Anasayfa » Uygulamaları SD Karta Taşıma Nasıl Yapılır?[Android]

Uygulamaları SD Karta Taşıma Nasıl Yapılır?[Android]

Sd karta taşınmayan uygulamalar nasıl taşınır- uygulamalar sd karta nasıl taşınır samsung- uygulamaları sd karta taşıyamıyorum- android uygulamaları sd karta taşıma- uygulamaları sd karta taşıma rootsuz- uygulamaları sd karta indirme.

Android uygulamaları SD karta taşıma nasıl yapılır ? Amiral gemisi telefonları yüksek kapasiteli depolama sunarken, orta segmentli telefonlar hala düşük depolama alanı sunuyor. Neyse ki, birçok telefon şimdi microSD kart desteği sunuyor. Akıllı telefonunuzun depolama alanı azalıyorsa, telefonunuzda yer açmak için uygulamaları SD karta taşıyabilirsiniz. Android Marshmallow ve sonraki sürümlerini kullanıyorsanız MikroSD kartı dahili depolama olarak da kullanabilirsiniz. Dolayısıyla, telefonun sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için bazı depolama alanlarını boş bırakmanız en iyisidir.

Android Uygulamaları SD Karta Taşıma

Birçok Android telefon SD kart yuvası seçeneğine sahiptir, böylece bazı uygulamaları SD karta kolayca aktarabilirsiniz. Android için pek çok SD kart piyasada mevcutturAncak, tüm uygulamaları SD kartına taşıyamayacağınız ve kullandığınız telefonun türüne ve uygulama geliştiricisine bağlı olamayacağına dikkat edilmelidir. Önceden yüklü gelen uygulamalar SD karta taşınmadığını bilmeniz gerek. SD karta taşınabilen bazı uygulamalar var, ancak taşındıktan sonra düzgün çalışmayabilir.

Android telefonlarda bulunan uygulamaları SD karta taşıma adımları altta yer almaktadır

Yöntem 1:

İlk yöntem çok basittir uygulama ve aktarma işlemini sorunsuz bir şekilde tamamlamak için başka bir üçüncü taraf aracını indirmeniz gerekmez.

  • Ana ekrandan ‘ayarlar’ seçeneğine tıklayın.
  • Ardından, indirilen ve önceden yüklenmiş olan tüm uygulamaları cihazda görüntüleyen ‘Uygulama yöneticisi’ üzerine tıklayın.
  • Bu uygulamayı SD’ye taşımak için belirli bir uygulamaya tıklayın. Tıkladığınızda, o uygulamanıntüm detay bilgileri gösterilir.
  • SD karta taşı’ düğmesine dokunun ve uygulamayı başarılı bir şekilde SD karta aktarın Bu kadar. Gerekli süre, uygulamanın boyutuna tamamen bağlı olacaktır. SD karta taşımak istediğiniz her uygulama için aynı işlem takip edilmelidir.

Ancak tüm uygulamaları bu süreçte taşıyamazsınız. Hareketli olmayan uygulama, SD karta taşınamadığını belirten gri renkte ‘SD karta taşı’ düğmesine sahip olacaktır.

Yöntem 2:

Bu yöntemde, bir üçüncü parti uygulaması kullanarak uygulamaların nasıl SD karta indirileceğini öğreneceksiniz. Bu üçüncü taraf uygulaması, hangi uygulamaların taşınabilir olduğunu ve nelerin bulunmadığını göstermek için kullanılır. Adanmış uygulama işlemi otomatikleştirmek için kullanılmaz, daha önce ne taşınabileceğini bilmenizi sağlayarak uygulamanın SD kartına aktarım işlemini hızlandırır . Avantaj, tüm uygulamaları ayarlardan ayrı olarak kontrol etmeniz gerekmez.

AppMgr III , hangi uygulamaların SD karta taşınabilir olduğunu bilmek için kullanılan bir uygulamadır. Uygulamayı indirin ve ana arayüzdeki ‘Hareketli’ seçeneğine tıklayın. Bu size SD karta taşınabilir olan tüm uygulamaları gösterecektir.

Tek yapmanız gereken uygulamayı tek tek tıklamak ve uygulamayı SD karta aktarmak için ‘SD karta taşı’ düğmesine basmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir