Windows için Ekran Yakalama Programı Ekran Görüntüsü Alma

Windows için Ekran Yakalama Programı indir

Windows için ekran yakalama programı, Windows bilgisayarınızda PrintScreen tuşuna basarak ekran görüntüsünü kolayca yakalayabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlarda bazen bu anahtar Fn tuşlarıyla sunulur. Ancak bu, ekranı yakalamanın standart bir yoludur. Windows ekran görüntüsü almak için daha fazla seçenek istiyorsanız, HyperSnap veya Snagit gibi üçüncü taraf yazılımları kullanmanız gerekebilir. Bu üçüncü taraf ekran yakalama programlarından biri, SmartCapture adlı program, ekranınızın bir bölgesini yakalama yeteneği, ek açıklama ve diğer şeyler için yerleşik bir görüntü düzenleyici gibi birçok özellik sunar.

Windows için Ekran Yakalama Programı

SmartCapture, Windows bilgisayarınızda ekran görüntüsü yakalamak için küçük ve kullanımı kolay bir programdır. Bu programı kullanarak tüm PC ekranının ekran görüntüsünü, ekranın dikdörtgen bölümünü, seçilen bir pencereyi, pencerenin bir bölümünü veya ekranın özel bir bölgesini anında çekebilirsiniz.

Diğer pek çok benzer programın aksine, SmartCapture, birçok PC monitörünün ekranını veya bunlardan herhangi birinin ekranlarını yakalayabileceğiniz çoklu monitör desteği sunuyor. Bu, yalnızca Windows’un ayarlarında birden çok ekranı kaydederken çalışır. TWAIN kullanarak dijital fotoğraf makinelerinizden veya tarayıcılarınızdan da resimler çekebilirsiniz. Dijital fotoğraf makineleri ve tarayıcıları kullanmak için TWAIN desteğine sahip olmaları gerekir.

Yakalanan tüm ekran görüntüleri küçük bir resim editöründe düzenlenebilir. Program ile görüntüyü döndürme, yeniden boyutlandırma, kırpma, renk optimizasyonu, parlaklığı değiştirme, kontrast, gama, renk dolgunluğu seviyeleri, netleştirme vb. Gibi temel grafik işlemlerini sağlar. Düzenlediğiniz görüntüleri doğrudan yazıcılara gönderebilirsiniz. Ayrıca görüntüleri panoya kopyalayabilir ve arkadaşlarınıza veya iş arkadaşlarınıza e-posta yoluyla gönderebilirsiniz.

SmartCapture ücretsiz bir yazılım değildir, ancak birden fazla monitör desteği, kameralar, tarayıcılar ve dijital cihazlar gibi birçok harika özellik sunar. Ancak, ücretsiz ekran yakalama programı istiyorsanız, Screenshot Captor’a yazımıza göz atabilirsiniz .

SmartCapture ekran yakalama aracını http://www.desksoft.com/SmartCapture.htm adresinden indirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir