Android Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor Sorunu Çözüm

Android Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor Android telefonumun neden kendiliğinden rastgele yeniden başlatıldığını merak ediyorum?

Android telefon kendi kendine kapanıp açılıyor sorunu nasıl giderilir ? Android telefonunuzda, cihazınızın kendiliğinden otomatik olarak yeniden başlattığı bir hatayla karşılaşıyor musunuz? Eğer aklınızdaki tüm bu tür sorular varsa, o zaman doğru yere geldiniz. Telefonunuzda karşılaştığınız tüm bu sorunların cevabını makalemizde yanıtlıyoruz.

Android telefon kendi kendine kapanıp açılıyorsa hatayı gidermek ve herhangi bir zorluk yaşamadan nasıl çözeceğinizi öğrenmek için daha fazla okumaya devam edin.

Neden Android Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor?

Birkaç gün önce, birkaç Samsung Galaxy kullanıcısının, cihazlarınızın herhangi bir sınırlaması olmaksızın kendini yeniden başlattığı sorun hakkında raporlama yaptığını gördüm. Bu benim için de şok bir durum oldu ve bunun sebebi ne olabileceğini araştırdım.

Hatta Android Lollipop’u cihazlarına yükledikten sonra sorunu yaşadıklarını belirttiler. Daha sonra bir kullanıcının başına gelebilecek ortak bir sorun olduğunu fark ettim. Her ne kadar sinir bozucu bir durum olsa da, tüm bu bilinmeyen hatalar nedeniyle önemli verilerin kaybolduğunu biliyoruz.

Bu hata ile ilgili derin bir araştırmadan sonra, Samsung kullanıcılarının yanı sıra Android’e bu tür bir soruna yol açabilecek yaygın birkaç nedeni buldum. Bu yüzden bir kez onların üzerinden geçelim ve hatanın sabit olup olmadığını kontrol edelim.

Android telefon kendi kendine kapanıp açılıyor ise sebebi nedir?

Hasarlı ürün yazılımı – Telefonunuzu Lollipop’a yükselttikten veya yeni bir ROM’u yaktıktan sonra sorun çıkarsa, ürün yazılımı sorunu olabilir

Üçüncü taraf uygulamaları nedeniyle – Çoğu üçüncü taraf uygulaması telefonunuzu desteklemiyor veya uyumsuz olabilir. Sorun, herhangi bir uygulamayı yükledikten sonra başlıyorsa, yeniden başlatma sorununun bu uygulamadan kaynaklandığından emin olun.

Batarya, Android telefon kendi kendine kapanıp açılıyor sorununa sebep olabilir

Hasarlı batarya – Çoğu zaman batarya büyük sorun olabilir. Evet, batarya hasarlı veya şişmişse, sık sık cihazın yeniden başlatılması sorun olabilir

Sistem verileri / önbellek bozuk – Android telefon güncellenirken, bazen sistem önbellekleri ve veriler zarar görebilir ve yeni sistem bu dosyaları kullanamaz, dolayısıyla telefon yeniden başlatılır.

Sorunun genel nedenlerini bildikten sonra, Samsung telefonlarında ne yapacağını ve beklenmedik bir hatadan nasıl kurtulacağını öğrenmenin vakti geldi.

Samsung Android telefon kendi kendine kapanıp açılıyor ne yapmalıyım?

Bunu bilmek çok önemlidir, çünkü konuyla karşılaştıktan sonra yapmanız gereken gerçekten büyük bir sorudur? Yapmanızı önereceğim ilk şey, tüm önemli verilerinizi telefonunuzdan güvenli bir yere yedeklemektir.

Cihazınızın otomatik olarak yeniden başlatılmasını sağlayabilecek pek çok neden gördüğünüzden, veri kaybınızı telefonunuzdan yapabilecek bazı sorunlar olabilir.

Bu nedenle, tüm verilerinizin bir yedeğini oluşturursanız, sorunu düzeltirken en iyi şey sorun olur, eğer herhangi bir veri kaybolursa, fazla düşünmek zorunda kalmazsınız.

Yedekleme tüm arama geçmişini, kişileri, ses dosyalarını, mesajları, fotoğrafları, videoları ve sizin için önemli olan diğer birkaç veriyi geri yüklemenize yardımcı olabilir.

Ancak telefonunuz kendi kendini yeniden başlattığından, cihazın normal durumda olmadığı anlamına gelir. Yani tüm verilerinizi telefondan yedeklemek için Android Data Extraction gibi güçlü bir yazılımı kullanmanız gerekir . Bu, bozuk veya hasarlı Samsung cihazından veri çıkarabilen başarılı programlardan biridir. Yedeklemeniz gereken her ne olursa olsun, tüm bu veriler bu yazılım ile kolayca yedeklenebilir.

Samsung cihazlardan veri ayıklama adımları

1. Adım: Android telefonunuzu bilgisayara bağlayın

Android Kırık Telefon Kurtarma Aracı’nı indirin, kurun ve çalıştırın ve mevcut modüllerden ‘Kurtar’ı seçin .

Android telefonunuzu USB kablosu kullanarak bilgisayara bağlayın. Ardından programın ekranından ‘Android Verileri Kurtar’ı seçin.

Adım 2: Kırık telefondan kurtarmak için veri tiplerini seçin

Bu pencerede, geri yüklemek istediğiniz veri tipini seçebilirsiniz. Varsayılan olarak tüm veri türleri seçilir. Devam etmek için ‘İleri’ye tıklayın . Not: Bu seçenek yalnızca bozuk Android telefondaki mevcut verileri ayıklar.

3. Adım: Durumunuza uyan hata tipini seçin

Arızanın mevcut türlerinden olan, sizin durumunuzla maçları birini seçin Dokunmatik çalışmıyor veya telefonu erişemez ve Siyah / kırık ekranı . Sahip olduğunuzu tıkladığınızda, sizi bir sonraki pencereye yönlendirecektir.

Yeni pencerede, telefonunuz için doğru ‘Cihaz Adı’ ve ‘Cihaz Modeli’ni seçin. Şu anda bu işlev sadece Galaxy S, Galaxy Note ve Galaxy Tab serisindeki bazı Samsung cihazları için çalışıyor. Ve ‘İleri’ye tıklayın.

Doğru Cihaz Adı ​​ve Cihaz Modelini seçtiğinizden iki kez onaylayın. Herhangi bir yanlış bilgi verirseniz, telefonunuzun veya başka bir hatanın tuğlalanmasına yol açabilir. Eğer tüm bilgiler doğru ise o zaman ‘Onayla’ tuşuna basın ve devam etmek için onayla düğmesine basın.

4. Adım: Android telefonda İndirme Moduna girin

Aşağıdaki talimatları takip etmeniz yeterlidir.

  • Telefonu kapat.
  • Telefondaki ‘-‘, ‘Ana sayfa’ ve ‘Güç’ tuşlarına basın ve basılı tutun.
  • İndirme moduna girmek için ‘Ses +’ düğmesine basın.

6. Adım: Önizleme ve kırık Android telefondan verileri kurtarın

Analiz tamamlandıktan sonra tüm dosya türlerini kategorilere göre göreceksiniz. Sonra önizlemek için dosyaları seçebileceksiniz. İstediğiniz dosyaları seçin ve seçilen tüm verileri kaydetmek için ‘ Kurtar’ı tıklayın .

Samsung telefon kendi kendine kapanıp açılıyor ve aynı işlemi sürdürüyor

Yukarıdaki yöntemi kullanarak tüm gerekli verilerinizi güvenli bir yerde yedekledikten sonra, artık birçok Samsung kullanıcısının karşılaştığı sorunun nasıl çözüleceği hakkında bilgi edinme zamanı.

Öyleyse onlardan birer birer geçelim…

Çözüm 1: Güvenli Mod Girin

‘ Samsung Android telefonun yeniden başlatılmaya devam etmesini ‘ çözmek için yapmanız gereken ilk şey , telefonunuzu güvenli moda getirmektir. Güvenli modda, önceden yüklenmiş tüm programlar görüntülenecektir.

Cihazınız güvenli modda herhangi bir hata göstermiyorsa, yüklemiş olduğunuz üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanıyor olabilir.

Aşağıdaki adımları izleyerek güvenli modda girerek bu uygulamaları kaldırmayı deneyin:

  • İlk önce, Samsung logosu görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun.
  • Ardından , ekranda “ Güvenli Mod ” oluşana kadar Sesi Kısma düğmesini basılı tutun.
  • Burada güvenli moda başarıyla girdiniz

Çözüm 2: Önbellek bölümünü silin

Cihazınızı yükselttikten sonra telefonunuzu yeniden başlatırsa sorundan kurtulmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Kurtarma modu altında önbellek bölümünü silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Cihazınızı kapatın ve Sesi aç + Ana sayfa + Güç düğmesine birlikte basılı tutun
  • Telefon titreştiğinde, Güç düğmesini bırakın ancak Android Sistem Kurtarma menüsü gerçekleşene kadar Sesi aç + Ana düğmelerini kullanmaya devam edin.
  • Burada “seçmek zorunda önbellek bölümü silin ”
  • Bunu yaptıktan sonra, “ Şimdi sistemi yeniden başlat ” ı seçin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

3. Çözüm: Uyumsuz üçüncü taraf uygulamaları kaldırın

Android telefon kendi kendine kapanıp açılıyor sorunu hala devam ediyorsa bazı üçüncü taraf uygulamalarının telefonunuzda bu tür problemler gösterebileceğinden bahsedilmiştir. Telefonunuz herhangi bir çözüme yanıt vermediğinde, üçüncü taraf uygulamalarını cihazınızdan kaldırmayı deneyin.

Bu aynı zamanda telefonunuzu çözmek için en iyi yollardan biri de Android’de sorunu yeniden başlatmayı sürdürüyor. Olabilir bir veya iki uygulamalar konuydu ve kaldırmayı olanlar Samsung telefonda sorunu çözebilirsiniz.

Çözüm 4: Fabrika ayarlarına sıfırla

Bu hatadan kurtulmak için sizinle kalan son seçenek. Ancak fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak, telefonunuzdaki tüm verilerinizi siler. Böylece, daha fazla devam etmeden önce tüm gizli verilerinizi yedeklemeniz daha iyi olur.

  • İlk önce Sesi Açma + Güç + Ana Sayfa düğmesine basarak cihazınızı kapatın.
  • Samsung Galaxy telefonunuzda kurtarma modunu gireceksiniz
  • ” Wipe data / factory reset ” seçeneğini seçmek için Sesi kısma düğmesini kullanın.
  • Bundan sonra, “ şimdi sistemi yeniden başlat ” seçeneğini alacaksınız ve basmanız gerekiyor.

NOT – Fabrika ayarlarına sıfırlama yaparken Android telefonunuzdaki tüm önemli verilerinizi kaybederseniz, tüm bu verileri kurtarmak için Android Data Recovery yazılımını kullanabilirsiniz. Bu, herhangi bir veri kaybı türü için en iyi ve en çok önerilen çözümlerden biridir.

İpuçları- Android telefon kendine kapanıp açılıyor bunu nasıl engelleyebilirsiniz?

Yukarıdaki tüm çözümler Samsung Android telefon kullanıcılarının karşılaştığı sorundan kurtulmak için en iyisidir. Sorunu çözdünüz ancak yine de, beklenmedik durumlardan kaçınmanıza yardımcı olabilecek birkaç şeyi hatırlamalısınız.

  • Telefonunuzda koruyucu bir kapak kullanın . Telefonunuz tozdan arınmış olacak, herhangi bir hava şartından etkilenmeyecek gibi pek çok avantaja sahiptir, aslında tüm telefon herhangi bir hasar veya çizikten korunacaktır.
  • İnternet güvenliği konusunda dikkatli olun. Herhangi bir uygulamayı veya dosyayı indirmeden önce her zaman web sitelerini kontrol edin.
  • Önbelleğe alınan dosyaları temizleme alışkanlığını koruyun, böylece cihazınızın performansı düşmez.
  • Cihazınızı herhangi bir zararlı yazılım saldırısından korumaya yardımcı olabilecek güvenilir bir anti-virüs programı yükleyin.

Sonuç

Sonunda, ” Android telefonun kendini yeniden başlatmayı sürdürmesini” düzeltmek için bu blogda belirttiğim çözümler umarım , sorunu kolayca çözmenize yardımcı olmuştur. Herhangi bir endişe adımları izleyin ve şans eseri Samsung telefonunuzdaki önemli verilerinizi kaybederseniz, daha sonra silinen verileri geri kurtarmak için 7-Data Android Recovery https://www.gezginler.net/indir/7-data-android-recovery.html yazılımını kullanabilirsiniz.

6 thoughts on “Android Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor Sorunu Çözüm”

  1. Samsung Galaxy A50 Telefonun kendi kendine mobil veriye bağlanıp kapatıyor. Telefon aramasında karşı taraf kaç kere çalıdırmış isem o kadar bağlanıp kapanıyor mobil veri. Sorun neden kaynaklanıyor. Telefonumdaki sorun ne olabilir?

    1. Merhaba, Şevval bu sorunu yaşadığınız için çok üzgünüz. Ancak bu gibi sorunlar ile ilgili cevaplar yazımızda mevcuttur. Eğer sorun giderme adımlarını uyguladığınız halde sorun hala devam ediyorsa ve cihazınızın garantisi varsa en yakın yetkili servise götürmenizi tavsiye ederiz. Saygılarımızla.

  2. Ömer Faruk Değer

    Merhaba,
    4 yıldır Samsung Galaxy S7 kullanıyorum. 1-2 ay öncesine kadar sorunsuz kullandığım telefon 1-2 aydır kullanım sırasında donuyor. Bu sebepten dolayı sorunun bataryadan olabileceğini düşünüp bataryayı değiştirdim. Telefonu normal şekilde 1 hafta kullandıktan sonra yine donmalara başladı. 3 defa Hard Reset attım fakat işe yaramadı. Telefon 10-15 saniye donduktan sonra kendini yeniden başlatıyor. Ekrana gelen “Samgun Galaxy S7” yazısında takılıp kalıyor. Biraz bekledikten sonra kendi kendini yeniden resetliyor fakat sonra yine aynı yazı ekranında kalıyor. “Ses Kısma-Güç ve Home” tuşlarına aynı anda basıp 5-10 saniye bekledikten sonra telefon kendini yeniden başlatıyor fakat sonra yine aynı ekranda donup kalıyor. Yaklaşık 30-60 dk uğraştan sonra telefon açılıyor fakat çok ısınmış ve şarjı %10-20 arası azalmış oluyor. Telefonun donması için herhangi bir uygulama kullanmama bile gerek kalmıyor. Bazen müzik dinlerken, mesaj yazarken, hatta bazen hiçbir şey yapmasam bile öylesine dururken bile kendi kendine donup yeniden başlatıyor. Yeni telefon almayı kafaya koydum fakat çözümü varsa öncelikle bu sorunun çözümüyle ilgilenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

    1. Merhaba Ömer Faruk makalemizde belirttiğimiz çözümler işe yaramadıysa ve eğer cihazınız garanti kapsamında değil ise cihazınıza ROM atmanızı tavsiye edebilirim. Samsung Galaxy S7 donma sebebinin yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Daha önce karşılaştığım bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim General mobile cihazım vardı ve sürekli kendini yeniden başlatıyordu. İnternet’te araştırdım fakat bir çözüm bulamadım ve kendimce bazı yöntemler denedim ve olumlu sonuçlar aldım. Cihazıma önce ROOT attım. ROOT attıktan sonra ise ROM yükledim sorunum çözüldü. Sizde aynı yöntemleri deneyebilirsiniz. Google’da “samsung galaxy s7 root atma”, “samsung galaxy s7 rom atma” diye aratırsanız birçok sonuca ulaşırsınız.

      1. Merhaba benimde bu arkadaş gibi sorunum var acaba mail atarak sorunu nasıl çözmüş sorabilirmisiniz. Benim sorunum 3 gün önce başladı yeniden başlatıyor benimkisinde telefon normal süresinde tekrar açılıyor 2 gün önce telefonu kullanıcı ayarlarına sıfırladım 2 gün her hangi bir sorun çıkmadı fakat bugün yine böyle bir sorunla karşılaştım. Telefon boştayken ekranı kapalıyken hiç bir sorunu yok. Benim modelim Note Fan edition 2 seneyi geçti alalı garantisi felan doldu bu rom roottan felan anlamam bilgin varmı sorun hakkında

        1. Merhaba İsmail yazıda belirtiğimiz çözümler işe yaramadıysa ROM yükleyerek sorunu çözebilirsiniz. Google’da cihazınızın modeline bağlı olarak ROM nasıl yüklenir diye aratırsanız birçok sonuca ulaşacaksınız. Cihazınızın kendini yeniden başlatmasının nedeni yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Eğer cihazınıza ROM atma konusunda bilgi sahibi değilseniz güvenilir bir servise göstermenizi öneririm.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir