Siyah Beyaz Fotoğraflar Nasıl Renklendirilir

Eski Siyah Beyaz Fotoğraflar Nasıl Renklendirilir

Siyah beyaz fotoğraflar nasıl renklendirilir ? Elinizde büyük babanızın, büyük annenizin fotoğrafları veya bazı eski fotoğraflarınız varsa, bunların hepsinin gri tonlamalı fotoğrafları olmaları – halk tarafından siyah-beyaz fotoğraflar olarak bilinir. Bu eski Siyah Beyaz Fotoğrafları kendiniz renklendirmek istiyorsanız, muhtemelen bunu GIMP veya Adobe Photoshop gibi bir yazılımla yapabilirsiniz. Tek sorun, bu fotoğraflarda farklı nesneleri doldurmak için seçtiğiniz renkleri uydurmalı ve bunun içinde çok deneyimli olmanız gerekiyor.

Ancak günümüzde yapay zekanın yardımıyla, siyah beyaz fotoğrafları birkaç saniye içinde otomatik renklendirebilirsiniz. ColouriseSG, sitesi otomatik Siyah Beyaz Fotoğrafları renklendirme hizmeti sunuyor. Bu web sitesini ziyaret edebilir ve gri tonlamalı fotoğraflarınızı buraya yükleyebilirsiniz. Site sadece JPEG formatına sahip görüntüleri destekliyor ve her şey yapay zeka tarafından yapıldığı için ek bir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor.

Siyah Beyaz Fotoğraflar Nasıl Renklendirilir

Bir göz açıp kapayıncaya kadar, size sonuçlarını sunar. Orijinal gri tonlu resminizi ve yeni renkli resminizi yan yana görebilirsiniz. Görüntünün farklı kısımlarına yönelik tüm renkler, derin öğrenme teknolojisini kullanan yapay zeka ile toplanır. Karşılaştırma veya renkli görüntüyü yerel depolama sürücünüze indirme seçenekleri sunulur.

Orijinal resim ve renklendirilmiş resim, dosya boyutunda pek farklı değildir. Yapay zekanın kullanımıyla renklendirilmiş görüntü çok iyi renklendirilmiş; 1940’lardan eski siyah-beyaz resimlere vintage tarzı renk verirken, gri tonlamalı olarak kaydedilmiş yeni resimler modern görünümlü parlak renklere sahip.

ColouriseSG tarafından sağlanan bilgilere göre, derin öğrenme yapay zekası, insan özneleri ve doğal manzaraya sahip yüksek çözünürlüklü görüntüler üzerinde daha iyi çalışıyor. Kedi fotoğraflarınızı yüklerseniz, belki de o kadar iyi çalışmaz.

ColouriseSG web sitesini https://colourise.sg/ adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir