İPhone'da Video Kaydederken Fotoğraf Nasıl Çekilir

İPhone’da Video Kaydederken Fotoğraf Nasıl Çekilir

İPhone’da video kaydederken fotoğraf nasıl çekilir ? Bazen bir fotoğraf çekmek istediğinizde yanlışlıkla Video moduna geçebilirsiniz. İlk etapta fotoğraf çekemediyseniz, videonun anlık görüntüsünü alabilir veya videodan kare veya fotoğraf çekebilirsiniz. Bunun dışında daha hızlı mı yoksa daha kolay yolu var mı? evet var. Birçok kullanıcı tarafından göz ardı edilen iPhone’daki Kamera uygulamasının diğer bir gizli özelliği, kayıt sırasında görüntü yakalamayı desteklemesidir. Fotoğraf çekimi moduna geçmek gerekmeden bir video kaydedildiğinde aslında fotoğraf çekebileceğiniz anlamına gelir. Bu hızlı kılavuzda, iPhone’da video kaydederken aynı zamanda nasıl fotoğraf çekileceğini size göstereceğiz.

İPhone’da Video Kaydederken Fotoğraf Nasıl Çekilir

İPhone’da varsayılan Kamera uygulamasını başlatın. Fotoğraf modundan ekranın altında Video moduna geçin. Kameranızı yakalamak istediğiniz videoya yönlendirin ve videoyu yakalamaya başlamak için alt ortadaki Kayıt düğmesine basın. Sol alt köşede, fotoğraf çekim düğmesini görebilirsiniz. Video kayıt işlemi sırasında fotoğraf çekmek isterseniz, deklanşöre dokunun. Bu video kaydını rahatsız etmeyecektir. İPhone’da video kaydederken birden fazla fotoğraf çekmek için deklanşör düğmesine birçok kez basabilirsiniz. Ekran görüntüsüne bakın.

İPhone ile Anlık video kaydederken görüntü yakalama

Videoda bir anlık görüntü yaparsanız, videodan fotoğraf karesini çıkarabilirsiniz, anlık görüntü veya resim herhangi bir kalite kaybı olmadan kaynak videoyla aynı çözünürlükte gösterilebilir. Örneğin, videonun genişliği ve yüksekliği 1280 * 720px ise, çıkarılan resim de 1280 * 720px olarak çıkacaktır.

Bir HD 720p video veya Full HD 1080p video kaydederken kaydedilen görüntüler iPhone 8 Plus’da 1980 * 3520px çözünürlükte kaydedilir. Kamera ayarlarından 4K’ya daha yüksek bir video çözünürlüğü ayarlandığında, fotoğraflar 2160 * 3840px daha kaliteli yüksek çözünürlükte çekilecektir. Görüntü kalitesi amatörler için yeterince iyi denilebilir. Ancak yine de onları Fotoğraf modunda çekilen fotoğraflarla kıyaslayamazsınız.

Ayrıca video kayıt işleminde yakalanan görüntü, iPhone’daki yeni HEIC formatından başka JPG dosya formatı olarak da kaydedilir.

Artık iPhone’da aynı anda fotoğraf çekmeyi ve aynı anda video kaydetmenin nasıl yapıldığını sizlere anlatmaya çalıştım umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur. Siz iPhone’da video kaydederken fotoğraf nasıl çekiyorsunuz? Yorum alanını kullanarak bize yazmayı unutmayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir