Galaxy Note 9 Wi-Fi Sorunu ve Çözümleri

Galaxy Note 9 Wi-Fi Sorunu Nasıl Giderilir?

Galaxy Note 9 Wi-Fi sorunu nasıl giderilir ? Android telefon sorunlarından biride Wi-Fi bağlantı sorunu ile ilgilidir ve kullanıcılar çoğu zaman bu gibi sorunlarla karşılaşabilir. Samsung Galaxy Note 9’un sahibiyseniz, bu sorunla da karşılaşabilirsiniz. Mobil cihazdaki ağ kesintisi, hesap durumu, ayarlar gibi Wi-Fi bağlantı ve internet kopma sorunlarıyla sık sık karşılaşıyorsanız Note 9 Wi-Fi sorunları giderme yazımızda adımları uygulayarak Wi-Fi bağlantı sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Galaxy Note 9 Wi-Fi Sorunu

1. Yavaş Wi-Fi bağlantısı sorunu

Çözüm 1: Ağ ayarlarını sıfırlama

 1. Wi-Fi bağlantısını açın ve internet bağlantısını gözlemlemek için etkin noktayı tespit edin. Bağlantıyı elde edemezseniz, fabrika ayarlarını sıfırlama prosedürüne başlayabilirsiniz.
 2. Ana ekrandan, uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırmanız gerekir.
 3. Ayarlar’a dokunun, Genel Yönetim’e gidin ve son olarak Ağ ayarlarını sıfırla ve sınırla’ya getirin .
 4. Sıfırlama Ayarlarına dokunun ve PIN’i girin.
 5. Sıfırlama Ayarlarına tekrar dokunmanız gerekir ve prosedür tamamlandıktan sonra bir onay penceresinin görünümünü göreceksiniz.

Bu prosedürden sonra, cihazda aşağıdaki değişiklikler yapılabilir.

 1. Depolanan Wi-Fi ağlarının silinmesi.
 2. Eşleştirilmiş Bluetooth cihazları silinecek.
 3. Elle açtığınız / kapandığınız veri kısıtlama ayarları, varsayılan ayarlara sıfırlanacaktır.
 4. Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açık.
 5. Şebeke seçimi modu otomatik olacaktır.

Ağ ayarlarını sıfırlama işleminin tamamlanmasından sonra, yavaş Wi-Fi bağlantısı ve sık sık bağlantı kesilmesi sorunları ortadan kalkar. Ancak, sorunlar hala görünmeye devam ederse, cihazdaki tüm ayarları sıfırlamanız gerekebilir. Bu prosedürün etkisi aynı olacak. Ancak veriler ve dosyalar cihazdan silinmez.

Çözüm 2: Galaxy Note 9 Wi-Fi Sorunu devam ederse Tüm ayarları sıfırlayın

 1. Ana ekrandan, uygulamaların ekranına erişmek için ekranın orta kısmından yukarı ve aşağı doğru kaydırmanız gerekir.
 2. Sen başka yere gitmek zorunda Ayarlar simgeye Yedekleme ve sıfırlama .
 3. Gönderen Sıfırlama , üzerine hafifçe vurduğunuz geçmek zorunda Sıfırlama Ayarları ve bilgileri gözden geçirmek ve ardından dokunun Sıfırlama Ayarları .
 4. Doğru PIN, şifre ve deseni girin.
 5. Son onay için, bilgileri tekrar gözden geçirmeniz ve ardından Ayarları Sıfırla’ya dokunmanız gerekir .

Sorun bundan sonra devam ederse, sorun telefonun telsiziyle olabilir.

Sorun 2: Wi-Fi Bağlantısını test edin

Bu sorunla başa çıkmak için, sorunun ortaya çıkıp çıkmadığını kontrol ederek tarayıcı uygulamasını kontrol etmeniz ve başka bir tarayıcıya geçmeyi denemeniz gerekir. Galaxy Note 9’daki yerleşik veya stok tarayıcı uygulaması nedeniyle rastgele bağlantı kesilmesi ve Wi-Fi bağlantısının kesilmesiyle ilgili endişeleriniz varsa, Google Chrome tarayıcısını veya diğer güvenilir uygulamalara göz atmaya ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz. internet. Ancak, tarayıcı uygulamasını değiştirdikten sonra problemler devam ederse, yazılımla ilgili sorunlardan kaçınmanız gerekebilir. Sadece işlem tamamlandıktan sonra Wi-Fi bağlantısının sabit olup olmadığını test etmeyi unutmayın.

Çözüm 1: Telefonu sıfırlamak için kablosuz yönlendiriciyi veya modemi yeniden başlatın.

Ağ donanımı söz konusu olduğunda, ürün yazılımı sorunları belirtileri de tetikleyebilir ve eğer internet bağlantısına yakından bağlıysa, bağlı cihazlar aynı semptomu deneyecektir. Bu sorunu çekirdekten kaldırmak için kablosuz modemi veya yönlendiriciyi yeniden başlatmanız gerekir.

 1. Bulun ve basın tutunmaya Güç güç kesilinceye kadar kablosuz yönlendirici veya modem üzerinde cihaz ve anahtarı düğmesi.
 2. Güç kapandığında, adaptörü güç kaynağından çıkarmanız gerekir ve birkaç dakika sonra tekrar güç kaynağına takmanız gerekir.
 3. Gerekirse , kablosuz yönlendiriciyi veya modemi açmak için Güç düğmesine basabilirsiniz .

Tüm ışık göstergelerinin stabil hale gelmesini beklemek zorundasınız. Wi-Fi göstergesindeki kırmızı ışık, yeşil veya maviye dönene kadar birkaç dakika daha beklemenizi söyler. Kırmızı ışık sinyal veya ağ bağlantısının olmadığını gösterir. Kablosuz yönlendirici veya modem tamamen yeniden başlatıldıktan sonra, aşağıdaki adımların yardımıyla cihazı yumuşak bir şekilde sıfırlayabilirsiniz.

 1. Ekranda Samsung logosu görünene kadar Ses Seviyesi Aşağı ve Güç düğmesini aynı anda yaklaşık on ila yirmi saniye basılı tutmanız gerekir .
 2. Logo ekranda belirdiğinde, her iki düğmeyi de serbest bırakmanız gerekir.

Yazılım sıfırlama prosedürü, Wi-Fi bağlantısıyla karşılaşmış olabilecek ve sık sık bağlantı kesilmesine neden olabilecek yazılımdaki küçük sorunları ortadan kaldırır.

Çözüm 2: Wi-Fi ağ bağlantısını kesme ve yeniden bağlama

 1. Gönderen Ana ekrandan, bildirimin panelini aşağı kaydırın gerekiyor.
 2. Bağlantıyı telefondan devreden çıkarmak için Wi-Fi üzerine dokunun.
 3. Birkaç saniye sonra, açmak ve tekrar ağa yeniden bağlanmak için Wi-Fi üzerine dokunabilirsiniz.

Wi-Fi’ye erişmek için ağı Ayarlar aracılığıyla yapabilirsiniz.

 1. Gönderen Ana ekrandan, uygulamalar hafifçe vurun.
 2. Ayarlar’a ve ardından Kablosuz’a dokunun.
 3. Wi-Fi anahtarını açıp kapatın.

Telefonun Wi-Fi şebekesine yeniden bağlanmasını beklemek zorundasınız ve bağlantı kurulduktan sonra bir test prosedürü için tarayıcıyı açmayı deneyin ve düzgün çalıştığından emin olmak için bağlantıyı kontrol edin.

Çözüm 3: Wi-Fi ağını silin

Bu, soruna Wi-Fi ağındaki bir arızaya erişilirse izlemeniz gereken bir eylemdir. Cihazınızdan ağ bağlantısını sildikten sonra, tıpkı ilk defa yaptığınız gibi ağa bağlanmanız gerekir. Aşağıdaki adımlar eylemi açıklığa kavuşturacaktır.

 1. Uygulamalar menüsünü ve Ayarlar’ı açmak için dokunmanız gerekir.
 2. Wi-Fi üzerine dokunun ve açık olduğundan emin olun, ya da açmak zorundasınız ve ekranda bir ağ listesi görünecektir.
 3. Mevcut seçenekler listesinden Wi-Fi ağına dokunun ve basılı tutun.
 4. Bundan sonra, Ağı unut veya unut seçeneğini seçmelisiniz. , seçilen Wi-Fi ağını silmek için .
 5. Wi-Fi ağını sildikten sonra telefonu yeniden başlatın ve ardından Ayarlar’a geri dönün yeniden bağlanmak için ve Wi-Fi menüsüne.

Bağlantıyı kurduktan sonra, düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Çözüm 4: Ağ ayarlarını sıfırlama

Bu prosedür için, cihazdaki yanlış ağ ayarlarından ortaya çıkan sorunları düzeltmek için yukarıda belirtilen adımları izlemeniz gerekir. Bir güncelleme programlandığında veya sistem güncellemesi sinyal verirken sorun oluşabilir ve bu değişiklikler sorunu tetikleyebilir. Gerekirse, ağı sıfırladıktan hemen sonra telefonu yeniden başlatabilir veya yumuşak bir şekilde sıfırlayabilirsiniz. Telefon açıldığında, cihazı tekrar bağlamak için Wi-Fi ağını ayarlayabilirsiniz.

Sorun 3: İşlevsel olmayan uygulamalar nedeniyle Wi-Fi bağlantısında sorun

Genellikle uygulamalar, cihazın Wi-Fi ağına bağlanma yeteneğini engeller ve birçoğu cihazın bağlantı özelliğini kullanabilir. Genellikle servis sağlayıcıları veya taşıyıcılar bu hizmetleri veya uygulamaları yükler. Bu uygulamaları kolayca devre dışı bırakabileceğiniz veya kaldırabilseniz de, öncelikle bağlantının bu uygulamalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını ve cihazı en iyi şekilde kullanmanın güvenli modda çalışması olduğunu belirlemelisiniz. Bu kurulumda, cihazdaki üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak kaldırılır ve önyükleme işlemi yalnızca temel hizmetleri yeniden yükler. Prosedür, cihazlarda ve içindeki dosyalar için kesinlikle güvenlidir.

Çözüm 1: Telefonu Güvenli modda çalıştırma

 1. Cihazı önce kapatmak zorundasınız.
 2. Basın tutun ve Güç modeli “Samsung” adını ekranda görünene kadar anahtarı ve tuşunu bırakın.
 3. Güç anahtarını bıraktıktan hemen sonra Sesi Kısma tuşunu basılı tutmanız ve yeniden başlatma prosedürünün tamamlanmasına kadar devam etmeniz gerekir .
 4. Ne zaman Güvenli mod ekranın sol alt köşesinde görüntülenir, sen serbest bırakabilirsiniz Cilt Aşağı

2. Çözüm: Uygulamaları kaldırın

Cihaz, Güvenli modda çalışırken Wi-Fi bağlantısı sorunu ortadan kalkarsa, endişelenecek bir şeyiniz olmaz, ancak değilse, Samsung Galaxy Note 9’daki tüm uygulamaları kaldırmanız gerekir.

 1. Gönderen Ana ekrandan, bu uygulamaların tepsisini açmak için boş bir noktaya geçebiliriz.
 2. Ayarlar ve Uygulamalar’a dokunun .
 3. Önceden yüklenmiş uygulamaların görüntülenmesi için sistem uygulamaları varsayılan listesinde veya üç nokta simgesinde kaldırmak istediğiniz uygulamaya dokunun .
 4. İstediğiniz uygulamayı seçin ve ardından Kaldır’a dokunun .
 5. Prosedürü onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun .

Sorun 4: Yavaş veya Wi-Fi bağlantısı kopuyor

Çözüm 1: Bozuk önbellekleri silme

Sistem önbellekleri, aygıt, hizmetler ve uygulamaların düzgün çalışması için küçük ve geçici ancak gerekli dosyalar olabilir. Ancak, bir önbellek bozulursa ve sistemde kalırsa, cihazın performansını büyük ölçüde etkileyebilir. Wi-Fi bağlantısı sorununun bozuk önbellekten kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek için hepsini silmeniz ve bunların yenileriyle değiştirilmesi gerekir. Cihazdaki eskileri sildiğinizde, ürün yazılımı otomatik olarak yeni önbellekler oluşturur. İşte bunu nasıl yapabilirsin.

 1. İlk başta Cihazı kapatın ve ardından basılı tutun Cilt Up ve Bixby’i Bunlardan sonra, basın ve tutabilir Güç anahtarı.
 2. Ekrandaki yeşil Android logosunun görünümünden sonra, tuşları serbest bırakmanız gerekir, ancak Android logosu ekrana gelmeden önce “Sistem güncellemelerini yükleme” penceresi birkaç saniye sürebilir.
 3. “Wipe cache partition” seçeneğini vurgulamak için Volume Down tuşuna birkaç kez basın ve seçmek için Güç düğmesine basın .
 4. Basmaya devam Cilt Aşağı seçeneği “evet” ekranında gelene kadar anahtarı ve ardından Güç
 5. Temizleme önbelleği bölümünün tamamlanmasından sonra, ekranda “Şimdi sistemi yeniden başlat” penceresi görünür.
 6. Son olarak, cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basabilirsiniz .

Sistem önbelleğini sildikten sonra, Wi-Fi bağlantı kesme sorununun devam edip etmediğini kontrol etmeniz gerekir. Bağlantıyı sürdürmek için gereken tüm adımlar başarısız olursa, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Çözüm 2: Fabrika telefonu sıfırladı

Son seçenekler arasından, fabrika verilerine sıfırlama işleminin sorunu çözebileceğini düşünmeniz gerekebilir. Bu prosedürü yürütürken, cihazınızdaki tüm veriler geçersiz ayarlar, önemli sistem hataları ve cihazdaki Wi-Fi bağlantısının kesilmesine neden olabilecek bozulmuş uygulamalar da dahil olmak üzere silinecektir. Yapabileceğiniz en iyi şey, gerekli olan tüm verileri yedeklemek ve gerektiğinde daha sonra geri yükleyebilmenizdir. Sıfırlama işleminden sonra kilitlenmekten kaçınmak için Google hesabını cihazdan kaldırarak yedeklemeden sonra Fabrika Sıfırlama Korumasını da devre dışı bırakmanız gerekir. Prosedür nasıl çalışır:

 1. İlk önce cihazı kapatın.
 2. Basılı tutun Sesi Açma anahtarı ve Bixby tuşuna basın ve ardından tutun Güç
 3. Yeşil Android logosu ekranda belirdikten sonra, Android logosunun görüntülenmesinden birkaç saniye önce “sistem güncellemesi yükleme” penceresi görünmesine rağmen tüm tuşları serbest bırakın.
 4. Sesi kısma / silme seçeneğine vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birçok kez basın ve ardından seçmek için Güç düğmesine basın.
 5. Basın Sesi azaltma “- tüm kullanıcı verilerini silmek Evet” öğesini seçin ve ana sıfırlama sürecini başlatmak için tekrar Güç düğmesine basın gösterir kadar anahtarı.
 6. Fabrika veya ana sıfırlama prosedürünün tamamlanmasından sonra, ekranda ‘Şimdi sistemi yeniden başlat’ vurgulanır.
 7. Son olarak, cihazı tekrar başlatmak için Güç tuşuna basmanız gerekir.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırladığınızda, sorunların daha sonra gitmesi muhtemel olduğundan, cihazı W-Fi şebekesine kurmanız ve yeniden bağlamanız gerekir. Eğer sorunun kaynağı yazılımla ilgiliyse, ağ ve Wi-Fi bağlantısının aralıklı olarak düşmesi bu prosedürle kolayca çözülebilir.

Sonuç

Galaxy Note 9 Wi-Fi sorunu nasıl düzeltilir. Wi-Fi bağlantısında yavaş ya da bağlantı kesilmesi sorunu, fabrika veya ana sıfırlama işleminden sonra oluşmaya devam ederse, geriye kalan tek şey, donanım sorununun asıl nedeni olabileceği için cihazı en yakın telefon servisine götürmektir. Servis merkezindeki teknisyenler sorunu giderecek veya gerekirse cihazı değiştirecektir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir