Windows İzleme ve Uyarı Aracı QuickMon

Windows İzleme ve Uyarı Aracı QuickMon

Windows izleme ve uyarı Aracı: QuickMon: Windows için açık kaynak izleme ve uyarı aracıdır. Yerel bilgisayarınızda, ağdaki çeşitli şeyleri izlemek veya bilgisayarları kaldırmak için kullanılabilir. Bu yazılım tarafından izlenen çeşitli verilerle ilgili uyarılar da alabilirsiniz. Çalışmak en kolay yazılım değil, ancak toplayıcıların, acentelerin ve uyarıların nasıl yapılandırıldığına dair temel fikri aldıktan sonra, bilgisayarınızdaki bir dizi ögeyi izlemek için bunu kullanabileceksiniz.

Windows izleme ve uyarı programı

QuickMon, github web sitesinden edinilebilir. Dört sürümden birini indirebilirsiniz, ancak en son sürüm (Eylül 2017 itibarıyla) 5.0 sürümüdür. Yazılım, PC’nize bazı servisler yüklemesi gerektiği için taşınabilir modda kullanılamaz. Kurulumdan sonra başlatabilir ve yapılması gereken ilk şey yeni bir monitör paketi oluşturmaktır.

Monitör paketinin içinde bir veya daha fazla toplayıcı ekleyebilirsiniz. Kolektörlerin her biri, aracıların kullanımı ile desteklenen şeylerin herhangi birini izlemek üzere yapılandırılabilir, örneğin Windows hizmetlerinin durumunu kontrol etme, bir dosyanın veya klasörün durumunu kontrol etme, bir Kayıt Defteri değerinin değerini kontrol etme vb. . Aracı kullanarak ping veya SQL sorgularını da test edebilirsiniz. Monitör paketleri, çeşitli toplayıcıların değişen değerler veya durumları hakkında nasıl uyarıldığı bildirimleri de içerir. Bu uyarılar veya hata mesajı SQL veritabanına, RSS özet akışına veya e-posta adresine gönderilebilir.

QuickMon penceresini kapatabilseniz bile arka planda bir Windows hizmeti şeklinde çalışmaya devam eder. Çeşitli şeyleri (yapılandırdığınız gibi) izlemeye devam eder ve bildirim ayarlarını kullanarak uyarıları almaya devam edersiniz.

Sonuç olarak;

QuickMon yerel PC’nizdeki, uzaktaki PC’deki ve ağlarınızdaki çeşitli şeyleri izlemek için kullanılan karmaşık bir araçtır. Toplanan durum veya veriler daha sonra bildirimler yoluyla bildirilir. Windows sunucularının durumunu periyodik olarak kontrol etmek isteyen ağ yöneticileri için mükemmel bir yöntemdir.

Windows aracına gitmek için bu bağlantıdan https://www.softpedia.com/get/System/System-Info/QuickMon.shtml ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir