Anasayfa » Taşınabilir Resim Görüntüleme Programı Windows

Taşınabilir Resim Görüntüleme Programı Windows

Taşınabilir Resim Görüntüleme Programı Windows

Windows için taşınabilir resim görüntüleme programı QuickViewer- Microsoft Windows, en az iki görüntü görüntüleyici ile birlikte gelmektadir – biri MS Paint, diğeri ise Microsoft Photos uygulamasıdır. JPEG, PNG, BMP ve GIF gibi tüm popüler resim türlerini görüntülemek ve yazdırmak için bunları kullanabilirsiniz. Ancak görüntülerin daha rahat izlenmesini istiyorsanız, açık kaynak QuickViewer programınıda kullanabilirsiniz. Bu görüntü görüntüleyici, bazı DSLR fotoğraf makinelerinin ürettiği RAW görüntüleri de dahil olmak üzere çok sayıda resim dosyası türlerini görüntüleyebilir.

Taşınabilir Resim Görüntüleme Programı nasıl çalışır?

QuickViewer’ı kullanmak çok kolay – herhangi bir uygulama gibi rahatlıkla kullanıyorsunuz. Bu programı ile Windows PC’nizdeki görüntü dosyalarıyla ilişkilendirirseniz bu uygulamayı kullanmak çok daha elverişlidir. Dosya ilişkilendirmeleri için, QuickViewer uygulamasını yönetici seviyesi ayrıcalıklarıyla başlatmanız gerekir. Ardından, hangi dosyaların QuickViewer ile ilişkilendirileceğini ayarlamak için menü çubuğundan Yardım bölümünden (İlişkiler’i) seçebilirsiniz.

Dosya ilişkilendirme işlemi bittikten sonra, herhangi bir resim dosyasını çift tıklatabilir ve ardından o klasördeki tüm görüntüleri görüntülemek için sol veya sağ ok tuşlarını kullanabilirsiniz. F11 tuşuna basarak tam ekran moduna geçebilirsiniz. Alternatif olarak, o klasöre ait görüntüleri izlemeye başlamak için QuickViewer penceresine bir klasörü sürükleyip bırakabilirsiniz. Aynı işlemi resim içeren arşivlenmiş dosyalara da yapabilirsiniz. Ayrıca QuickViewer’ı komik e-kitapları okumak için ideal bir uygulama haline getiren çevrimiçi çizgi roman e-kitaplarının bazılarında kullanılan ZIP, 7Z ve RAR gibi arşivleride destekliyor.

QuickViewer, bilgisayar ekranında görüntüleri görüntülemek için OpenGL kullanır ve görüntüleri diğer bazı uygulamalara göre çok daha rahat ve kullanışlı hale getirir. Bilinear, lanczos, bicubic ve daha bir çok sayıda gölgelendirici algoritmasını kullanabilir.

QuickViewer programına gitmek için
https://www.downloadcrew.com/article/35266-quickviewer bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir