Anasayfa » Play Store Uygulamalarım Listesi Nasıl Kaldırılır

Play Store Uygulamalarım Listesi Nasıl Kaldırılır

Play Store Uygulamalarım Listesi Nasıl Kaldırılır

Play Store’da uygulamalarım listesindeki uygulamalar nasıl kaldırılır Android akıllı telefonunuzun veya tabletinizin, eklediğiniz Google hesabının etrafında ortalandığını herkes biliyor. Bir veya daha fazla Android cihazınızın tüm etkinliği ve bilgileri, yüklediğiniz uygulamalar, Android cihazlarınızın markası ve modeli ve diğerleri de dahil olmak üzere Google hesabınızda saklanır. Android akıllı telefonunuzdan bir uygulamayı kaldırdıysanız bile, sahibi olduğunuz tüm Android akıllı telefonlar için Play Store’un “Uygulamalarım” bölümünün altında listelenmeye devam eder. Bu “Uygulamalarım” listesinde 3-4 yıl önce, yalnızca birkaç dakika yüklendikten sonra tamamen unuttuğunuz uygulamaları bulmak sizi şaşırtacaktı.

Play Store Uygulamalarım Listesi Nasıl Kaldırılır

Android cihazınıza erişimi olan herkes şimdiye kadar yüklemiş olduğunuz tüm uygulamaları görebilir. Onlardan kurtulmak için uygulamaları kaldırdığınızdan kimsenin kullandığınız uygulamaları öğrenemeyeceğini düşünerek tekrar düşünmek zamanı geldi. Öte yandan, endişelenmeniz gereken hiçbir şey yok çünkü cihazlarınıza yüklenen tüm uygulamaları tutan bu “Uygulamalarım” listesi kolayca temizlenebilir.

Android cihazınızdaki Google Play Store’daki “Uygulamalarım” listesinden geçmiş uygulamaları nasıl kaldırabilirsiniz:

  1. Android akıllı telefonunuzda Google Play Store’u açın. Android telefonunuzda, geçmiş uygulamalar listesini silmek istediğiniz aynı Google hesabını kullanıyor olmalısınız
  2. Google Play Store ekranında Play Store menüsünü açmak için menü simgesine (sol üst köşeye yakın üç yatay çizgi üzerine hafifçe vurun) hafifçe vurun. Bu menüden Uygulamalarım’ı seçmeniz gerekir.
  3. Uygulamalarım ekranında Android telefonunuzda halihazırda yüklü olan tüm uygulamaların yanı sıra, bu telefonda / tablette kullandığınızla aynı Google hesabını kullanan herhangi bir cihaza yüklenmiş olan tüm eski uygulamaların bir listesi gösterilir. Bu Google hesabı yoluyla yüklü olan tüm uygulamaları görmek için TÜM bölümünü seçmeniz gerekiyor.
  4. Bu listeden kaldırmak istediğiniz herhangi bir uygulamadaki küçük çapraz simgesine dokunun. Bu uygulamayı “Uygulamalarım” listesinden gerçekten kaldırmak isteyip istemediğinizi soran bir istem görüntülenir. Tamam’a dokunduğunuzda o uygulamayı listeden kaldıracaksınız.
  5. “Uygulamalarım” listesinden kaldırmak istediğiniz tüm uygulamalar için aynı işlemi tekrarlamanız gerekir.

Google Play Store’daki “Uygulamalarım” listesi gerçekten çok yararlıdır. Bu listeyi kullanarak bir süre önce hangi uygulamayı yüklediğinizi kolayca bulup tekrar kurabilirsiniz. Aynı Google hesabını kullanan birden çok Android cihazı varsa, aynı uygulamaları kolayca bulmak ve yüklemek için “Uygulamalarım” listesindeki tüm cihazları kolayca kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir