Her Öğrenciye Faydalı Olacak 5 Uygulama

Her Öğrenciye Faydalı Olacak 5 Uygulama indir

Bu makalemizde hem Android hem de İOS cihazlarda çalışan, her öğrenciye faydalı olacak 5 uygulama tanıtacağız. Bu uygulamalar öğrencilere yardımcı olacak, okul hayatına düzen ve kolaylık getirecek faydalı uygulamalar arasında yer almaktadır. İşte, her öğrencinin telefonunda bulunması gereken, faydalı ve eğitici 5 mobil uygulama.

Her Öğrenciye Faydalı Olacak 5 Uygulama

1. Brainy / Eodev

Brainly / Eodev, ev ödevlerinde öğrencilere yardımcı olan dünyanın en büyük sosyal öğrenme topluluğu. 250 milyondan fazla öğrenci, ebeveyn ve eğitim uzmanı, öğrenim hayatlarını daha faydalı ve daha eğlenceli hale getirmek için Brainly / Eodev’e güveniyor. 

Brainly / Eodev ile herhangi bir ev ödevi sorusunu arayabilir, uzmanlara ve başarılı öğrencilere ödevleriniz hakkında sorular sorabilir, karmaşık konular hakkında adım adım açıklamalar bulabilir ve bir sonraki teste, sınava veya kompozisyona hazırlanabilirsiniz. Brainly / Eodev’in bilgi bankası, ilkokul, ortaokul, liseden üniversiteye kadar birçok konuyu ve dersi kapsar.

Brainly / Eodev’deki ders yardımlarının ve açıklamalarının kalitesi, tüm cevapları günlük olarak doğrulayan uzman ekibi tarafından sağlanıyor. Brainly / Eodev uygulaması, şu ana kadar tam 400.000’den fazla 5 Yıldızlı yorum aldı.

Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=co.brainly&hl=tr

App Store:  https://apps.apple.com/tr/app/eodev/id745089947?l=tr

2. CamScanner

CamScanner uygulaması, fotoğrafını çektiğiniz dokümanı taramanıza, dokümanlarınızı ister ayrı ayrı ister tek bir PDF dosyası olarak kaydedebilmenize yarıyor. Özellikle ders notlarını dijitalleştirmek isteyen öğrenciler için birebir! 

Yazılı belgeleri ve notları tarayıcı olmadan dijital hale getiren uygulama, belgeleri okunaklı hale getirmekte de oldukça başarılı.

İndirmek için: https://www.camscanner.com/user/download

3. Evernote

Evernote, sıklıkla not alma alışkanlığı olan öğrenciler için kusursuz bir uygulama. Aldığınız notları düzenleme veya herhangi bir fotoğraf üzerine not alma gereği duyan öğrenciler için biçilmiş kaftan. Yapımcılarının “harici beyniniz” olarak tanımladığı uygulama sayesinde her şeyi anında hatırlamanız mümkün oluyor.

Evernote, ders notlarını paylaşmanıza, Google Chrome Eklentisi sayesinde okuduğunuz makaleleri ya da beğendiğiniz resimleri kaydetmenize ve notlarınızı etiketleyip tamamen kendi keyfinize göre kategori etmenize yarar.

App Store: https://itunes.apple.com/app/evernote/id281796108?mt=8

Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evernote

4. Google Translate

Web’de, Google Aramalarında sıklıkla karşımıza çıkan Google Translate’in ücretsiz olarak indirilebilen uygulamaları da mevcut. 

Google Translate, İngilizce Türkçe çevirinin yanı sıra 80 dilde anında makina çevirisi yapabiliyor. Uygulamanın öğrencilere de faydalı olabilecek en önemli özelliklerinden biri de, fotoğraftaki yazıları çevirme, sesli çevirme gibi hizmetler de sunması.

Ücretsiz olan uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

App Store: https://apps.apple.com/us/app/google-translate/id414706506

Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate&hl=tr

5. Duolingo

Duolingo online bir dil öğrenme uygulaması. Bir çok dili hem eğlenerek ve hem de basit testler çözerek öğrenmenizi sağlıyor.

Şu anda bünyesinde İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Fransızca ve de Portekizce mevcut. 

Uygulamanın amacı size dillerin temellerini eğlenceli bir şekilde öğretmek ve öğrendiklerinizi kolayca sınamanızı sağlamak.

Duolingo uygulaması iOS ve Android marketlerde ücretsiz olarak mevcut. Duolingoyu yükleyip, öğrenmek istediğimiz dili seçip, hemen derslere başlayabilirsiniz. 

App Store: https://apps.apple.com/us/app/duolingo-language-lessons/id570060128

Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duolingo&hl=tr

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir