Ücretsiz Video Sıkıştırma Programı ile Videolar Nasıl Sıkıştırılır

Ücretsiz Video Sıkıştırma Programı Kullanarak Videolar Nasıl Sıkıştırılır

Windows için ücretsiz video sıkıştırma programı kullanarak videolarınızı en az boyutuna sıkıştırın. Youtube gibi sitelerde video yüklememiz ve paylaşmamız gerektiğinde video dosyası boyutunun küçültülmesi istenir. Birçok video sıkıştırma ve dönüştürme aracı varken, yalnızca Free Video Compressor aslında hedef video dosyası boyutunu belirlemenize izin verir. Bu, bir videoyu CD veya DVD’ye kaydetme gibi farklı durumlar için belirli bir dosya boyutuna sıkıştırmamıza yardımcı olur. Örneğin, video dosyanız 1.5 GB boyutundaysa, Free Video Compressor programı kullanarak kolayca sıkıştırabilir ve standart bir CD’ye sığması için 650 MB’ye düşürebilirsiniz.

Ücretsiz Video Sıkıştırma Programı

Video dosyası boyutunu küçültmenin yanı sıra, ses kalitesini de değiştirebilir, videoyu orijinal videodan çıkarabilir veya video boyutlarını değiştirebiliriz. MP4, MPG, AVI, FLV, F4V, M4V, WMV, MOV, MKV, ASF, RMVB ve daha pek çok farklı video dosyası formatıyla çalışmayı destekler.

Free Video Compressor’ı kullanmak oldukça kolaydır.  düğmesine tıklamamız ve sıkıştırmak istediğiniz bir video dosyasını seçmemiz yeterli. Video formatı, ses formatı, dosya boyutu, bit hızı, süre, video bit hızı, ses bit hızı, genişlik ve yükseklik dahil olmak üzere o videoyla ilgili tüm ayrıntıları anında görüntüler.

Sıkıştırma seçeneklerinden, sıkıştırma seviyesini% 90 ile% 10 arasında seçebilir ve bir çıktı video dosyası boyutu belirleyebiliriz. Başlangıç ​​ve bitiş zamanları arasında videoyu kesmek için seçenekler vardır. Gerekirse, video çerçeve boyutları da değiştirilebilir. Compress düğmesine tıklamak sıkıştırma işlemini başlatacaktır.

Free Video Compressor tarafından üretilen videolar, sıkıştırma ayarlarından seçtiğiniz dosya boyutuyla tam olarak aynıdır. Çok yüksek sıkıştırma seviyeleri seçerseniz, video kalitesi çok zayıflayacaktır. Video kalitesi ile video sıkıştırma arasında bir denge seçmelisiniz.

Free Video Compressor programını http://www.freevideocompressor.com/ kendi web adresinden indirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir