Yandex Site Doğrulama Hızlı ve Kolay Yöntem

Yandex Site Doğrulama Hızlı ve Kolay Yöntem

Yandex webmaster site doğrulama nasıl yapılır ? WordPress alt yapısına sahip bir siteniz varsa ve eğer Yandex site doğrulamak istiyorsanız yazının devamını okuyun. Dünyanın en büyük arama motorları Google ve Bing gibi Yandex‘de büyük bir arama motorudur. Bu nedenle sitemizi Yandex’e kaydetmek bize artı avantaj sağlayacaktır. Yandex ile web sitesi doğrulamak için öncelikle bir Yandex hesabınızın olması gerekir. Bir hesabınız yoksa, buradan bir Yandex hesap açarak kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yandex site doğrulama işlemi için Wordpress sitenizde Jetpack eklentisinin kurulu olması gerekir. Tabi site doğrulamanın farklı yöntemleride var ancak  hiç kodlarla uğraşmayın derim. Jetpack eklentisi sadece Yandex değil GoogleBing ve Pinterest‘de de site doğrulaması yapabilirsiniz ve en kolay yöntemde budur diye düşünüyorum. Eğer sitenizde Jetpack eklentisi yok ise Wordpress admin panelinden Eklentiler> yeni ekle deyip Jetpack eklentisini kurabilirsiniz.

Yandex webmaster site doğrulama

Yandex webmaster kayıt olduktan sonra Site address kendi site adresinizi yazın örnek: Site address  www.siteniz.com yazdıktan sonra Add’e tıklayın karşınıza çıkacak Meta tag altında bulunan bir etiket çıkacaktır.

Ornek:  <meta name=”yandex-verification” content=”12345789″ />

Yukarıdaki örnekte olduğu gibi Meta etiketini kopyalayın ve WordPress sitenizin admin paneline geçin ve Jetpack eklentisini açın. Örnek Jetpack> Ayarlar> Traffic sekmesini açtıktan sonra en altta inin. Altta Örnek resimdeki gibi Yandex etiket kodunu yapıştırın Save settings butonuna tıklayın ve kaydedin.

Daha sonra Yandex webmaster site doğrulama sayfasına gidin sağ alt tarafta Check butonuna tıklayın. Yandex herhangi bir hata vermezse işlem başarılı olmuş demektir.

Not: Eğer bilgisayarınızda Coogle Chrome web tarayısını kullanıyorsanız, Yandex webmaster doğrulaması sırasında Chrome’un otomatik dil çevirisini kapatın ve doğrulama etiketini ingilizce olarak kopyalayın.

Doğru ve yanlış örnekler:

Doğru: <meta name=”yandex-verification” content=”12345789″ />

Yanlış: <meta name = “yandex-doğrulama” content = “12345789” />

Artık web siteniz Yandex Webmaster’a eklendi!

Bu işlemden sonra tek yapmamız gereken, Yandex Web Yöneticisi aracına bir site haritası dosyası göndermek. Hazır bir yazılım kullanıyorsanız, örneğin WordPress, MyBB, Joomla artık önemli değil, bir site haritası dosyanız varsa yandex web yöneticinize eklemeniz gerekir.

WordPress altyapısında bir site olduğunu varsayarak, kendi site haritası adresinize göre site haritası dosyanızın adını ve uzantısını eklemeyi unutmayın!.

1 thought on “Yandex Site Doğrulama Hızlı ve Kolay Yöntem”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir