Huawei P20 Wi-Fi Sorunu Nasıl Düzeltilir

Huawei P20 Wi-Fi Sorunu Nasıl Düzeltilir

Huawei P20 Wi-Fi Sorunu nasıl düzeltilir? Huawei P20, güçlü işlemcili, 6 GB RAM ve 3200mAh çıkarılabilir olmayan bir batarya sahiptir. 5.8 inç ekranı ve 64 GB genişletilmiş dahili depolama alanı ile en güçlü akıllı telefonlardan biridir. Ancak diğer yazılarımda da dediğim gibi insanların ürettiği şeylerin kusur payı vardır ve en yaygın sorunlardan biri Wi-Fi bağlantı sorunu. Bu gibi sorunlarla karşılaştığınızda telefonu değiştirmek veya tamirciye götürmek yerine, Wi-Fi bağlantısı ile-ilgili sorunları çözebilecek hızlı ve basit adımları uygulayarak Huawei P20 Wi-Fi sorunu düzeltebilirsiniz.

Huawei P20 Wi-Fi Sorunu Nasıl Düzeltilir

Sorun 1: Wi-Fi bağlantı sorunu

Huawei P20 Wi-Fi hatası ile ilgili sorunu gidermek için bazı hızlı düzeltmeleri bilmeniz iyi olur. Bağlantı sorunları, düşük veri veya ağ ve internet bağlantısı nedeniyle ortaya çıkar. Wi-Fi bağlantısında sorunlara neden olabilecek sorunlardan bağımsız olarak, sorunu çözmek için bu basit adımların bazılarını takip edebilirsiniz. Wi-Fi bağlantısındaki sorunlar sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Yöntem 1: Bant genişliği sınırını ve parolayı denetleme

Çoğu zaman, bağlantı sorunları çevrimiçi ortamda bir şeyi kontrol etmeniz veya bir e-posta yazmanız gerektiğinde en kötü zamanda meydana gelir. Birçok kullanıcı zaman zaman Huawei P20 Wi-Fi Sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Hızlı düzeltmeleri daha yakından incelemek, sadece hayal kırıklığını aşmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda farklı yerlerdeki bağlantıları da iyileştirmenize yardımcı olur.

 1. Wi-Fi bağlantısıyla ilgili sorunlarla karşılaştığınızda, bant genişliği sınırını aşıp aşmadığınızı kontrol etmeniz gerekir.
 2. Wi-Fi bağlantısını kurmak için doğru şifreyi girdiğinizden emin olun; çünkü Wi-Fi şifresi büyük / küçük harf duyarlıdır.
 3. Yönelticiyi kapattıktan ve yaklaşık on beş ila yirmi saniye sonra açtıktan sonra Wi-Fi’yi değiştirin.
 4. Yönelticiyi yakın zamanda kurduysanız, kablo bağlantısının mükemmel olduğundan emin olun.

Yöntem 2: Aygıt antenini ve diğer uygulamaları kontrol edin

 1. Cihazın Wi-Fi anteninin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir.
 2. Önceki Wi-Fi bağlantı cihazını kontrol etmek ve başka bir tane eklemek yardımcı olmak için geliyor.
 3. Veri alışverişi uygulamalarının arka planda çalışmadığından ve Wi-Fi bağlantısını engelleyebileceğinden emin olun.

Problem 2: Bağlantı ayarlarında sorun

Cihazınızdaki Wi-Fi bağlantısını açtınız mı? İlk başta kontrol etmek, bağlantı sorunlarınızın çoğunu çözebilir.

Yöntem 1: Wi-Fi bağlantısını açma ve kontrol etme

 1. Wi-Fi bağlantısını açıp açmadığınızı veya yanlışlıkla kapattığınızı kontrol edin. Yanlışlıkla bağlantıyı açmadıysanız şanslısınız.
 2. Bildirim çubuğunu aşağı çektiğinizde, simgenin yandığını göreceksiniz.
 3. Alternatif olarak, ayarlardan kablosuz bağlantıyı kontrol edebilir ve varsa sorunu takip edebilirsiniz.
 4. Ayrıca uçak modunu cihazınızda da kontrol etmelisiniz; yanlışlıkla açtıysanız, Wi-Fi bağlantısında sorun yaşayabilirsiniz.
 5. Uçak modu, kablosuz ağ menüsü aracılığıyla da kontrol edilebilir. Uçak modu kapalıysa, ancak hala bağlantıda kesintiler yaşıyorsanız, mevcut diğer çözümlere geçebilirsiniz.

Sorun 3: Yöneltici adında ve şifresinde yanlış

Yanlış bir ağa bağlanmaya çalıştığınızda Wi-Fi bağlantısıyla da karşılaşabilirsiniz.

Yöntem 1: Huawei P20 Wi-Fi bağlantı sorunuyla karşılaştığınızda yönlendirici adını ve şifreyi iki kez kontrol edin.

 1. Komşularınız aynı İSS’ye ve ağ adına sahip olabilir. Yönlendiricinin altını veya arkasını kontrol ederek ağınızın adını kontrol etmeye çalışın. Gereksinim duyduğunuz bilgileri içeren yönlendiriciye yapıştırılmış küçük bir çıkartma bulacaksınız .
 2. Ağınızın şifresini yeniden girmek, Wi-Fi bağlantı sorununu çözmenize yardımcı olabilir.
 3. Şifre büyük / küçük harf duyarlıdır; bu nedenle, belirtildiği gibi küçük veya büyük harflerle girmeniz gerekir.

Yöntem 2: yönlendirici ve aygıtı yeniden başlatma

 1. Yönlendirici, akıllı telefonunuzdaki Wi-Fi bağlantı sorunlarından sorumludur. Her zaman olduğu gibi, hızlı bir düzeltme sorunu kolayca çözebilir.
 2. Yönelticiyi elektrik prizinden çıkarmak da yardımcı olabilir. Şebeke geri dönmeden önce birkaç dakika bekleyebilirsiniz.
 3. Yönelticinin fişini çekerken sorunun çözülmesine yardımcı olmuyorsa, cihazı yeniden başlatabilirsiniz. Yeniden başlatmak bir dakikadan az sürer, ancak cihazdaki diğer birçok sorunu da çözebilir.
 4. Güç düğmesini basılı tutmanız ve yeniden başlatma seçeneğini seçmeniz gerekir.
 5. Cihazın tekrar açılmasını bekleyin ve bağlantı sorunlarının devam edip etmediğini kontrol edin.

Yöntem 3: Ağı unutmak ve yeniden bağlamak

 1. Ağı unutmak ve yeniden bağlamak Huawei P20 Wi-Fi Sorununu çözebilir.
 2. Ayarları ziyaret edebilir, Wi-Fi seçeneğini bulabilir ve ağınızı seçebilirsiniz. Ekranda bir pencere açılır. Diğer seçeneklerle birlikte Unut düğmesini de göreceksiniz. Bu düğmeye dokunmanız ve aynı şifreyle Wi-Fi ağına yeniden bağlanmanız gerekir.
 3. Şifreyi yönlendiricinin arkasında veya altındaki etikette bulabilirsiniz.

Yöntem 4: telefonu Fabrika Ayarlarına ‘sıfırlama’

Bu, hızlı düzeltmelerin geri kalanı çalışmadığında veya sorunu veya Huawei P20 Wi-Fi bağlantı hatasını çözdüğünde kullanılabilir olan son seçenektir. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama, bağlantı sorunlarına neden olan cihazdaki yazılım hatalarından kurtulmanıza yardımcı olur. Bu işlemi gerçekleştirmek kolaydır ve çok zaman almaz. Bununla birlikte, uygulamalar, belgeler ve görüntüler dahil olmak üzere tüm veriler bu işlem sırasında silinecektir; bu nedenle, önce bu seçeneğe geçmeden önce verileri yedeklediğinizden emin olun.

 1. Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en kolay yolu ayarlardandır.
 2. Cihazdaki ayarlar seçeneğini açın ve “Yedekle ve sıfırla” menüsünü bulun. Telefondan veri silmek için fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini seçmek için üzerine dokunmanız gerekir.
 3. Telefon açıldığında, ilk kez yaptığınız gibi ayarlama işleminde ilerlemeniz gerekir.
 4. Şifreyi kullanarak Wi-Fi’ye bağlanmayı deneyin ve sorunsuz bir şekilde yapıp yapamayacağınızı kontrol edin.

Sorun 4: Wi-Fi ağında kimlik doğrulama sorunu giderme

Genellikle, ağda bir kimlik doğrulama mesajı bulunduğunu ve bu sorunun arkasındaki nedenlerin çok olduğunu not edebilirsiniz. İşin püf noktası, cihazınızda böyle bir olayın nedenini belirlemektir.

Yöntem 1: Wi-Fi ağını unut

Son doğrulama işleminden itibaren değiştikten sonra Wi-Fi şebekesine bağlanmanız gerektiğinde, cihaz hata mesajını görüntüleyebilir. Tek yapmanız gereken cihazınızdaki Wi-Fi şebekesini unutmak.

 1. Wi-Fi ağının ayarlarını ziyaret edin ve şüpheli ağa basın.
 2. ‘Bu ağı unut’ seçeneğini göreceksiniz; Seç. Bundan sonra, ağa tekrar bağlanmayı deneyebilir ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Yöntem 2: Kutu düğmesine basma

 1. Kutu senkronizasyon modunda değilse, doğrulama hatası da olabilir.
 2. Bu modu etkinleştirmek için senkronizasyon düğmesine basmanız gerekir. Etkinleştikçe, bir ışık yanıp sönebilir ve ağa yeniden bağlanmayı denemek ve bir sorun olup olmadığını kontrol etmek zorundasınız.

Yöntem 3: Güvenlik parolasını yeniden yazma

Genellikle, kimlik doğrulamadaki hata girdiğiniz yanlış güvenlik ağı şifresi nedeniyle oluşur.

 1. Güvenlik şifresini büyük ve küçük harf olarak yazabilirsiniz.
 2. Kodu boşluk ve kısa çizgi olmadan yazmayı deneyin.
 3. Aygıtı yeniden başlatmak, akıllı telefonla ilgili sorunların yaklaşık yüzde doksanını hızla çözdüğü için kimlik doğrulama sorununu çözebilir

Yöntem 4: Kutuda sorun var

 1. Kutunun parametrelerini kontrol etmeniz gerekir.
 2. Sorunun dönüp dönmediğini görmek için Wi-Fi şebekesine tekrar bağlanmayı deneyin.

Sonuç

Yukarıdaki hızlı düzeltmelerin hiçbiri cihazdaki Wi-Fi bağlantısını geri yüklemek için işe yaramazsa, telefonda bir donanım sorunu olabilir. Sorunun donanımda olup olmadığını anlamak için diğer cihazları Wi-Fi şebekesine bağlamayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun modemde ise genellikle bu gibi hatalar ortaya çıkar ve yapmanız gereken tek şey, servis sağlayıcınızla iletişim kurmak ve sorunun giderilmesini sağlamaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir