Telefon Güç Tuşu Bozuldu Nasıl Açılır Android

Telefon Güç Tuşu Bozuldu Nasıl Açılır Android

Android akıllı cihazlarda sık karşılaştığımız sorunlardan biride telefon güç tuşu – açma kapatma tuşu bozuldu nasıl açabilirim ? Çalışmayan veya bozulan telefon güç tuşu açmak için cihazınızın ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Hemen hemen her gün Android telefonumuzu günde birkaç kez kilitleriz ve bunu hesaplarsanız, bu sayı ortalama günde yüze kolayca ulaşabilir. Power güç düğmesi çok kullanıldığı için diğer normal düğmelere göre daha fazla aşınma ve yıpranmaya maruz kalıyor. Genellikle bir yıl içinde bu güç düğmesi özelliğini kaybeder çalışmaz ya da çalışması için daha sık ve birden fazla kez basmanız gerekir.

Android Telefon Açma / kapatma güç tuşu bozuldu nasıl açılır?

Android telefonunuzun güç düğmesi hiç çalışmıyorsa, o zaman cihazın kilidini açmak için ses açma ve kapatma düğmelerini kullanacağı. Bunun için power tuşu olmadan telefon açma programı olan Volume UnLock adlı uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. Bu uygulama sayesinde, ses yükseltme veya ses kısma düğmelerini kullanarak Android telefonunuzu açabilirsiniz.

Power tuşu olmadan telefon açma programı Volume UnLock kullanım

Volume UnLock uygulamasını Android telefonunuza yükleyin. Yükledikten sonra yapmanız gereken ilk şey, cihaz yöneticisi statüsünü atamaktır. Bunu yapmak için Android Ayarları’nı, daha sonra Güvenlik‘i ve ardından Cihaz Yöneticileri’ni açmanız gerekir. Buradan Listedeki Volume UnLock karşısındaki onay işaretini aktif edin. Daha sonra, sağ alt tarafta Etkinleştir düğmesine bir defa dokunarak işlemi tamamlayın.

Artık Cilt UnLock uygulamasını çalıştırabilir ve tüm seçenekleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

  • Enable/Disable Sound Power: Ses düğmesini aktif eder veya kapatır
  • Start on boot: Açılışta başlat / devredışı bırak
  • Screen off from notification: Bildirim ekranı aç / kapat

Bu seçenekleri aktif ettikten sonra ses yükseltme ya da ses azaltma düğmelerinden herhangi birini kullanarak telefonunuzu açabilirsiniz. Eğer telefon ekranını güç düğmesini kullanarak kilitlerseniz, ses seviyesi düğmelerini kullanarak ekranınızı tekrar açabilirsiniz.

Açma / kapatma tuşu bozulan telefon açma işlemi (iOS):

Eğer güç düğmesi bozuk olan telefonun bir iOS işletim sistemi, yani bir iPhone telefonunuz varsa, işlem çok basittir. Apple, böyle bir sorunla karşılaştığınızda kullanıcı dostu bir yöntem sunmuş. İhtiyacınız olan tek şey şarj cihazınızın güç adaptörü ve USB kablosudur. Kapalı cihazınızı şarj cihazına takın, cihazın açık hele geldiğini göreceksiniz. Güç adaptörü yoksa ve yalnızca bir USB kablonuz varsa, açma / kapatma güç tuşu bozulan telefon USB kablosuyla bilgisayara bağlandığında güç düğmesi de açılır olacaktır.

Sonuç

Android veya İOS telefonunuzun güç düğmesi bozuksa, telefon güç düğmesini kilitlemek ve açmak için bu mükemmel Android uygulamasını kullanabilir ve ses düğmelerini kullanarak Android cihazınızı tekrar açabilirsiniz. İOS için de yukarıdaki işlemleri telefonunuza uygulayarak güç düğmesi bozuk İPhone telefonu kullanabilirsiniz.

Android için Volume UnLock uygulamasını Google Play Store adresinden indebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir