görevi oluşturmak için bir sihirbaz açacaktır. Sihirbazda, Windows System Image seçeneğini seçin ve ardından Yes etiketli düğmeyi tıklayın.

3. Yedekleme seçeneklerinde, yedekleme türünde bir sabit sürücü seçin ve Target sekmesinden yedeklemeyi nereye kaydetmek istiyorsanız seçin. Hedef olarak taşınabilir bir sabit sürücü seçmelisiniz, böylece yedeklemeyi acil durumlarda kullanıma hazır, güvenli bir yerde saklayabilirsiniz. Ancak yerel bir sabit disk bölümü seçimi de iyi sonuç veriyor.

4. Yedekleme görevi Z-DBackup penceresindeki bir listeye eklendikten sonra, üzerine sağ tıklayıp Kontrol Et ögesini seçebilirsiniz ve daha sonra hemen yedeklemeye başlayacaktır. Windows bölümünün yedeklenmesi için, Z-DBackup’ı yönetici düzeyinde erişim ile başlatmalısınız.

Yedeklemeyi oluşturulduktan sonra, Windows dosya bozulması, hatalı kayıt defteri ayarları, kötü amaçlı yazılım, virüs bulaşması durumunda, Windows önyükleme ve geri yükleme sorunları yaşarsanız Z-DBackup programı ile aldığınız yedek dosyaları geri yükleyebilirsiniz.

Windows işletim sisteminizi bu yedekten geri yüklemek istediğinizde, bir Windows kurulum DVD’sini kullanarak önyüklemeniz gerekir ve ardından bilgisayarınızı onarmanız gerekir. Bundan sonra, sorun giderme seçeneklerini, gelişmiş seçenekleri ve son olarak Sistem Görüntüsü Kurtarma’yı seçmeniz gerekir. Şimdi Z-DBackup tarafından oluşturulan Windows yedekleme görüntüsünü seçebilirsiniz ve sistemi daha önceki bir aşamaya geri yükleyecektir.

Z-DBackup programını https://www.z-dbackup.com/download.html#backup web sitesi üzerinden indirebilirsiniz.

Windows’un tüm bölümlerini yedeklemek için gereken adımları bu yazımızda yer verdik. Umarım yararlı bir makale olmuştur. Ayrıca konuyla alakalı sormak istediğiniz farklı sorunuz varsa lütfen bunu yorumlarda bize iletmeyi unutmayın kolay gelsin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir