Android’de Fotoğrafları Otomatik Yedekleme

Android kamera fotoğraflarını otomatik yedekleme

Android kamera fotoğraflarını otomatik yedekleme OneDrive Cloud Storage: Akıllı telefon kullanıcılarının sıkça duydukları şikayetlerden birisi, tatil sırasında çekmiş oldukları resim ve videoların yanlışlıkla silinmesidir. Android için birkaç dosya kurtarma uygulaması mevcut olsa da, silinmiş dosyaları bir akıllı telefondan kurtarmak sık sık uzun ve pahalı bir işlemdir ve başarılı olacağına dair bir garantisi yoktur. Bu nedenle dosyalarınızı düzenli olarak yedeklemek çok önemlidir. Android kameranızdan çekilen fotoğraf ve videolarınızı korumak istiyorsanız, Android için Microsoft’un OneDrive bulut depolama uygulaması kullanabilirsiniz. Bu OneDrive uygulaması, resimleri ve videoları, çakıldıklarında otomatik olarak yedeklemenizi sağlar.

Android kamera fotoğraflarını otomatik yedekleme

OneDrive uygulamasını, Android fotoğraf makineniz aracılığıyla çekilen resim ve videoları otomatik olarak yedekleyecek şekilde ayarlamak için bu basit talimatları uygulayabilirsiniz:

  1. OneDrive uygulamasındayken, ayarlar menüsünü görüntülemek için Android akıllı telefonunuzdaki menü tuşuna basın. Bu menüden Ayarlar’ı seçmeniz gerekir.
  2. Ayarlar ekranında aşağı kaydırın ve Kamera yedekleme etiketli bir seçenek bulacaksınız . Kamera yedekleme ile ilgili seçenekleri açmak için bu seçeneğe dokunun.
  3. Kamera yedeklemesini açmak için sağ üst köşeye yakın çevirmeli düğmeye dokunun. Ayrıca videoların yedeklenmesini de açabilirsiniz, ancak video dosyalarının boyutları büyüdükçe yedeklenmesi daha uzun sürecektir.
  4. Şimdi, Android fotoğraf makinenizi kullanarak bir fotoğraf çektiğinizde veya video kaydettiğinizde, OneDrive hesabınıza otomatik olarak yüklenir. Sen altında OndDrive uygulamasında bu kamera yedekleme dosyaları kontrol edebilirsiniz Kamera Rolls bölümünde.

Dosyalarınızı yedeklemek, bunları kötü amaçlı yazılım bulaşmasına, disk bozulmasına veya arızaya, veri hırsızlığına ve diğer hasarlara karşı güvende ve güvende tutmanın tek yoludur. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı otomatik olarak yedeklemek ve onları bu gibi durumlardan korumak için OneDrive uygulamasını kullanabilirsiniz.

Android için OneDrive uygulamasını Google Play Store adresi üzerinden edinebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir