Tablete Format Nasıl Atılır Android Format Atma

Tablete Format Nasıl Atılır Android Format Atma

Android Tablete format nasıl atılır ? Tablet sıfırlama ve resetleme nasıl yapılır ? Tabletiniz düzgün çalışmadığında, sorunun bir numaralı nedeni, kullanıcı veri dosyalarının bozulmasıyla ilgilidir. Android tablet varsayılan fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yaparak kullanıcı verileriyle ilgili hataları kolayca düzeltebilirsiniz. Tableti fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra tablet, yeni satın almış gibi davranır. Android tabletleri varsayılan fabrika ayarlarına geri döndürmenin birçok yolu vardır. Bunlardan bazıları aşağıda açıklanmıştır:

Tablete Format Nasıl Atılır Android

Not: Rormat atma, resetleme işleminden sonra tabletinizdeki tüm (resimler, videolar, dosyalar vb.) silinecektir. Mümkünse yedek verilerinizi alın.

Tabletinizde Android OS’ye önyükleme konusunda bir sorun yoksa, bunun için Android’in dahili fabrika ayarlarına sıfırlama özelliğini kullanabilirsiniz. Android Ayarları’nı açın, sonra Yedekle ve sıfırla ve ardından Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçin. Bunu seçtikten sonra, kullanıcı verileri, cihazın önbelleği, tüm hesaplar, özelleştirmeler,  kullanıcı tarafından kurulmuş bütün uygulamalar silinecek ve cihaz kendini yeniden başlatacaktır.

Cihazınız, kullanıcı veri bozulması nedeniyle ve depolama biriminin şifrelendiğini veya bozuk olduğunu söyleyerek Android işletim sisteminde önyükleme yapamıyorsa, Android tableti kurtarma modundan sıfırlayabilirsiniz. Kurtarmayı başlatmak için batarya/pili çıkarmanız ve tekrar yerine takmanız gerekir. Ardından, tabletiniz için özel olan tuş kombinasyonuna basın (ör. Power + VolUp veya Power + VolUp + VolDown ) düğmeleri kullanarak kurtarma moduna geçin. Kurtarma modunda, kullanıcı verilerini silmek için seçeneklerden / backup & reset / Yedek sıfırlama seçeneğine dokunarak cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Tabletlerin bazılarında yan tarafta veya arkasında “Sıfırlama” etiketli küçük bir yuva bulunur. Bu sıfırlama yuvasına yavaşça küçük bir cisim ile dokunursanız, tabletiniz sıfırlanır. Sıfırlama yuvasını bulduğunuzda dikkatli olun yanlışlıkla mikrofon girişini sıfırlama düğmesi zannedip  mikrofon girişine zarar verebilirsiniz. Normalde sıfırlama düğmesinin içinde küçük bir pim bulunur ve o pime en az 5 saniye basılı tutmanız gerekir daha sonra cihaz kendini sıfırlayacaktır.

Sonuç olarak kullanıcı verilerini sıfırlamak ve Android tabletinizi orijinal fabrika ayarlarına geri döndürmek oldukça kolaydır. Android tabletinizde fabrika ayarlarına sıfırlama gerçekleştirmenin birçok farklı yolu vardır. Ben bildiklerimi sizlerle paylaştım umarım yararlı olmuştur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir