Android Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor

Android Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor Android telefonumun neden kendiliğinden rastgele yeniden başlatıldığını merak ediyorum?

Android telefonunuzda, cihazınızın kendiliğinden otomatik olarak yeniden başlattığı bir hatayla karşılaşıyor musunuz?

Android telefonumun neden kendiliğinden rastgele yeniden başlatıldığını merak ediyorum?

Eğer aklınızdaki tüm bu tür sorular varsa, o zaman doğru yere geldiniz. Şu anda telefonunuzda şu anda karşılaştığınız tüm sorularınız için cevaplarım var.

Bu yüzden rahatlayın ve Android telefonunuzun neden otomatik olarak yeniden başladığını ve herhangi bir zorluk yaşamadan nasıl çözeceğinizi öğrenmek için daha fazla okumaya devam edin.

Birkaç gün önce, birkaç Samsung Galaxy kullanıcısının, cihazlarınızın herhangi bir sınırlaması olmaksızın kendini yeniden başlattığı sorun hakkında raporlama yaptığını gördüm . Bu benim için de şok bir durum ve bunun sebebi ne olabileceğini araştırdım.

Hatta Android Lollipop’u cihazlarına yükledikten sonra sorunu yaşadıklarını belirttiler . Daha sonra kimseye gelebilecek ortak bir sorun olduğunu fark ettim. Her ne kadar sinir bozucu ama daha rahatsız edici bir durum olsa da, tüm bu bilinmeyen hatalar nedeniyle önemli verilerin kaybolmasıdır.

Kullanıcının sorunundan nasıl bahsettiğine bir bakalım:

Pratik senaryo

Galaxy Note 5 yakın zamana kadar iyi çalıştı ve kendini tekrar rasgele yeniden başlatmaya başladı. Çok sinir bozucu. Yeni bir telefon almadan başka bir öneri var mı? ” vs

Bu hata ile ilgili derin bir araştırmadan sonra, Samsung kullanıcılarının yanı sıra Android’e bu tür bir soruna yol açabilecek yaygın birkaç nedeni buldum. Bu yüzden bir kez onların üzerinden geçelim ve hatanın sabit olup olmadığını kontrol edelim.

Android telefonun ardındaki yaygın nedenler kendini yeniden başlatıyor

Hasarlı ürün yazılımı – Telefonunuzu Lollipop’a yükselttikten veya yeni bir ROM’u yaktıktan sonra sorun çıkarsa, ürün yazılımı sorunu olabilir

Üçüncü taraf uygulamaları nedeniyle – Çoğu üçüncü taraf uygulaması telefonunuzu desteklemiyor veya uyumsuz olabilir. Sorun, herhangi bir uygulamayı yükledikten sonra başlıyorsa, yeniden başlatma sorununun bu uygulamadan kaynaklandığından emin olun.

Hasarlı batarya – Çoğu zaman batarya büyük sorun olabilir. Evet, batarya hasarlı veya şişmişse, sık sık cihazın yeniden başlatılması sorun olabilir

Sistem verileri / önbellek bozuk – Android telefon güncellenirken, bazen sistem önbellekleri ve veriler zarar görebilir ve yeni sistem bu dosyaları kullanamaz, dolayısıyla telefon yeniden başlatılır.

Sorunun genel nedenlerini bildikten sonra, Samsung telefonlarında ne yapacağını ve beklenmedik bir hatadan nasıl kurtulacağını öğrenmenin vakti geldi.

Samsung Android telefon yeniden başlatıldığında ne yapmalıyım?

Bunu bilmek çok önemlidir, çünkü konuyla karşılaştıktan sonra yapmanız gereken gerçekten büyük bir sorudur? Yapmanızı önereceğim ilk şey, tüm önemli verilerinizi telefonunuzdan güvenli bir yere yedeklemektir.

Cihazınızın otomatik olarak yeniden başlatılmasını sağlayabilecek pek çok neden gördüğünüzden, veri kaybınızı telefonunuzdan yapabilecek bazı sorunlar olabilir.

Bu nedenle, tüm verilerinizin bir yedeğini oluşturursanız, sorunu düzeltirken en iyi şey sorun olur, eğer herhangi bir veri kaybolursa, fazla düşünmek zorunda kalmazsınız.

Yedekleme tüm arama geçmişini, kişileri, ses dosyalarını, mesajları, fotoğrafları, videoları ve sizin için önemli olan diğer birkaç veriyi geri yüklemenize yardımcı olabilir.

Ancak telefonunuz kendi kendini yeniden başlattığından, cihazın normal durumda olmadığı anlamına gelir. Yani tüm verilerinizi telefondan yedeklemek için Android Data Extraction gibi güçlü bir yazılımı kullanmanız gerekir . Bu, bozuk veya hasarlı Samsung cihazından veri çıkarabilen başarılı programlardan biridir. Yedeklemeniz gereken her ne olursa olsun, tüm bu veriler bu yazılım ile kolayca yedeklenebilir.

Samsung cihazlardan veri ayıklama adımları

1. Adım: Android telefonunuzu bilgisayara bağlayın

Android Kırık Telefon Kurtarma Aracı’nı indirin, kurun ve çalıştırın ve mevcut modüllerden ‘Kurtar’ı seçin .

Android telefonunuzu USB kablosu kullanarak bilgisayara bağlayın. Ardından programın ekranından ‘Android Verileri Kurtar’ı seçin.

Adım 2: Kırık telefondan kurtarmak için veri tiplerini seçin

Bu pencerede, geri yüklemek istediğiniz veri tipini seçebilirsiniz. Varsayılan olarak tüm veri türleri seçilir. Devam etmek için ‘İleri’ye tıklayın . Not: Bu seçenek yalnızca bozuk Android telefondaki mevcut verileri ayıklar.

3. Adım: Durumunuza uyan hata tipini seçin

Android Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor 2

Arızanın mevcut türlerinden olan, sizin durumunuzla maçları birini seçin Dokunmatik çalışmıyor veya telefonu erişemez ve Siyah / kırık ekranı . Sahip olduğunuzu tıkladığınızda, sizi bir sonraki pencereye yönlendirecektir.

Yeni pencerede, telefonunuz için doğru ‘Cihaz Adı’ ve ‘Cihaz Modeli’ni seçin. Şu anda bu işlev sadece Galaxy S, Galaxy Note ve Galaxy Tab serisindeki bazı Samsung cihazları için çalışıyor. Ve ‘İleri’ye tıklayın.

Doğru Cihaz Adı ​​ve Cihaz Modelini seçtiğinizden iki kez onaylayın. Herhangi bir yanlış bilgi verirseniz, telefonunuzun veya başka bir hatanın tuğlalanmasına yol açabilir. Eğer tüm bilgiler doğru ise o zaman ‘Onayla’ tuşuna basın ve devam etmek için onayla düğmesine basın.

4. Adım: Android telefonda İndirme Moduna girin

Android Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor 3

Aşağıdaki talimatları takip etmeniz yeterlidir.

 • Telefonu kapat.
 • Telefondaki ‘-‘, ‘Ana sayfa’ ve ‘Güç’ tuşlarına basın ve basılı tutun.
 • İndirme moduna girmek için ‘Ses +’ düğmesine basın.

6. Adım: Önizleme ve kırık Android telefondan verileri kurtarın

Analiz tamamlandıktan sonra tüm dosya türlerini kategorilere göre göreceksiniz. Sonra önizlemek için dosyaları seçebileceksiniz. İstediğiniz dosyaları seçin ve seçilen tüm verileri kaydetmek için ‘ Kurtar’ı tıklayın .

Samsung telefonu nasıl düzeltir kendini yeniden başlatmayı sürdürüyor

Yukarıdaki yöntemi kullanarak tüm gerekli verilerinizi güvenli bir yerde yedekledikten sonra, artık birçok Samsung kullanıcısının karşılaştığı sorunun nasıl çözüleceği hakkında bilgi edinme zamanı.

Öyleyse onlardan birer birer geçelim…

Çözüm 1: Güvenli Mod Girin

‘ Samsung Android telefonun yeniden başlatılmaya devam etmesini ‘ çözmek için yapmanız gereken ilk şey , telefonunuzu güvenli moda getirmektir. Güvenli modda, önceden yüklenmiş tüm programlar görüntülenecektir.

Cihazınız güvenli modda herhangi bir hata göstermiyorsa, yüklemiş olduğunuz üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanıyor olabilir.

Aşağıdaki adımları izleyerek güvenli modda girerek bu uygulamaları kaldırmayı deneyin:

 • İlk önce, Samsung logosu görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun.
 • Ardından , ekranda “ Güvenli Mod ” oluşana kadar Sesi Kısma düğmesini basılı tutun.
 • Burada güvenli moda başarıyla girdiniz

Çözüm 2: Önbellek bölümünü silin

Android Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor 4

Cihazınızı yükselttikten sonra telefonunuzu yeniden başlatırsa sorundan kurtulmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Kurtarma modu altında önbellek bölümünü silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Cihazınızı kapatın ve Sesi aç + Ana sayfa + Güç düğmesine birlikte basılı tutun
 • Telefon titreştiğinde, Güç düğmesini bırakın ancak Android Sistem Kurtarma menüsü gerçekleşene kadar Sesi aç + Ana düğmelerini kullanmaya devam edin.
 • Burada “seçmek zorunda önbellek bölümü silin ”
 • Bunu yaptıktan sonra, “ Şimdi sistemi yeniden başlat ” ı seçin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

3. Çözüm: Uyumsuz üçüncü taraf uygulamaları kaldırın

Zaten uyumlu olmayan bazı üçüncü şahıs uygulamalarının telefonunuzda bu tür problemler gösterebileceğinden bahsedilmiştir . Telefonunuz herhangi bir çözüme yanıt vermediğinde, üçüncü taraf uygulamalarını cihazınızdan kaldırmayı deneyin.

Bu aynı zamanda telefonunuzu çözmek için en iyi yollardan biri de Android’de sorunu yeniden başlatmayı sürdürüyor. Olabilir bir veya iki uygulamalar konuydu ve kaldırmayı olanlar Samsung telefonda sorunu çözebilirsiniz.

Çözüm 4: Fabrika ayarlarına sıfırla

Android Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor 5

Bu hatadan kurtulmak için sizinle kalan son seçenek. Ancak fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak, telefonunuzdaki tüm verilerinizi siler. Böylece, daha fazla devam etmeden önce tüm gizli verilerinizi yedeklemeniz daha iyi olur.

 • İlk önce Sesi Açma + Güç + Ana Sayfa düğmesine basarak cihazınızı kapatın.
 • Samsung Galaxy telefonunuzda kurtarma modunu gireceksiniz
 • ” Wipe data / factory reset ” seçeneğini seçmek için Sesi kısma düğmesini kullanın.
 • Bundan sonra, “ şimdi sistemi yeniden başlat ” seçeneğini alacaksınız ve basmanız gerekiyor.

NOT – Fabrika ayarlarına sıfırlama yaparken Android telefonunuzdaki tüm önemli verilerinizi kaybederseniz, tüm bu verileri kurtarmak için Android Data Recovery yazılımını kullanabilirsiniz. Bu, herhangi bir veri kaybı türü için en iyi ve en çok önerilen çözümlerden biridir.

İpuçları- Android telefonunuzun kendini yeniden başlatmasını nasıl engelleyebilirsiniz?

Yukarıdaki tüm çözümler Samsung Android telefon kullanıcılarının karşılaştığı sorundan kurtulmak için en iyisidir. Sorunu çözdünüz ancak yine de, beklenmedik durumlardan kaçınmanıza yardımcı olabilecek birkaç şeyi hatırlamalısınız.

 • Telefonunuzda koruyucu bir kapak kullanın . Telefonunuz tozdan arınmış olacak, herhangi bir hava şartından etkilenmeyecek gibi pek çok avantaja sahiptir, aslında tüm telefon herhangi bir hasar veya çizikten korunacaktır.
 • İnternet güvenliği konusunda dikkatli olun. Herhangi bir uygulamayı veya dosyayı indirmeden önce her zaman web sitelerini kontrol edin.
 • Önbelleğe alınan dosyaları temizleme alışkanlığını koruyun, böylece cihazınızın performansı düşmez.
 • Cihazınızı herhangi bir zararlı yazılım saldırısından korumaya yardımcı olabilecek güvenilir bir anti-virüs programı yükleyin.

Sonuç

Sonunda, ” Android telefonun kendini yeniden başlatmayı sürdürmesini” düzeltmek için bu blogda belirttiğim çözümler umarım , sorunu kolayca çözmenize yardımcı olmuştur. Herhangi bir endişe adımları izleyin ve şans eseri Samsung telefonunuzdaki önemli verilerinizi kaybederseniz, daha sonra silinen verileri geri kurtarmak için Android Data Recovery yazılımını kullanabilirsiniz.

2 Yorumlar

Yorum yapmak için tıklayınız

 • Samsung Galaxy A50 Telefonun kendi kendine mobil veriye bağlanıp kapatıyor. Telefon aramasında karşı taraf kaç kere çalıdırmış isem o kadar bağlanıp kapanıyor mobil veri. Sorun neden kaynaklanıyor. Telefonumdaki sorun ne olabilir?

  • Merhaba, Şevval bu sorunu yaşadığınız için çok üzgünüz. Ancak bu gibi sorunlar ile ilgili cevaplar yazımızda mevcuttur. Eğer sorun giderme adımlarını uyguladığınız halde sorun hala devam ediyorsa ve cihazınızın garantisi varsa en yakın yetkili servise götürmenizi tavsiye ederiz. Saygılarımızla.

Bize Katılın

Hilalay.com'a abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için bize katılın.