Outlook Uygulaması ile Hesap Güvenliğini Artırma

Microsoft hesabı uygulaması ile Outlook.com güvenliğini artırmanın yolları

Microsoft hesabı uygulaması ile Outlook güvenliğini artırma: Outlook, Microsoft’un amiral gemisi olmayan ücretsiz e-posta hizmetidir. Web-posta biçiminde kullanabilirsiniz veya PC’nizdeki veya akıllı telefonunuzdaki bir e-posta istemcisinden kullanabilirsiniz. Bir bilgisayar korsanının Outlook hesabınıza girmesini önlemek için Microsoft hesabınızda iki adımlı doğrulama güvenliği ayarlayabilirsiniz. Ancak, hesap güvenliğinizi artırmak için bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız, Microsoft Hesap uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama, Microsoft hesabınızda oturum açmak için kullanılan yeni bir cihazı tanımlamak için kullanılır. Birisi, kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak Microsoft hesabınızda oturum açmaya çalışırken, cep telefonunuzda oturum açmaya izin vermek için onaylanması gereken bir doğrulama isteği alırsınız.

Microsoft Hesabı Uygulaması ile Outlook.com Güvenliğini Artırma

Microsoft hesabınıza, Microsoft hesabınıza başka bir savunma katmanı eklemek için aşağıdaki yöntemi kurabilirsiniz:

  1. Akıllı telefonunuza Microsoft Hesap uygulamasını indirin ve yükleyin. Android, iPhone ve Windows telefonları için kullanılabilir. Bu uygulamaların bağlantılarını resmi adresinden  bulabilirsiniz. Davamızda, bu uygulamayı Android akıllı telefonlar için kullanıyoruz.
  2. Uygulama, kurulum sırasında Microsoft hesap kullanıcı adınızı, şifrenizi girmenizi ve bazı hesap bilgilerini doğrulamanızı gerektirir.
  3. Uygulama başarıyla kurulduktan sonra, bunu kullanmaya hazırsınız demektir. Şimdi, yeni bir aygıttaki Microsoft hesaplarından (outlook.com, Skype vb.) Herhangi birinde oturum açmaya çalıştığınızda akıllı telefonunuzdaki Microsoft Hesap uygulamasına onay isteği gönderilecektir. İstek benzersizdir ve isteği koduyla belirleyebilmeniz için bir kod verilir.
  4. Akıllı telefonunuzda, onaylama isteğini görmelisiniz. Ancak, isteği görmüyorsanız, en son istekleri almak için Microsoft Hesabı uygulamasını başlatabilirsiniz. Talebi onaylamak için onaylama düğmesine dokunmanız gerekir .
  5. Onay, Microsoft sunucuları tarafından otomatik olarak algılanır ve Microsoft hesabınızda oturum açmanıza izin verilir.
  6. Microsoft Hesabı, akıllı telefonunuzun çalışan bir İnternet bağlantısı olması gerekiyor. Akıllı telefonunuzda İnternet yoksa, güvenlik kodlarını Microsoft Hesap uygulamasında oluşturabilir ve bunun yerine kimliğinizi doğrulamak için kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak;

Android için Microsoft Hesap uygulaması, Microsoft hesaplarınız için ek bir güvenlik katmanı ekler. Microsoft hesaplarınıza her giriş yapmaya çalıştığınızda, devam etmeden önce akıllı telefonunuza bir onay isteği gönderilir – potansiyel bir bilgisayar korsanının, hesaplarınıza girmek için kullanışlı kullanıcı adı ve şifre kimlik bilgilerini kullanmasını önler.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir