Anasayfa » Android GPS Çalışmıyor GPS Aranıyor Sorunu [Çözüm]

Android GPS Çalışmıyor GPS Aranıyor Sorunu [Çözüm]

GPS Status & Toolbox ile Android telefonlarda çalışmayan GPS' nasıl düzeltilir?

Android GPS çalışmıyor GPS aranıyor sorunu nasıl giderilir ? Akıllı telefonların çoğu bu günlerde coğrafi konumunuzu tam olarak belirlemenizi sağlayan GPS (küresel konumlandırma sistemi) ile birlikte geliyor. GPS, Dünya’da çeşitli uydulara bağlı olarak çalışır. GPS, mobil sinyal veya internet bağlantısı yoksa bile çalışabilmektedir. Dağlarda veya ormanda yürüyüş yaparken GPS özellikli bir akıllı telefona sahip olmak çok yararlıdır. Ancak, yerleşim yerinden uzak bir yere gittiğinizde, tamda işinize yarayacağı vakit GPS’in çalışmadığını fark edersiniz. Telefonunuzda GPS verileri bozulmuş olabileceği için çalışmayabilir. Bu tür problemleri önlemek için yolculuğa çıkmadan önce GPS verilerinizi internetten güncelleyebilir, sıfırlayabilir veya indirmelisiniz.

Android GPS Çalışmıyor – GPS Aranıyor Sorunu nasıl giderilir?

GPS verilerini indirmek ve güncellemek oldukça kolaydır. Ancak GPS verilerini indirmeye zorlamak için GPS Status & Toolbox adlı ücretsiz uygulamayı kullanabilirsiniz. Bunu yaparken (cihazınızda İnternet erişimi olduğundan emin olun):

  1. GPS durum ve araç kutusu uygulamasını Android akıllı telefonunuza yükledikten sonra, uygulama menüsünü çağırmak için ekranı aşağı doğru kaydırmanız gerekir.
  2. Uygulama menüsü gösterildiğinde, ingiliz anahtarı simgesini seçin ve A-GPS Durumu Yönet etiketli seçeneğini seçin.
  3. Ekranda görünen seçeneklerde mevcut tüm verileri silmek için Sıfırla düğmesine dokunabilirsiniz . Ve sonra internetten yeni aGPS verilerini indirmek için İndir düğmesine dokunabilirsiniz . (Bunun için internet erişiminizin olması gerekir).
  4. Birkaç dakika bekleyin ve GPS’niz çalışmaya başlamalıdır (eğer odanızdaysanız, dışarıya çıkın ve akıllı telefonu hızlı sonuç almak için gökyüzüne doğru yönlendirin).

Android telefonunuzda GPS çalışmıyorsa, düzeltmesi çok kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı ve GPS Durumu ve Araç Kutusu uygulaması. Bu uygulama, GPS’in sorunsuz çalışmasını sağlamak için telefonunuzdaki A-GPS verilerini yeniler.

GPS Status & Toolbox’nu Google Play Store adresinden edinebilirsiniz.

GPS nedir?

GPS’i optimize etmek için nasıl çalıştığını anlamak faydalıdır. GPS, Küresel Konumlandırma Sistemi anlamına gelir ve ABD Ordusu tarafından 1973’te geliştirilmiştir, ancak seksenlerde sivil amaçlarla serbest bırakılmıştır. Başlangıçta 24 uydu ile kullanıldı ancak şimdi yörüngede 31 adet operasyonel GPS uydusu bulunmakta.

Akıllı telefonunuz bu uydularla, mevcut akıllı telefonların ve tabletlerin büyük çoğunluğunda donanım parçalarından bir GPS anteni aracılığıyla iletişim kurar. Anten, bir sürücü aracılığıyla yazılıma bağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir