Telefona Web Sitesi Kısayolu Ekleme Nasıl Yapılır

Telefona Web Sitesi Kısayolu Ekleme Nasıl Yapılır?

Herhangi bir akıllı telefona veya tablette web sitesi kısayolu ekleme nasıl yapılır ? Akıllı telefonunuzun veya tabletinizin ana ekranı yalnızca uygulamalar için değil. Hangi platformu kullanırsanız kullanın, sık kullandığınız web sitelerini ana ekranınıza sabitleyebilirsiniz, böylece bunlara hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Akıllı Telefona veya Tablette Web Sitesi Kısayolu Ekleme

Bazı platformlar bonus özellikler sunar. Örneğin, Android için Chrome bu web sitelerini tarayıcı arayüzü olmadan kendi pencerelerinde açar, Windows 8 ve Windows Mobil ise bazı web sitelerinde canlı döşeme güncellemeleri sunar.

Android Telefona Web Sitesi Kısayolu Ekleme

Android için Chrome’u başlatın ve ana ekranınıza sabitlemek istediğiniz web sitesini veya web sayfasını açın. Menü düğmesine ve Ana ekrana ekle’ye dokunun. Kısayol için bir ad girebileceksiniz, ardından Chrome bunu ana ekranınıza ekleyecektir.

Simge, diğer uygulama kısayolları veya widget’ları gibi ana ekranınızda görünecek, böylece onu sürükleyip istediğiniz yere koyabilirsiniz. Android için Chrome, simgeye dokunduğunuzda web sitesini bir “web uygulaması” olarak yükler, böylece uygulama değiştiriciye kendi girişini alır ve herhangi bir tarayıcı arayüzüne engel olmaz.

Diğer popüler Android tarayıcıları da bu özelliği sunar. Örneğin, menü düğmesine, Sayfa seçeneğine ve Ana Ekrana Ekle’ye dokunursanız Android için Firefox bunu yapabilir.

İPhone, İPad ve İPod Touch için Web Sitesi Kısayolu Ekleme

Apple’ın iOS’unda Safari tarayıcısını başlatın ve ana ekranınıza eklemek istediğiniz web sitesine veya web sayfasına gidin. Tarayıcının araç çubuğundaki Paylaş düğmesine hafifçe vurun; bu, yukarıyı gösteren bir dikdörtgendir. Bir iPad’de ekranın üstündeki çubukta ve iPhone veya iPod Touch’ta ekranın altındaki çubukta. Paylaş menüsünde Ana Ekrana Ekle simgesine dokunun.

Ekle düğmesine dokunmadan önce kısayolu adlandırmanız istenir. Kısayol, sürüklenip uygulama klasörleri de dahil olmak üzere herhangi bir yere yerleştirilebilir – normal bir uygulama simgesi gibi. (İOS’ta uygulama klasörleri oluşturmak için bir uygulamanın simgesine dokunup başka bir uygulamanın simgesine sürükleyin ve bir süre orada tutun.) Simgeye dokunduğunuzda, web sitesini Safari tarayıcı uygulaması içindeki normal bir sekmeye yükler.

İOS için Chrome gibi diğer tarayıcılar bu özelliği sunmaz. Apple’ın iOS’undaki sınırlamalar nedeniyle, yalnızca Apple’ın kendi Safari tarayıcısının bunu yapmasına izin verilir.

Windows 8, 8.1, RT

Windows 8, 8.1 ve RT cihazları ayrıca web sitelerini Başlangıç ​​ekranınıza sabitlemenin bir yolunu sunar. Bu, başlangıç ​​ekranını görmek istemediğiniz masaüstü bilgisayarlarda değil, tabletlerde en yararlıdır. Windows masaüstünde, daha kolay erişim için web sitesi kısayollarını görev çubuğunuza sabitleyebilirsiniz .

İlk olarak, modern Internet Explorer tarayıcısını açın – muhtemelen en iyi şekilde optimize edilmiş deneyimi sunduğu için muhtemelen tablette kullandığınız şey budur. Sabitlemek istediğiniz web sitesine gidin, uygulama çubuğunu yukarı çekin – örneğin, ekranınızın alt kısmından sağ tıklayarak veya yukarı kaydırarak – ve yıldız simgesine dokunun. Raptiye simgesine dokunun, kısayol için bir ad girin ve Başlatmak için Sabitle’yi tıklayın. Web sitesi, Başlangıç ​​ekranınızda bir kutucuk olarak görünecektir.

Kutucuğa dokunun, web sitesi Internet Explorer’da açılır. Bazı web siteleri canlı kutucuk desteği sunar – Windows, başlangıç ​​ekranınıza sabitlerseniz siteden en son başlıkları ve güncellemeleri görüntülemek için ilişkili bir RSS beslemesi kullanır. Çoğu web sitesi bu özelliği destekleyecek şekilde yapılandırılmamıştır. Varsa, güncellemeleri ana ekranınıza sabitledikten sonra görürsünüz.

Windows Mobile Telefona Web Sitesi Kısayolu Ekleme

İşlem Windows Mobile’da benzerdir. İlk olarak, sabitlemek istediğiniz web sitesini Internet Explorer’da açın. Diğer (…) düğmesine dokunun ve görüntülenen menüde Başlamak için Sabitle düğmesine dokunun. Windows Mobile 8.1, özelliği Windows 8’in yaptığı gibi yapılandırmış olan web sitelerinden canlı kutucuk güncellemelerini destekler.

Başka bir akıllı telefonunuz veya tabletiniz varsa, muhtemelen bu özelliğe de sahiptir. Tarayıcısını açın ve menüsünde “Ana ekrana ekle” veya “Ana ekrana sabitle” gibi bir seçenek arayın.

Bir web sitesi kısayolunu cihazınızın ana ekranından kaldırmak için kısayola uzun basın ve diğer uygulama simgelerinde olduğu gibi kaldırın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir