Mac Kullanıcı Kitaplığına Erişme Nasıl Yapılır

Mac de kısayol kullanarak kullanıcı kitaplığına erişin

Mac kullanıcı kitaplığına erişme ve gösterme nasıl yapılır ? Kullanıcı Kitaplığı klasörünü Mac’te bulamıyor musunuz? Mac OS X 10.7’den beri, kullanıcı Kitaplığı klasörü varsayılan olarak Mac’te gizlenmektedir. Mac kullanıcı kitaplığı dizinini Finder’da bu yüzden göremiyorsunuz. Mac’teki Library klasörüne erişmeniz gerekiyorsa, aşağıdaki yöntemleri takip edebilirsiniz. Kullanıcı Kitaplığı klasörünü kalıcı olarak görünür hale getirmek için kullanıcı ayarlarının nasıl değiştirileceğini de yazımızda bulabilirsiniz.

Mac Kullanıcı Kitaplığına Erişme ve Gösterme

Yöntem 1. Mac’te kısayol kullanarak kullanıcı kitaplığına erişin

Finder’da, Seçenek tuşunu basılı tutun ve ardından Git menüsünü tıklayın, kullanıcı Kitaplığı klasörü açılır menüde listelenecektir. Finder’da kullanıcı Kitaplığı klasörünü açmayı seçebilirsiniz.

Yöntem 2. Mac Kullanıcı kitaplığına erişme klasöründen açın

Finder’da Git menüsünü tıklayın, açılır menüden Klasöre Git’i seçin. Klasöre Git iletişim kutusu görüntülenir. Kutudaki  “~ / alıntılar olmadan” yazınız ve kullanıcı Kitaplığı klasörünü Finder’da açmak için Git düğmesine basınız.

Yöntem 3. Kullanıcı kitaplığını Finder’da görünür duruma getirme

Kullanıcının Kitaplık klasörünü Finder’da diğer normal klasörler gibi kalıcı olarak görünür yapmak mı istiyorsunuz?

Finder’da, üst menü çubuğundan Git menüsünü genişletmek için tıklayın, listeden Giriş’i seçin. Kullanıcı ana klasörü Finder’da açılacaktır. Dişli ayarları simgesine tıklayın, Görünüm Seçeneklerini Göster’i seçin ve Kitaplık Klasörünü Göster’i seçin, ekran görüntüsüne bakarak uygulayın.

Böylece Mac kullanıcı kitaplığına erişebilir ve aynı zamanda kitaplığı görünür hale getirebilirsiniz.

Bu makalede Mac kullanıcı kitaplığına erişmek için hangi adımları takip etmeniz gerektiğini anlatmaya çalıştım. Umarım yararlı bir yazı olmuştur konuyla alakalı sormak istediğiniz soruları yorum kısmını kullanarak iletebilirsiniz.

Ayrıca Apple sayfasına giderek https://support.apple.com/tr-tr/guide/system-information/syspf5a64aa6/mac Mac’inizde dosyaları bulma ve silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir