Samsung Galaxy S10 GPS Sorunu Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S10 GPS Sorunu Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S10 GPS sorunu nasıl çözeceğinizi merak ediyorsanız, doğru adrestesiniz. Rehberimizi takip ederek hızlı ve kolay bir şekilde Galaxy S10 GPS sorununu nasıl düzelteceğinizi yazımızda bulacaksınız. Konumu doğru bulmayan veya düzgün çalışmayan GPS konum ile ilgili sorun yaşarsanız, aşağıda listelenen çözümleri deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

Samsung Galaxy S10 GPS sorunu giderme adımları

GPS’i değiştirin

GPS’i kapatın, birkaç saniye bekleyin, ardından tekrar açın, GPS’i yenilemek sorun çözmenin en kolay yollarından biridir. Öncelikle, Samsung Galaxy S10 telefonunuzun Ayarlarını açın, Biyometri ve güvenliği bulmak için aşağı kaydırın ve ona dokunun ve GPS’i açarak tekrar Konumunuzu seçin.

Uçak Modunu Değiştir

İlk yönteme benzer şekilde, GPS’i değiştirmek sadece GPS hizmetini değil, telefonunuzun Wi-Fi’sini de yenileyecektir. Bildirim panelini açmak için parmağınızı ekranın üstünden aşağı doğru kaydırarak Uçak modunu kolayca açabilirsiniz. Uçak modu simgesini bulun ve üzerine dokunun. Kapattıktan sonra birkaç saniye bekleyin. Uçak modunu tekrar açarak
GPS’in çalışıp çalışmadığını kontrol edin

Güç Tasarrufu Modunu Devre Dışı Bırakın

Güç tasarrufu modu, telefonunuzun pil ömrünü uzatmaya yardımcı olabilecek kullanışlı bir özelliktir. Ancak bazı servisler ve uygulamalar arka plan çalışarak Galaxy S10 GPS sorunlarına sebebiyet verebilir. Bu gibi yazılımların Galaxy S10 cihazınızın güç tasarrufu modu kullanıp kullanmadığını kontrol edin. İlk olarak Ayarlar’a gidin, Batarya’yı seçin ve Güç Tasarrufunu bulun. Güç tasarrufu etkin ise bu özelliği kapatın.

Galaxy S10 GPS sorunu hala devam ediyorsa telefonunuzu yeniden başlatın

Galaxy S10 cihazı yeniden başlatmak GPS ve Wi-Fi’yi yenilemeyi değil, aynı zamanda tüm yazılımı ve programları da yenileyecektir. Galaxy S10’unuz yeniden başlattığınızda, tüm servisler, uygulamalar, özellikler çalışmayı durduracak ve telefonu tekrar açtığınızda her şey geri yüklenecektir. Bu yöntem Samsung Galaxy S10 GPS sorunu için bir çözüm olabilir. Samsung Galaxy S10’u yeniden başlatmak için, Bixby, Volume down ve Power düğmesini aynı anda yaklaşık 10 saniye boyunca veya ekran kararıncaya kadar basılı tutun. Birkaç saniye bekledikten sonra bırakın ve tekrar açmak için Power/Güç düğmesini basılı tutarak telefonunuzu tekrar açın. GPS sorunu giderildi mi kontrol edin.

Yüksek Hassasiyet Modunu Açın

Yüksek Hassasiyet modunu açarak telefonunuzun GPS doğruluğunu artırmaya çalışın. Bu seçeneği Ayarlar> Konumlar> Konum Yöntemi’ne giderek bulabilirsiniz. Burada, Yüksek Hassasiyet Modu’nu bulun ve açın.

Galaxy S10 telefonunuzdaki uygulamaların önbelleğini temizleyin

Uygulamaları kullandığınızda, veriler, görüntüler ve diğer dosyalar “önbellek” uygulamasında saklanır. Bazı durumlarda, uygulama önbelleğini temizlemek, GPS sorunları dahil olmak üzere hatalı uygulamalar varsa bu uygulamaların hatalarını da ortadan kaldırarak Galaxy S10 cihazınızın GPS sorununu giderilebilir. Bunun için alttaki adımları sırasıyla yapabilirsiniz.

  1. Ayarlar’a gidin, Uygulamalar seçeneğini bulun ve istediğiniz uygulamaya dokunun. Örneğin Google Haritalar.
  2. Uygulama sayfasında, ekranın sağ üst köşesinde üç nokta göreceksiniz, üzerine dokunun.
  3. Açılır menüden Sistem uygulamalarını göster’i seçin.
  4. CLEAR CACHE düğmesine dokunun.
  5. VERİ TEMİZLE, ardından SİL düğmesine dokunun.

Uygulamalarınızı güncelleyin

Belirli bir uygulamada GPS sorunları yaşıyorsanız, uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin. Google Play Store> Menü> Uygulamalarım’ı başlatın. Burada istediğiniz uygulamayı bulup seçin, ardından Güncelle seçeneğine dokunun. Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra, GPS sorunlarının o uygulamada hala görünüp görünmediğini kontrol edin.

Android’de Uygulamaları Güncelleştirme nasıl yapılır yazımızı okuyabilirsiniz.

Yazılımınızı Güncelleyin

Yazılım güncellemesi, GPS ile ilgili sorunları da dahil olmak üzere birçok sorunu çözdüğü görülmektedir. Örneğin, güvenlik sorunları, yeni özellikler ve hata düzeltmeleri GPS sorununu düzeltebilir. Yazılım güncellemesini yapmak için Ayarlar> Cihaz hakkında> Yazılım güncelleme> İndir ve kur’u açın.

Fabrika ayarlarına sıfırlayın

Bu yöntem tüm kişisel verileri, uygulamaları ve Samsung Galaxy S10’unuza indirdiğiniz her şeyi silecektir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemine geçmeden önce, telefonunuzdaki verilerin bir yedeğini mutlaka alın.

  1. Ayarlar’a gidin
  2. Genel yönetim’i seçin
  3. Sıfırla’ya dokunun
  4. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı seçin
  5. Sıfırla’ya, ardından onaylamak için Tümünü Sil’e dokunun.

Galaxy S10 GPS sorununun giderilip giderilmediğini kontrol edin ve eğer sorun giderildi ise yorun formunu kullanarak bize yazmayı unutmayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir