samsung tablet klavye durduruldu hatası çözümü, samsung j7 klavye durduruldu hatası çözümü, samsung j7 samsung klavye durduruldu hatası, samsung klavye sürekli olarak durduruluyor, samsung klavye durduruldu hatası note 3, samsung galaxy tab e klavye durduruldu hatası, samsung j5 klavye açılmıyor,

Samsung Klavye Durduruldu Klavye Durdu Hatası [Çözüm]

“Ne yazık ki, Kişiler durduruldu” veya “Ne yazık ki, Samsung klavye durduruldu” gibi hatalardan kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir çözüm mü arıyorsunuz?

Cihazınızda böyle bir hatanın neden oluştuğunu biliyor musunuz?

Samsung Klavye Durduruldu Hatası

Cevabınız ‘HAYIR ise, o zaman bu iki hata için de bir çözümüm var. Bunun için, bu blogu dikkatlice ve tamamen okumalısınız. Çünkü burada Ne yazık ki, Kişiler durdu ve Ne yazık ki, Samsung klavye durduruldu hatasını düzeltmek için bu makale size yardımcı olacaktır.

Hata mesajında ​​“Samsung klavye durdu, Kişiler durduruldu”

Bu hata mesajı, kullanıcının varsayılan kişi yöneticisinin kilitlendiğini bilmesi gerektiğini belirtir. Kişiler arama yapmaya veya bir çağrı almayı yada telefon açmayı denediğinde, o zaman gerçekleşir. Sadece bununla bitmiyor, android cihazınızı kullanırken bu tür hatalarla her zaman karşılanabilir.

Ayrıca, başka bir uygulama kişi uygulamasıyla bağlantılı olduğunda, “Ne yazık Kişiler durduruldu” hata mesajını göreceksiniz. Burada sorun, uygulamanın uygulamada olup olmadığının tek başına değerlendirilemeyeceği ya da bu mesajın açılır penceresine diğer uygulamalarla bağlantılı olup olamayacağıdır.

Samsung klavye durduruldu Android klavye durdu hatası

Bu hata, genellikle birkaç android kullanıcı tarafından karşı karşıya olan başka bir rahatsız edici bir sorundur. Birçoğunun sebebi bilinmeden, çözümü bulmaya başlar. Ama bir dakika bekleyin, işte böyle bir hatanın arkasındaki sebebi bilmek önemlidir.

Cihazınıza eriştiğinizde, bazı veya diğer uygulamalar yanıt vermez ve uygulama veya yazılımın çökmesi anlamına gelir. Aynı hata, kullanıcıların “Ne yazık ki Samsung klavye durdu” hata mesajıyla karşılaştığı her Android cihazında da geçerlidir .

Bu durumda düşünülebilecek bir şey, yazılım çökmesi durumunda, cihaz yazılımının, diğer normal cihazlar gibi düzgün ve düzgün şekilde çalışmadığı anlamına gelir.

Şimdi, böyle bir Android hatasından kurtulmanın çözümleri neler olabilir? İşte burada Android telefonunuzda karşılaştığınız hatayı çözmek için çalışacak bazı en iyi yöntemlerin listesi.

İşte Android kişiler / Samsung klavye durduruldu” hatası ve çözümü

1. Çözüm: Cihazınızı yeniden başlatın

Herhangi bir hata mesajı ile karşılaştığınızda cihazınızı yeniden başlatmak sorunu çözebilir. Aslında bu problemden kurtulmanın kolay ve etkili çözümlerinden biridir. Birçok kullanıcı bile en iyi seçenek olduğunu bildirmiştir. İlerlemek için adımları izleyin:

 1. Ayarlar menüsüne gidin
 2. Ardından Uygulamalar bölümünde Uygulama yöneticisi’ni tıklayın ve “Tümü” sekmesine gidin.
 3. Burada Kişiler / Android klavye aramak ve üzerinde vurmak zorunda
 4. Bundan sonra uygulamayı hatanın başına göre durdurmak için Force stop’u tıklayın.

Bu adımları takip eden problemi çözen kullanıcılar, onlar için iyi bir seçenek olurken, birçoğu sorunun tekrar geri geldiğini bildirdi.

Yani bu yöntemde hata çözülmezse, sonraki yönteme geçin.

2. Çözüm: Önbellek ve Kişiler uygulamasının / Android Klavyesinin verilerini temizle

Çoğu zaman önbellek ve uygulamanın veri temizliği sorunu çözebilir çünkü sorun bozuk dosyaları veya hatalar nedeniyle ortaya çıkabilir. Sorun uygulamadan kaynaklanıyorsa, bu yöntem sorunu çözmek için yeterlidir.

Bu nedenle, android cihazınızda böyle bir hata mesajından kurtulmak için bu yöntemi ciddiye almanız önerilir.

 1. Öncelikle Ana ekrana gidin ve Uygulamalar simgesini tıklayın.
 2. Şimdi Ayarlar’a gidin ve Uygulamalar’a tıklayın.
 3. Burada Uygulama yöneticisi üzerine dokunun
 4. ” TÜM ” sekme seçeneğini almak için kaydırın sekmesi
 5. Şimdi Kişiler / Android klavye için buraya bakın ve yüz yüze herhangi bir tıklayın
 6. Bundan sonra, Önbelleği Temizle’ye ve ardından Verileri Temizle’ye tıklayın.
 7. Son olarak, onaylamak için OK düğmesine basın

İşlem bittiğinde, cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp

Çözüm 3: Cihazınızın yazılımını güncelleyin

Cihaz yazılımınız güncel değilse çok fazla sorunla karşılaşabilirsiniz. Ancak cihazınızın yazılımını güncel tutmak, tüm uygulamaların düzgün bir şekilde çalışacağı anlamına gelir. Cihazınızı güncellemenin, tüm hataların veya kötü amaçlı yazılımların düzeltileceği anlamına da geldiğini unutmayın.

Cihazınızın güncellenmesi gerekip gerekmediğini kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Öncelikle Ayarlar seçeneğine gidin ve Cihaz Hakkında’yı tıklayın.
 2. Şimdi Yazılım Güncellemesine tıklayın
 3. Cihazınız artık yeni güncellemeleri kontrol edecektir.

Herhangi bir güncelleme mevcutsa, aksi halde notu size gösterecektir.

Çözüm 4: Cihazınızı Güvenli Modda çalıştırın

Bu yöntemin ardından, üçüncü taraf uygulamalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığı sorusunun tam nedenini bilmek anlamına gelir. Cihazınızı güvenli modda yeniden başlatmak, indirilen tüm uygulamaların devre dışı bırakılacağı anlamına gelir. Bu modda herhangi bir hata gösterilmiyorsa, sorunun cihazınızdaki yüklü uygulamalardan kaynaklandığı açıktır.

Şimdi cihazınızı güvenli modda yeniden başlatmak için adımları izleyin:

 1. Güç menüsü ekranda görünene kadar güç düğmesini basılı tutun .
 2. İşte güç düğmesine basın ve bir pop-up siz “cihazınızı yeniden başlatmak istiyor akatarılarak oluşur eğer kadar devam Güvenli Mod ”
 3. Onaylamak için Tamam’a tıklayın ve cihazınız “ Güvenli Mod ” ile yeniden başlatılacak

Cihaz başladıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini görebilirsiniz. Değilse, yapmanız gereken sonraki şey, herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının suçlu olduğu açık olduğundan, problem yaratan uygulamayı bulmaktır.

Bu nedenle, son zamanlarda tek tek yüklemiş olduğunuz uygulamalara devre dışı bırakın ve sorunun çözülüp çözülmediğini öğrenin. Tek tek kontrol edin ve cihazınızı yeniden başlatın, böylece sorun çözülebilir. Suçluyu bulduğunuzda, tamamen kaldırın.

Çözüm 5: Önbellek bölümünü silin

Eğer hala sorun varsa, o zaman sistem önbelleklerinin peşinden gitme zamanı. Tüm bunlar, ürün yazılımı reklamı tarafından oluşturulan bazı geçici dosyalar olup cihazınızı sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olur. Ancak bazen yolsuzluk nedeniyle, uygulama çökmesi de dahil olmak üzere performans sorunu ortaya çıkar. Bu nedenle, aşağıdaki adımları izleyerek önbellek bölümünü silmek önemlidir:

 1. Önce, Sesi Açma düğmesine ve Ana Ekran düğmesine basın ve basılı tutun
 2. Bundan sonra cihaz logosu görünene kadar güç tuşunu basılı tutun ve ardından açma / kapatma tuşunu bırakın.
 3. Burada Android sistem kurtarma menü seçeneğini görebilirsiniz
 4. Tuşuna hacmi aşağı basarak, “taşınmak zorunda önbellek bölümü silin ”
 5. Seçmek için güç tuşuna basın
 6. Silme önbelleği bölümü bittiğinde, ‘ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘ gerçekleşecek
 7. Sonunda, cihazı yeniden başlatmak için açma / kapatma tuşuna basın.

Çözüm 6: Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Yukarıdaki tüm yöntemleri uyguladıktan sonra bile hala aynı hatayla karşılaşırsanız, geriye kalan tek çözüm fabrika ayarlarına sıfırlanır. Bu, cihaz yazılımını satın alma sırasında normal durumuna geri getirmenize yardımcı olacaktır.

Ancak bilmeniz gereken bir şey, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin cihazdaki tüm verileri silmesi ve hatta üçüncü taraf uygulamalarının da silinmesidir. Bu nedenle, tüm önemli verilerinizin bir yedeğini oluşturmanız ve ardından cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız önerilir:

 1. Ayarlar’a gidin ve Yedekle ve Sıfırla’ya tıklayın
 2. Google hesabınızı yedekleyen kutuyu işaretleyin
 3. Şimdi Fabrika Ayarlarını Sıfırla’ya tıklayın
 4. Sonunda, Telefonu sıfırla’ya basın

İşlem bittikten sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz. Açıkçası sorun çözülecek ama burada daha önce bir yedek oluşturmadıysanız verilerinizi kaybedebilirsiniz.

Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra kayıp veriler nasıl kurtarılır?

Kayıp verilerinizin yedeğini almadıysanız endişelenmenize gerek yok, sadece birçok kullanıcının yanı sıra profesyonel tarafından tavsiye edilen Android Data Recovery Software gibi üçüncü taraf yazılımlarını kullanmak zorundasınız .

Android cihazından silinen tüm verileri geri göndermenize yardımcı olur. Verilerinizi nasıl kaybettiğiniz veya kaybettiğiniz veriler ne olursa olsun, bu profesyonel yazılım kullanılarak her bir dosya kurtarılabilir.

Sonuç olarak

Bu blog’da tartıştığımız hatalar herhangi bir Android kullanıcısı karşılaşabilir ve bu nedenle bu tür hataları düzeltmek için bazı önleyici yollar bilmek önemlidir. Sağladığım çözümlerin, herkesin problemden kurtulmasına yardımcı olacağını umuyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir