Samsung Note 9 Silinmiş Verileri Kurtarma Nasıl Yapılır

Samsung Note 9 Silinmiş Verileri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Samsung Note 9 silinmiş verileri kurtarma nasıl yapılır ? Galaxy Note 9’dan değerli dosyalarınızı kurtarmanıza yardımcı olabilecek basit yollar mı arıyorsunuz? Cevabınız Evet ise, başka yerlere bakmanıza gerek yoktur. Herhangi bir sorun olmadan Galaxy Note 9’dan silinmiş dosyaları veya verileri geri kurtarmanıza yardımcı olacak harika bir rehber hazırladık. Samsung Note 9, çok sayıda kullanıcının ilgisini çeken telefonlardan biri olmuştur. Zaten Samsung’un milyonlarca kullanıcı tarafından sevildiğini ve satın almak için bazı yeni telefonlar hakkında bilgi sahibi olmaya hazır olduğunu biliyoruz.

Samsung Note 9 Silinmiş Verileri Kurtarma

Tasarımı neredeyse Samsung Note 8’e benzer ve yüksek geçişli 845 / Exynos 9810 işlemci ile 6,3 inçlik bir ekran boyutuna sahip. Dahili yapı Not 8’e göre biraz farklıdır, çünkü Not 9’un 4000mAh özelliğine sahip bataryası bulunuyor ve 6 GB / 8 GB RAM , siyah, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve lavanta gibi çeşitli renk seçenekleri ile ve 512 GB dahili depolama alanına sahiptir. Açıkça, kullanıcılar artık renkler arasında seçim yapmak için daha geniş seçenekler aramaktadır. Bazı kullanıcılar cihazın konfigürasyon bölümünden memnun olurlar, aynı zamanda bazı problemlerden de endişe duyarlar. Sorun, kullanıcıların yeni bir telefon aldıktan sonra karşılaştıkları veri kaybıdır.

Peki, silinmiş dosyaları veya Not 9’daki verileri kurtarmak için ne yapılabilir?

Samsung Galaxy Note 9 Silinmiş Verileri Kurtarma mümkün mü?

Android cihazlardan silinmiş dosyaları geri almak için bir olasılık olup olmadığını bilmek isteyen birkaç kullanım var mı? Peki, verileriniz Galaxy Note 9’dan veya başka bir Android cihazından silindiğinde, kalıcı olarak silinmediğini, ancak yine de cihazın görünmez olan cihazında bulunduğunu söylemek isterim.

Herhangi bir güçlü kurtarma yazılımı kullanılarak ancak hatırlanması gereken birkaç şeyle kurtarılabilirler. Cihazınızı kullanmayı bırakmalısınız, böylece yeni veriler eski verilerin üzerine yazamaz. Ayrıca Galaxy Note 9’dan tüm kayıp dosyalarınızı geri yüklemenize yardımcı olabilecek güçlü bir kurtarma aracı bulun.

Samsung Galaxy Note 9 Silinmiş Verileri Kurtarma Nasıl Yapılır

Günümüzde cihazınızdan temel verilerinizi yedeklemenize yardımcı olabilecek çeşitli yollar bulunmaktadır. Neredeyse her akıllı telefon markasının Samsung, Redmi , vb. Gibi kullanıcılarına önemli dosyaları yedeklemek için sunduğu Cloud depolama alanı bulunuyor . Dolayısıyla verilerinizin bir yedeği varsa, silinmiş verileri oradan kurtarmak en kolay yöntem olacaktır.

1. Seçenek: Samsung cihazlarından veri kurtarma

Cihazınızı ayarladığınızda, Google hesabının verilerinizin senkronizasyonunu etkinleştirmesi gerektiğini görmüş olabilirsiniz. Bu, Android telefonunuzdaki tüm önemli verilerinizi yedeklemenize yardımcı olur ve dolayısıyla, bu tür bir veri silme işlemi gerçekleştiğinde, bu verileri yedeklemeden geri yükleyebilirsiniz.

2. Seçenek: Kayıp verileri yedeklemelerden geri yükle

Google Drive , 15 GB’lık verileri depolayabilme kapasitesine sahiptir. Ayrıca, değerli verilerinizi yedeklediyseniz, önemli dosyalarınızı geri almanın en iyi yoludur. Hatta birçok Android telefonun yedekleme uygulaması veya işleviyle yapıldığını görebilirsiniz. Bu nedenle, verilerinizi yedeklediyseniz, yalnızca “Ayarlar”> “Yedekle ve geri yükle” ye gidip, yedeklemeden tüm verileri geri almak için yedek dosyaları seçin.

Seçenek 3: Verilerinizi Geri Dönüşüm Kutusu’ndan geri alın

Bilmiyor olabilirsiniz ancak Samsung Galaxy Note 9, Windows PC’ye benzeyen bir geri dönüşüm kutusu özelliğine sahiptir. Dolayısıyla, fotoğraflar, videolar veya diğer veriler gibi yanlışlıkla ya da herhangi bir nedenden dolayı silinirse, geri dönüşüm kutusundan bunları kurtarabilirsiniz.

Galaxy Note 9’dan silinen verikurtarma adımları:

1. Adım : “ Galeri ” uygulamasını açın

Adım 2 : tıklayın “üç nokta”> Ayarlar> ve arama “ Geri dönüşüm kutusu ”

3. Adım : Çöp Kutusu klasöründe, silinmiş tüm öğeleri alırsınız. Sadece geri yüklemek istediğiniz öğelere dokunup basılı tutun.

Seçenek 4: Kies yedeğinden veri alma

Ayrıca Samsung Galaxy kullanıcılarının filmleri, resimleri, müzikleri, kişileri, vb. İle senkronize etmelerine yardımcı olabilecek Samsung kies seçeneğine de sahip önemli bir özelliği vardır ve bu da tüm telefon verilerini yedekleme anlamına geliyor. Yedekleme, veri kaybı gibi istenmeyen durumlarla başa çıkmanıza yardımcı olabileceğinden.

Bu nedenle, Galaxy Note 9’unuzdan tüm önemli verilerinizi yedeklemek için kies kullanmışsanız, verileri geri almak için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1 : Önce Kies’i çalıştırın ve ardından Galaxy Note 9’unuzu bağlayın . Bundan sonra “ Yedekle / Geri Yükle ” ye basın ve “ Geri Yükle ” düğmesine basmak için alt sayfaya gidin . Çalışan uygulamayı kapatmayı belirten bir popup mesaj göreceksiniz, üzerine tıklayıp ilerlemek için “ Continue ” tuşuna basınız.

Adım 2 : Bilgisayara kaydetmek için önceki yedekleme dosyasını yüklemeyi seçtikten sonra “ İleri ” düğmesine tıklayın.

Adım 3 : Burada Not 9’dan geri yüklemeniz gereken dosya türlerini seçmelisiniz ve sonra “ İleri ” ye tıklayınız.

Adım 4 : Her şey onaylandıktan sonra program hemen işlenecektir. Burada birkaç dakika beklemeniz gerekecek ve cihazınız biteceğinden yeniden başlatılacak. Pencereyi kapatmak için son “Tamamla” üzerine dokunun.

Hepsi bu kadar yukarıdaki verdiğim tüm yöntemleri sırasıyla yaparak cihazınızda kayıp verileri kurtarabilirsiniz umarım yararlı bir makale olmuştur. Yarıca sizinde tavsiye edeceğiniz farklı veri kurtarma yöntemleri varsa yorum alanını kullanarak bize yazmayı unutmayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir