Telefon Hafızasından Silinen Mesajları Geri Getirme

Telefon Hafızasından Silinen Mesajları Geri Getirme İOS ve Android

Telefon hafızasından silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır ? Metin mesajları günlük hayatımızda telefondan yaptığımız en çok tercih edilen etkileşimlerden birisidir. Hatta birçok kullanıcı telefonla konuşmak yerine metin mesajları tercih ediyor. Bazen mesajlaşma yoluyla konuştuğumuz önemli iş notlarımızı karşı tarafa ilettiğimiz gerektiği de oluyor.

Bazı durumlarda çok önemli olan bu mesajlarımız siliniyor veya farkında olmadan yanlışlıkla kendimiz silebiliyoruz. Fakat telefon hafızasından silinen mesajları geri getirmek için endişelenmenize kalmayacak. Çünkü İOS ve Android telefon hafızasından silinen mesajları geri getirme işlemi oldukça kolay bir işlemdir. Alttaki adımları takip ederek mesajlarınızı kolay bir şekilde geri alabilirsiniz.

Telefon Hafızasından Silinen Mesajları Geri Getirme İOS

İOS’ta silinen mesajları geri yüklemek için iCloud veya iTunes üzerinden daha önce yedeklenmiş olan mesajlarınızı geri alabilmek için alttaki adımları uygulayın;

Dosya >> Aygıtlar ve Yedekten Geri Al seçeneğini tıklayın bu bölümden silinen metin mesajlarınızı geri yükleyebilirsiniz.

Eğer dosyalarınız iCloud veya iTunes’a yedeklemek isterseniz; Dosya >> Aygıtlar ve Yedekle seçeneğini takip ederek yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Android’de Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

Android sistemine sahip telefonlarda silinen metin mesajlarını geri getirmek için recovery ( veri kurtarma) programlarından birine ihtiyacınız olacak. Önerebileceğimiz FonePaw Android Data Recovery PC üzerinden veri kurtarma programını kullanabilirsiniz.

Bu programı kullanmak için telefonunuzu PC’nize bağlamanız ve ardından programın sunduğu talimatları izlemeniz gerekir. Öncelikle bu programın en önemli özelliklerinden bazılarına göz atalım.

  • Bu program silinen metin mesajlarını kurtarmanıza yardımcı olmakla kalmaz, MMS, kişiler ve diğer bazı gerekli bilgileri de kurtarmanıza yardımcı olur.
  • Kurtarılan metin mesajlarını hem HTML hem de CSV biçiminde PC’nize kaydetme seçeneği sunar, böylece mesajlar iyi okunabilir bir biçimde görünür.
  • Bu yazılım, HTC, Google, Nexus, OnePlus vs. Birçok büyük telefon markalarını desteklenmektedir.
  • WhatsApp günlüklerini, resimlerini ve mesajlarını da kurtarmanıza yardımcı olur.

Kurtarma yöntemi

Artık FonePaw Android Veri Kurtarma’nın en önemli özelliklerinden bazılarını bildiğinize göre, size mesajları nasıl alacağınızı gösteren kılavuza geçebiliriz. Aşağıda listelenen adımları izleyin:

  1. İlk adım, bir veri kablosu yardımıyla Android cihazınızı PC’nize bağlamanız gerektiğidir
  2. Şimdi kurtarma programını başlatın.
  3. Telefonunuzda USB hata ayıklamanın devre dışı bırakılması durumunda, program anında PC’den Android cihazınızı algılayıp iletişim kurabilmesi için USB hata ayıklamayı açmanızı ister. Bu nedenle, hata ayıklamanın kapatılması durumunda etkinleştirin ve “OK” düğmesine basın.
  4. Telefonunuzla PC’niz arasında bağlantı başarıyla kurulursa, program size ne tür verileri kurtarmak istediğinizi soran seçeneklerin bir listesini sunar ve seçenekler resimler, basit metin mesajları, WhatsApp mesajları veya videolardır. Senaryomuzda, “Mesajlar” ı seçeceğiz ve sonra İleri’ye basacağız.
  5. Verileri taramadan ve kurtarmadan önce, program sizden hibeyi isteyecektir ve telefon ekranınızdaki ‘hibeye’ dokunarak buna izin vermelisiniz.
  6. Yukarıdaki adımdan sonra, size tüm silinen mesajları gösterecektir ve bu mesajları PC’nize HTML veya CSV formatında kaydetmek için ‘kurtar’ düğmesine basmanız yeterlidir.

İşte bu kadar. Artık Android cihazınızdan silinen mesajları geri getirme işlemi bitti. Bu biraz zaman ve çaba gerektiren bir işlem, ancak kesinlikle bu uğraşa değer diye düşünüyoruz.

FonePaw Android Data Recovery programını kendi web sitesinden https://www.fonepaw.com/android-data-recovery/ indirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir