Samsung Galaxy S9 Wi-Fi Sorunu Nasıl Çözülür?

Samsung Galaxy S9 Wi-Fi Sorunları Nasıl Giderilir

Galaxy S9 telefonum Wi-fi’ya bağlanmıyor – Samsung Galaxy S9 Wi-Fi bağlantı sorunu nasıl giderilir ? Samsung telefonlara sunduğu özelliklerin ve özelliklerin listesi çok uzun. Samsung’un akıllı telefonlarının donanım tarafında neredeyse her şeye sahip olmasına rağmen, Samsung telefonlarında yüklü olan Android’in özel sürümünde bazı sorunlar olduğu için, yazılım optimizasyonu ve kararlılığı için aynı şey söylenemez. Tüm akıllı telefonlarda çok sayıda küçük hata olsa da, oldukça sinir bozucu olabilecek bazı önemli sorunları var. Son derece sorun yaratabilecek bir sorun, wi-fi olanıdır. Telefonun yazılımında Wi-Fi bağlantınızla etkileşime neden olan bazı hatalar ve sorunlar var. Burada, Samsung Galaxy S9 Wi-Fi sorunlarını nasıl düzeltebileceğinizi göstereceğiz.

Ayrıca: Samsung Galaxy S9 Şarj Sorunları Nasıl Giderilir makalemize göz atabilirsiniz.

Samsung Galaxy S9 Wi-Fi Bağlantı Sorunu

Wi-Fi ağları ve S9’daki bağlantılar ile ilgili sorunları tartıştığımız için, bir kullanıcının karşılaşabileceği birkaç surun var ve deneyebileceğiniz birçok düzeltmeler var. Samsung Galaxy S9. S9’un kablosuz ağ sorunlarınızı başarılı bir şekilde düzeltmek için, aşağıdaki yöntemlerden her birini tek tek incelemelisiniz, ardından Galaxy S9’unuzda herhangi bir Wi-Fi sorunuyla karşılaşmayacaksınız.

Yöntem 1: Samsung Galaxy S9 Wi-Fi Sorunu için Cihazınızı Yeniden Başlatın

Birçok durumda, akıllı telefonunuzun bir soruna neden olan işletim sistemidir. Bunun için birden fazla neden olabilir, ancak çözüm nispeten daha kolay. Sorun işletim sistemi ile ilgili olduğundan, Android işletim sistemini RAM’e tekrar yüklediğimizden ve Wi-Fi ile ilgili hataları düzeltebileceğinden, cihazı yeniden başlatmak birçok sorunu çözebilir.

Yöntem 2: Samsung Galaxy S9 Wi-Fi Sorunu devam ederse Router’ınızı Sıfırlayın

Galaxy S9’unuzda kablosuz ağınızla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşıyorsanız, önce aynı Wi-Fi ağını farklı bir cihazda test etmelisiniz. Aynı problem ikinci cihazınızda da mevcutsa, o zaman internet router’ınız bağlantı, bağlantı hızı, vb. İle ilgili her türlü soruna neden olabilir. Bu durumda, önce yönlendiricinizi kapatıp yeniden başlatmanız gerekir. ve birkaç dakika sonra tekrar açmak. Bu sizin için işe yaramazsa, tüm ayarlarını değiştirecek olan Wi-Fi yönlendiriciyi sıfırlamayı düşünmelisiniz. Tüm yönlendiricilerin sıfırlamak için farklı bir yöntemi olduğundan, ilgili kullanım kılavuzunu takip ederek yönlendiricinizi kolayca sıfırlayabilirsiniz.

Yöntem 3: Kablosuz Ağı yeniden bağlayın.

Bazen akıllı telefonunuzda kayıtlı bir ağın SSID ve şifre bozulur. Böyle bir durumda, telefonunuz ağa bağlanamayacak. Aynı şey bir Samsung Galaxy S9 ile gerçekleşebilir ve bunu düzeltmek için öncelikle kablosuz ağı unutmanız ve ardından gerekli bilgileri tekrar girerek bağlantı kurmanız gerekir. Bunun için verilen talimatları izlemelisiniz:

 • Öncelikle akıllı telefonunuzdaki Wi-Fi ayarlarına gidin ve istediğiniz kablosuz ağa uzun basın.
 • Şimdi, Wi-Fi şebekesini telefonunuzdan silecek ‘Ağı Unut’a tıklayın.
 • Daha sonra mevcut ağları taramanız ve ayrıntıları tekrar girerek aynı ağa bağlanmanız gerekir.

Yöntem 4: Samsung Galaxy S9’ınızda Ağ Ayarlarını Sıfırla

Wi-Fi ağınızı yeniden eklemeniz sizin için işe yaramadıysa, şansınız artık Galaxy S9’unuzdaki Wi-Fi ayarlarını değiştirdi. Bu da artık Wi-Fi alımında bir soruna neden oluyor. Bu nedenle, bu nedenlerden kaynaklanan sorunları düzeltmek için, Galaxy S9’unuza baktığınız Wi-Fi ile ilgili tüm sorunları gideren ağ ayarlarını kolayca sıfırlayabiliriz. Samsung akıllı telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlamak için verilen adımları izlemeniz gerekir:

 • Galaxy S9’daki ‘Ayarlar’ uygulamasını açın ve ‘ Yedekle ve Sıfırla’ ayarlarına gidin.
 • ‘Ağ Ayarlarını Sıfırla’ seçeneğini bulmanız gerekiyor.
 • Bu seçeneğe dokunup onayladıktan sonra, akıllı telefonunuzdaki kayıtlı tüm ağ ayarları, Galaxy S9’unuzdaki Wi-Fi sorunlarının çoğunu giderecek varsayılan ayarlara dönüşecektir.

Yöntem 5: Samsung Galaxy S9’ınızı güncelleyin

Samsung, akıllı telefonlarından birinde büyük bir hata keşfettiğinde, Samsung sorunu çözecek bir OTA yaması yayınlayacak. Dolayısıyla, akıllı telefonunuzla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşıyorsanız, cihazınız için herhangi bir güncellemenin olup olmadığını kontrol etmeli ve cihazınızın akıllı telefonunuz için mevcut olan en son OTA güncellemesine güncellendiğinden emin olmalısınız. Ayarlar uygulamanızın ‘Telefon Hakkında’ bölümündeki ‘Yazılım Güncelleme’ seçeneğine giderek mevcut OTA güncellemelerini kontrol edebilirsiniz.

Yöntem 6: Galaxy S9’unuzdaki Önbellek Bölümünü Silme

Cihazınızı yeniden başlatmanız gibi, işletim sisteminizle ilgili birçok sorunu düzeltebilir ve akıllı telefonunuzun Önbellek Bölümünü silerek de akıllı telefonunuzdaki birçok sorunu giderebilirsiniz. Verilen talimatları izleyerek, Tamamen Hafıza Bölümü’nü silmek için Android Kurtarma’yı kullanmalıyız:

 • İlk olarak Samsung Galaxy S9 telefonunuzu kapatın.
 • Samsung logosunu görene kadar güç düğmesine, ses açma düğmesine ve Bixby düğmesine basın ve basılı tutun, ardından sadece güç düğmesini bırakın.
 • Şimdi, seçiminizi onaylamak için gezinmek ve güç düğmesine basmak için ses tuşlarını kullanarak ‘Wipe Cache Partition’ seçeneğini seçmelisiniz.
 • Galaxy S9 cihazınız önbellek bölümünü sildiğinde, cihazınızı yeniden başlatmak için ses tuşlarını ve güç düğmesini kullanarak seçim yapabileceğiniz bir seçenek elde edeceksiniz.
 • Bunu yapmak, cihazınızdaki Önbellek Bölümünü silerek, Samsung Galaxy S9’unuzdaki Wi-Fi sorunlarını çözecektir.

Yöntem 7: Fabrika Aygıtınızı Sıfırla

Çoğu Android sorununa son çözüm, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bu çözüm, kullanıcı tarafından yüklenen tüm uygulamaları, güncellemeleri ve kullanıcı tarafından yapılan ağ ayarlarında yapılan tüm değişiklikleri kaldırdığı için oldukça etkili olabilir. Bu nedenle, bir Android cihazının fabrika ayarlarına sıfırlanması, Wi-Fi sorunları da dahil olmak üzere pek çok sorununu çözebilir. Tüm verilerinizi sileceğinden, bu işlemi izlemeden önce cihazınızda bulunan önemli dosyaların tümünü yedeklediğinizden emin olun. Samsung Galaxy S9 cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için şu adımları uygulamanız gerekir:

 • Telefonunuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasına gidin ‘Yedekle ve Sıfırla’ bölümüne gidin.
 • Daha sonra, “Fabrika ayarlarına sıfırla” yı seçin ve “Tümünü sil” i seçin.
 • Evet tuşuna bastığınızda, telefonunuz ilk gün aldığınız gibi Wi-Fi bağlantı sorununu ortadan kaldıracaktır.

Yöntem 8: Samsung Servis Merkezi ile iletişim kurun

Android akıllı telefondaki Wi-Fi sorunları, hem donanım hem de yazılım düzeyindeki sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Yukarıdaki tüm yazılım seviyesi düzeltmelerini tartışırken, Galaxy S9’unuzdaki Wi-Fi sorunlarının donanım arızasından kaynaklanma ihtimali vardır. Bu durumda, Galaxy S9 cihazınızı sabitlemenin en iyi yolu, Samsung tarafından eğitilen profesyonel donanım sorunları ile ilgili daha kolay bir şekilde size yardımcı olabileceğinden en yakın Samsung Servis Merkezi ile iletişim kurmaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir