Yandex Site Doğrulama Hızlı ve Kolay Yöntem

Yandex Site Doğrulama Hızlı ve Kolay Yöntem

WordPress alt yapısına sahip bir siteniz varsa ve eğer Yandex site doğrulamak istiyorsanız yazının devamını okuyun. Dünyanın en büyük arama motorları Google ve Bing gibi Yandex‘de büyük bir arama motorudur. Bu nedenle sitemizi Yandex’e kaydetmek bize artı avantaj sağlayacaktır. Yandex ile site doğrulamak için öncelikle bir Yandex hesabınızın olması gerekir. Bir hesabınız yoksa kayıt olabilirsiniz.

Yandex site doğrulama işlemi için Wordpress sitenizde Jetpack eklentisinin kurulu olması gerekir. Tabi site doğrulamanın farklı yöntemleride var ancak  hiç kodlarla uğraşmayın derim. Jetpack eklentisi sadece Yandex değil GoogleBing ve Pinterest‘de de site doğrulaması yapabilirsiniz ve en kolay yöntemde budur diye düşünüyorum. Eğer sitenizde Jetpack eklentisi yok ise Wordpress admin panelinden Eklentiler> yeni ekle deyip Jetpack eklentisini kurabilirsiniz.

Yandex webmaster site doğrulama

Yandex webmaster kayıt olduktan sonra Site address kendi site adresinizi yazın örnek: Site address  www.siteniz.com yazdıktan sonra Add’e tıklayın karşınıza çıkacak Meta tag altında bulunan bir etiket çıkacaktır.

Ornek:  <meta name=”yandex-verification” content=”12345789″ />

Yandex Site Doğrulama Hızlı ve Kolay Yöntem

Yukarıdaki örnekte olduğu gibi Meta etiketini kopyalayın ve WordPress sitenizin admin paneline geçin ve Jetpack eklentisini açın. Örnek Jetpack> Ayarlar> Traffic sekmesini açtıktan sonra en altta inin. Altta Örnek resimdeki gibi Yandex etiket kodunu yapıştırın Save settings butonuna tıklayın ve kaydedin.

Daha sonra Yandex webmaster site doğrulama sayfasına gidin sağ alt tarafta Check butonuna tıklayın. Yandex herhangi bir hata vermezse işlem başarılı olmuş demektir.

Not: Eğer bilgisayarınızda Coogle Chrome kullanıyorsanız, Yandex site doğrulama sırasında Chrome’un otomatik dil çevirisini kapatın ve site doğrulama etiketini ingilizce olarak kopyalayın.

Örnekler:

Doğru: <meta name=”yandex-verification” content=”12345789″ />

Yanlış: <meta name = “yandex-doğrulama” content = “12345789” />

Umarım faydalı bir makale olmuştur sagılarımla.