Samsung Galaxy S9 Şarj Olmuyor Sorunu Nasıl Giderilir?

samsung s9 pil ömrü, s9 şarj süresi, samsung s9 plus, s9 plus ekran süresi, samsung s9 şar

Samsung Galaxy S9 şarj olmuyor sorunu nasıl giderilir? Galaxy S9, teknik özelliklerden, özelliklerin kalitesinden, tasarımından ve çok daha fazlasından en iyi özelliklere sahiptir. İçinde çok güçlü bir donanıma sahip olan bu model, güçlü olmasına rağmen Samsung’un pil boyutunu da küçültmeye başladı. Bu nedenle, cihazın bataryası cihazın güçlü işlemcisine ve geniş ekranına yetişemiyor. Sadece bununla kalmıyor, aynı zamanda Samsung’un yazılımı pil ömrünü daha da etkileyen bazı hatalar olduğu için bir çok optimizasyona ihtiyaç duyuyor. Samsung Galaxy S9 batarya ömrünü nasıl düzeltebileceğimize birlikte bakalım.

Samsung Galaxy S9 Şarj Olmuyor Sorunu Nasıl Onarılır

Sorun 1: Canlı Duvar Kağıtlarını Devre Dışı Bırakma

Galaxy S9’un güzel bir 18: 9 ekrana sahip olması nedeniyle, canlı duvar kağıtları üzerlerinde gerçekten iyi görünüyor. Çoğu kullanıcı için iyi görünebilir olsalar da, cihazınızın bataryasını çok kullanırlar. Bu duvar kağıtları, animasyonlar nedeniyle telefonunuzun ekranını aktif olarak kullanmakla kalmaz, aynı zamanda canlı duvar kağıdını oluşturmak için telefonunuzun işlemcisini de kullanırlar. Ve Galaxy S9’un ekranı için bir OLED paneli olduğundan, siyah bir statik duruma geçmek pil ömrünüzü iyileştirmek için çok yararlı olabilir.

Bu, artık duvar kağıdı için işlemciyi kullanmadığınız için pilinizi kurtaracak. Bunun haricinde, OLED ekranlar ekran üzerindeki tüm siyah bölümleri kapatır, bu da siyah duvar kağıdının ekranın çoğunu kapatacağı ve telefonunuzun pil ömrünü daha da uzatacağı anlamına gelir. Verilen talimatları izleyerek cihazınızdaki canlı duvar kağıdını siyah bir renkle değiştirebilirsiniz.

Çözüm:

 1. Samsung Galaxy S9 cihazınızın ana ekranına gidin ve boş bir alana uzun dokunun.
 2. Şimdi ‘Duvar Kağıtları’ seçeneğine gidin ve ‘Galeriden’ seçeneğini seçin ve herhangi bir siyah duvar kağıdını seçin.
 3. Bundan sonra, ana ekran ve kilit ekranı için ya da her ikisi için de duvar kağıdı isteyip istemediğinizi soracaktır. Bunu seçtikten sonra, Galaxy S9’unuz daha az pil tüketen statik siyah duvar kağıdına sahip olacaktır.

Sorun 2: Samsung Galaxy S9 Şarj Olmuyor Sorunu GPS

Global Konumlandırma Sistemi veya GPS, modern akıllı telefonlarda hayatınızı çok kolay hale getiren bir özelliktir. Gezinme, web sitelerinde ve uygulamada yaklaşık konumunuzu otomatik olarak doldurma, telefonunuzu izleme vs. Görevlerde gereklidir. Maalesef GPS, cihazınızın pilini de sürekli olarak güncel konumunuzu güncellediği için tüketir. Neyse ki, Google, cihazınızın pilinden daha fazlasını elde etmek için kullanılabilen tüm android telefonlardaki GPS modunu değiştirme seçeneğini sunar.

Samsung Galaxy S9 Şarj Olmuyor Sorunu

Temel olarak iki tür GPS modu vardır: ‘Yüksek Hassasiyet’ ve ‘Pil Tasarrufu’. Ve adından da anlaşılacağı gibi, yüksek doğruluk modu, Google Haritalar gibi uygulamalarınızı kullandığınız noktanın çok önemli olduğunu bildiğinizde kullanışlıdır. Öte yandan, pil tasarrufu modu sadece yaklaşık konumunuza ihtiyaç duyan uygulamalar ve web siteleri için yararlı olabilir. Bu nedenle, navigasyon yapılmadığında pil tasarrufu sağlayan GPS moduna geçiş yapmak, arka planda çok fazla pil ömrü tasarrufu yapacağınız anlamına gelir. Samsung Galaxy S9 cihazınızdaki GPS modlarını aşağıdaki adımlarla değiştirebilirsiniz.

Çözüm:

 1. S9’unuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasını açın ve ‘Bağlantılar’a gidin.
 2. Bundan sonra ‘Konum’ ayarlarını açın ve ‘Konum Yöntemi’ seçeneğini seçin.
 3. Artık GPS modunu ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz; Pil tasarrufu yapmak istiyorsanız, pil tasarrufu seçin ve navigasyon kullanmak istemediğiniz sürece her şey iyi olacaktır.

Sorun 3: Çözünürlüğü FHD + olarak değiştirin.

Samsung Galaxy S9 yanı sıra S9 Artı, QHD + ekran ile geliyor. Bu ekran kendi sınıfında en iyisi olsa ve çok net görünse de, yüksek çözünürlük nedeniyle çok fazla pil tüketiyor. Basit anlamda, işlemcinizin ne kadar yüksek çözünürlükte olması gerekiyorsa, o kadar fazla pil tüketecektir.

Neyse ki, Samsung, telefonlarında, kullanıcının telefonun çözünürlüğünü değiştirmesine olanak tanıyan, kullanıcının cihazınızın pil ömrünü uzatmaya yardımcı olabilecek bir seçenek ekledi. Bu özellik hakkında en iyi yanı; Kullanımı oldukça kolaydır ve cihazınızın hareket halindeyken hızla çözünürlüğünü değiştirebilirsiniz. Verilen adımları kullanarak Galaxy cihazınızdaki çözünürlüğü değiştirmek çok kolaydır.

Çözüm:

 1. Telefonunuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasına gidin ve ‘Ekran’ bölümünü buradan açın.
 2. Şimdi, cihazınızın çözünürlüğünü kolayca ayarlayabileceğiniz ‘Ekran Çözünürlüğü’ ayarlarını açın.
 3. Çözünürlüğü, pil ömrü ve telefonunuzun ekranının netliği arasındaki tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

Sorun 4: Her Zaman Ekranda Kapat

Samsung’un Galaxy S9 modeli bir “OLED” ekranına sahip. Bu sayede oldukça iyi çalışan “Always on Display” seçeneği eklendi. OLED ekranlar, bir ekranın seçili alanlarını açabildiğinden, her zaman ekranda, telefonunuzun kilidini açmadan, saat, tarih, bildirim, hava durumu vb. Gibi şeyleri kontrol etmenizi sağlar. Ve bu özellik hakkında en iyi bölüm, görüntü teknolojisi sayesinde neredeyse hiç pil tüketmemesidir.

Her zaman görüntü özelliği düşük güç modunu da açarken, bazı kullanıcılar AoD özelliğini devre dışı bırakmanın pillerinde bazı gelişmeler olduğunu bildirmiştir. Bu nedenle, bu özelliği devre dışı bırakmayı deneyebilir ve verilen talimatları izleyerek telefonunuzda herhangi bir fark olup olmadığını görebilirsiniz.

Çözüm:

 1. Telefonunuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasına açın ve burada ‘Kilit Ekranı’ bölümüne ilerleyin.
 2. Bundan sonra, ‘Her Zaman Ekranda’ seçeneğini bulmanız gerekiyor.
 3. Bu seçeneği kullanarak, Samsung Galaxy S9 veya S9 Plus cihazınızda her zaman ekranda kolayca kapatabilirsiniz.

Sorun 5: Uygulamaları Optimize Etme ve Kaldırma

Telefonunuzda yüklü uygulamalar, cihazınızın toplam pil tüketiminde büyük bir rol oynar. Dolayısıyla, cihazınızda kullanmadığınız fazladan yüklü bir uygulamanız varsa, bunların çoğunu arka planda çalışmaya devam ettiğinden hemen kaldırdığınızdan emin olun. Bu nedenle, işlemciniz sürekli çalışıyor ve piliniz çok daha hızlı sıfırlanıyor. Bu nedenle, uygulama simgelerini tutarak ve onları kaldırma seçeneğine sürükleyerek cihazınızdaki eski uygulamaları kaldırdığınızdan emin olun.

Çözüm: Ekstra uygulamaları kaldırdıktan sonra, cihazınızda düzenli olarak kullandığınız uygulamaları daha da optimize edebiliriz. Bunun için Samsung, ayarlar uygulamasında Cihaz Bakımı için bir seçenek sunmuştur. RAM’ı boşaltacak, önbelleği temizleyecek ve daha fazlasını yapacak tüm cihazı optimize etmek için bunu kullanabilirsiniz! Genel olarak, optimize etmek telefonunuzun pil ömrü için ekstra bir bonus olacaktır.

Sorun 6: Pil Tasarrufu Etkinleştirme ve Yapılandırma

Çözüm: Sonunda, Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus’ın dahili pil tasarrufu moduna sahibiz . Batarya Tasarrufu modunu, telefonunuzun Batarya ayarlarında bulabilirsiniz, burada ‘Orta’ ve ‘Maks’ olmak üzere iki mod görürsünüz. Bu pil tasarrufu modları, telefonun çözünürlüğünü, animasyonlarını, işlemci hızını, parlaklığını ve Samsung amiral gemisi cihazınızın pil ömrünü uzatmak gibi farklı yönlerini değiştiriyor.

Sonuç olarak:

Samsung Galaxy S9 cep telefonunuzun batarya ömrünü etkileyen birçok faktör olduğundan, yukarıda belirtilen düzeltmelerin sorununuzu çözmemesi ihtimali vardır. Bu, cihazınızla tam olarak yaşadığınız şey ise, ya fabrika ayarlarına sıfırlanmalı ya da Samsung’un eğitimli profesyonelleri kesinlikle Galaxy S9 ya da S9 Plus’ınızdaki tüm sorunları giderecek şekilde en yakın Samsung servis merkezine başvurmalısınız.

Ayrıca Galaxy Note 9 Wi-Fi ile ilgili problem yaşıyorsanız Galaxy Note 9 Wi-Fi Sorunu yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir