Google Chrome Güncelleme Nasıl Yapılır ? (Windows)

Google Chrome Nasıl Güncellenir Windows

Google Chrome güncelleme nasıl yapılır ? Windows Tarayıcı güncelleme Chrome nasıl güncellenir ? Google Chrome, dünyanın her yerinden milyonlarca insan tarafından kullanılan en çok tercih edilen tarayıcılardan biridir. Basit bir arayüz ile Chrome tarayıcısı herkes için uygundur. Örneğin, Google Chrome’daki her sekme ayrı bir sistemi işleyerek tarayıcı kilitlendiğinde, tarayıcının tamamını kapatmanız gerekmez. Tarayıcıda herhangi bir sorun yaşarsanız, yeni sürüm ortaya çıkınca tüm sorunları çözebileceğinden Google Chrome’u güncel tutmanız gerekir. Bu kılavuz Google Chrome’u tarayıcısı nasıl güncellenir size gösterecektir.

Windows’ta Google Chrome Güncelleme nasıl yapılır ?

Google Chrome tarayıcısını güncellemek için talimatları uygulamanız yeterlidir:

Google Chrome, tarayıcıyı kapatıp tekrar açtığınızda otomatik olarak kendini günceller. Ancak bilgisayarınız haftalar veya aylarca kapalı kaldıysa, Google Chrome’un kaç gün güncellenmediğini menü simgesinin renginden görebilirsiniz.

Menü düğmesi yeşil ise – güncelleme iki gün boyunca kullanılabilir.

Menü düğmesi turuncu ise – güncelleme dört gün boyunca kullanılabilir.

Menü düğmesi kırmızı ise – güncelleme yedi gün boyunca kullanılabilir.

Daha sonra sağ üst köşedeki menüye (üç yatay çizgi şeklindeki simge) tıklamanız ve menünün altındaki “Yardım” ı seçip “Google Chrome Hakkında” seçeneğini tıklamanız gerekir.

Dolayısıyla, “Google Chrome Hakkında” kutusunu seçtikten sonra, tarayıcının geçerli sürümüyle farklı yeni bir sürümü varsa sunucusunda bulunan sürümün yenisini göreceksiniz.

İşlem sonunda, otomatik güncellemesi etkinse, tarayıcı güncellemeleri otomatik olarak kontrol eder ve güncelleme tamamlandığında, mevcut sürümü “ Google Chrome güncel durumda ” bilgisini görürsünüz.

Böylece Google Chrome güncel sürümü olup olmadığına bakarak en güncelini kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir