Anasayfa » Android Cihazları Güvenli Modda Önyükleme

Android Cihazları Güvenli Modda Önyükleme

Android Cihazları Güvenli Modda Önyükleme

Android cihazları güvenli modda önyükleme nasıl yapılır ? Bazen Android akıllı telefonunuza bir uygulama yüklediğinizde, telefonunuzu istediğiniz şekilde kullanmanızı engelleyen bazı sorunlara neden olur. Bu uygulamalar, telefonunuzu sakatlayabilir ve cihazınızdan kaldırılmasını önlemek için teknikler kullanabilir.

Android telefonu güvenli modda önyükleme nasıl yapılır?

Bu gibi durumlarda Android, Windows işletim sisteminin güvenli moduna benzer güvenli moda sahiptir. Güvenli modda, Android, yüklediğiniz tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakır ve yaşayabileceğiniz Android sorunlarını düzeltmenize izin verir – sorunlu uygulamaları kaldırabilir ve normal modda değiştiremediğiniz sistem ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Cihazınızda stok Android varsa, Android’i güvenli modda önyüklemek için aşağıdaki basit talimatları uygulayabilirsiniz:

  1. Kapatma ve Yeniden başlatma seçeneklerine sahip güç kapalı menüsünü getirmek için Android cihazınızın güç tuşuna uzun basın . Cihaz üreticiniz bu menüyü özelleştirebilirdi.
  2. Bu ekranda Power Off (Güç Kapatma) seçeneğine uzun dokunun. Kısa bir süre içinde, güvenli modda önyükleme yapmak isteyip istemediğinizi soran bir istem göreceksiniz. Güvenli moda önyükleme başlatmak için Tamam’a dokunun.
  3. Cihazınız kapatılacak ve güvenli modda yeniden başlatılacaktır. Android cihazınızın ekranının sol alt köşesinde basılı olan “Güvenli Mod” a bakarak güvenli Android modunu kullandığınızdan emin olabilirsiniz.
  4. Yaşadığınız sorunları düzeltmek için güvenli modu kullandıktan sonra, Android akıllı telefonunuzu normal moda geri döndürebilirsiniz.

Sonuç olarak;

Android’de Güvenli mod, cihazınızda yüklü olan üçüncü taraf uygulamaları nedeniyle olabilecek tüm sorunları gidermek için kullanılabilir. Android cihazınızı güvenli modda başlatmak, onu yeniden başlatmak kadar kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir