İTunes Yedek Dosyaları Windows’tan Mac’e Aktarma

Yedek Dosyaları Windows'tan Mac'e Aktarma

İTunes yedek dosyaları Windows’tan Mac’e aktarma nasıl yapılır ? Windows’tan Mac’e geçmeyi planlıyor ve iTunes yedeklemelerinin bırakılmasını istemiyor musunuz ? İşte iTunes yedekleme klasörünü ve dosyalarını Windows PC’den Mac’e kopyalamak için yapmanız gerekenler.

Yedek Dosyaları Windows’tan Mac’e Aktarma

Adım 1. Mac üzerinde dosya paylaşımını açın

Elma menüsünü tıklayın , Sistem Tercihleri… >> Paylaşım seçeneğini seçin , Mac’te Dosya Paylaşımı özelliğini etkinleştirmek için tıklayın.

Seçenekler… >> SMB kullanarak dosya ve klasörleri paylaş seçeneğini tıklayın, ardından kullanıcı hesabınızı seçin ve doğrulamak için şifrenizi girin.

Yedek Dosyaları Windows’tan Mac’e Aktarma

Adım 2. Mac üzerinde iTunes yedekleme klasörünü göster

Mac’teki iTunes yedekleme dosyaları varsayılan olarak gizlidir. Mac’teki iTunes yedekleme klasörüne diğer bilgisayarlardan erişmek için önce bu klasörü göstermeniz gerekir. Mac’teki kullanıcı kitaplığına erişmek ve göstermek için bu adımları takip ederek yapabilirsiniz.

Adım 3. Windows PC’den Mac iTunes yedekleme klasörüne erişin

Bir Windows 10 PC’den Mac Dosya Paylaşımı’na bağlanmak için sol alt köşedeki Windows menüsünü sağ tıklayın, açılan menüden Çalıştır’ı seçin veya aynı anda açmak için klavyenizdeki Windows + R tuş bileşimine basın ve Çalıştır penceresini açın.

Çalıştır kutusuna \\ 192.168.1.xxx gibi Mac IP adresinizi yazın ve ardından Tamam’ı tıklatın. Kimlik doğrulama iletişim kutusunu göreceksiniz. Devam etmek için Mac kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

Mac kullanıcı kitaplığı klasörünü Windows Dosya Gezginini açtığınızda, iTunes yedekleme klasörüne göz atın ~ / Library / Application Support / MobileSync / Backup / . “~”, Oturum açmış olan kullanıcının Home klasörünü temsil eder. Örneğin, kullanıcı adınız Hilalay ise, Mac’inizdeki iTunes yedekleme dosyaları Hilalay / Library / Application Support / MobileSync / Backup / dizinine kaydedilecektir.

Adım 4. PC’de itunes yedekleme dosyalarını bulun ve Mac’e kopyalayın

Bunun için Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10’da, iTunes yedekleme yolu \ Users \ (kullanıcı adı) \ AppData \ Roaming \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup \ şeklindedir. İTunes yedekleme klasörünün de Windows bilgisayarda gizli olduğunu unutmayın.

…. \ MobileSync \ Backup \ altındaki her alt klasör bir iTunes yedek dosyasını temsil eder. İTunes’u kullanarak iOS cihazınızı 3 kez yedeklediyseniz, 3 alt klasörü bulmanız gerekir. En son yedeklemeleri bulmak için klasör değiştirme tarihini görüntüleyebilirsiniz. İTunes’ta birkaç iPhone ve / veya iPad yedeklediyseniz, PC’nizde iTunes’u çalıştırın, Düzenle menüsünü tıklayın, Tercihler… ‘i seçin, Aygıt Tercihleri ​​penceresindeki Aygıtlar sekmesine gidin. Burada, cihaz adınız ve yedekleme tarih / saatiniz ile iTunes’taki tüm cihaz yedeklemelerinin bir listesini bulabilirsiniz.

İTunes yedekleme dosyalarını ve klasörlerini Windows PC’den kopyalayın ve bunları SMB ile Mac üzerinden iTunes yedekleme klasörüne yapıştırın. 2 dakikadan daha fazla olan bir iTunes yedeklemesini Windows 10’dan Macbook’a yaklaşık 12 dakikalık bir sürede aktarılmaktadır. Ortalama dosya aktarım hızı yaklaşık 3 MB / s’dir. Umarım yararlı bir yazı olmuştur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir