Akıllı TV'de Android cihazını Youtube ile eşleştirme

Akıllı TV’de Android Cihazı Youtube İle Eşleştirme

Akıllı TV’de Android cihazını Youtube ile eşleştirme: Tıpkı Akıllı Telefonlar gibi, Akıllı TV de popüler hale geliyor ve ailelerin ilk tercihi haline geliyor. Smart TV’yi, uygulamaları çalıştıran, web sitelerine göz atabilen ve WiFi, HDMI ve USB arabirimleri üzerinden diğer cihazlara bağlanabilen büyük bir etkileşimli cihaz olarak düşünebilirsiniz. Akıllı TV setlerinin çoğu kendi Youtube uygulamalarıyla birlikte gelse de (ve önceden yüklenmiş Youtube uygulaması ile gelmezlerse ayarları yüklemenize izin veriyorlar), ancak Youtube videosunun çoğuna sahip olabilirsiniz Android cihazınızı Smart TV’deki Youtube uygulamanızla eşleştirerek izleyebilirsiniz. Bu şekilde, Android cihazda oynadığınız video ne olursa olsun, Akıllı TV’de de akış sağlanır.

Akıllı TV’de Android cihazını Youtube ile eşleştirme işlemi

Android cihazınızı Smart TV’nizdeki Youtube ile eşleştirmek için aşağıdaki basit yönergeleri takip edebilirsiniz:

  1. Her şeyden önce Akıllı TV’deki Youtube uygulamasının Ayarlar bölümüne gidin . Ardından TV’nizin uzaktan kumandasını kullanarak ekranınızda gösterilen Çift düğmesine basın.
  2. Akıllı TV ekranı, TV’yi bir mobil cihazla nasıl eşleştirileceği ile ilgili tüm talimatları görüntüler. Temelde, mobil cihazınızın Youtube uygulamasına girmeniz gereken dokuz haneli bir kod gösterecektir.
  3. Android cihazınızda Youtube uygulamasını açın. Ayarlar’ı açın ve ardından Bağlı TV’ler bölümünü seçin . Burada, yukarıdaki 2. adımda TV ekranınızda gösterilen dokuz basamaklı kodu girebilirsiniz.
  4. Alternatif olarak, küçük kamera simgesine dokunabilir ve Akıllı TV ekranınızda gösterilen QR kodunu tarayabilirsiniz. Bu dokuz basamaklı kodu otomatik olarak Youtube uygulamasında dolduracaktır.
  5. Küçük Ekle düğmesine dokunulduğunda Akıllı TV’yi ve Android cihazınızı eşleştirirsiniz. Artık Android cihazınızın Youtube uygulamasında ne yaparsanız yapın, aynı zamanda TV’nizin ekranına akacaktır.

Eşleştirilmiş tüm cihazları TV’nizdeki Youtube uygulamasında görebilirsiniz. Daha sonra bağlı cihazları kaldırmak istiyorsanız, bunu TV’nin Youtube uygulamasından da yapabilirsiniz. Benzer şekilde, bağlanan tüm TV’leri Android cihazınızdaki Youtube uygulamanızdan kaldırabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir