iPhone Fotoğrafı PDF'ye Dönüştürme Nasıl Yapılır?

iPhone’da Fotoğrafları PDF’ye Dönüştürme

iPhone’da fotoğrafları PDF’ye dönüştürme nasıl yapılır? iPhone’lar çok sayıda görüntü türünü saklar. Kamera ile çekilen fotoğraflar HEIC formatında kaydedilir, ekran görüntüleri PNG olarak ve internetten indirilen çoğu görüntü JPG formatındadır.

Bu formatlar çoğu büyük platformda uyumludur, ancak zaman zaman bunları PDF formatında herhangi bir çalışma veya eğitim belgesine sokmak gerekli olabilir.

iPhone’da Fotoğrafları PDF’ye Dönüştürme

Fotoğrafları PDF’ye dönüştürmek isteyen çoğu kişi, bunun yerel iOS araçlarıyla yapılabileceğinin farkında olmadan hemen üçüncü taraf uygulamaları arar. Bunu yapmak için işlevsellik doğrudan işletim sistemine dahil edilmekle kalmaz, aynı zamanda bu amacı gerçekleştirmenin birden fazla yolu vardır.

iPhone’unuzda bir fotoğrafı PDF’ye dönüştürmenize olanak tanıyan üç hızlı ve basit yönteme bir göz atalım:

Dosyalar Uygulaması ile iPhone Fotoğrafları PDF’ye Dönüştürme

Bu, görüntüleri yalnızca PDF formatına dönüştürmekle kalmayıp, her iPhone cihazında bulunan yalnızca Fotoğraflar uygulamasını kullanarak aynı anda birden çok görüntüye dönüştürmenin çok basit bir yoludur.

1. Bu yöntemi uygulamak için iPhone’un Fotoğraflar uygulamasına girmeniz ve sağ üst köşedeki Seç seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Bu, bir veya birkaçını seçerek dönüştürmek istediğiniz resimlere tıklamanıza izin verecektir.

2. Tüm resimler seçildikten sonra, paylaş simgesine dokunun (yukarıyı gösteren bir ok çıkıntılı üstte açık bir kare). Çok çeşitli paylaşım yöntemlerine sahip bir menü karşınıza çıkacaktır.

3. Bir kez yapıldığında , listede Dosyalara Kaydet seçeneğini görene kadar yukarı kaydırın ve seçin. Bu dosyayı kaydetmek isteyeceğiniz bir seçenek listesi sunulacak, bu nedenle iPhone’umda öğesini seçin .

4. Kaydedilen dosyanız için yeni bir klasör oluşturmak için sağ üst köşede artı işareti bulunan klasöre tıklayın ve ona bir ad verin veya listeden rahat ettiğiniz bir hedef klasörü seçin.

5. Klasör seçiliyken, sağ üstteki Kaydet simgesine tıklayın, seçilen görüntüler seçilen hedefe kaydedilecektir.

6. Şimdi, Dosyalar uygulamanıza girin ve dosyalarınızı az önce kaydettiğiniz klasöre göz atın. Dönüştürmeniz gereken dosyaları seçin, ardından sağ alttaki mavi daire içindeki üç noktayı seçin.

7. Size kopyalama, sıkıştırma ve şimdi seçeceğiniz dosya dahil olmak üzere bu dosyalarla birkaç işlem gerçekleştirmenize izin verecek bir menü sunulacak: PDF Oluştur .

PDF’ler oluşturulacak (işlem hemen değil, 5 ila 10 saniye sonra olsa da. Dosyalar, dosya adlarına göre dönüştürülecektir.

Fotoğraflar Uygulaması ile Dönüştürme

Resimlerinizi PDF formatına dönüştürmenin daha da hızlı bir yolunu istiyorsanız, Fotoğraflar uygulamasında tekrar başlayın.

1. İlk yöntemde olduğu gibi dönüştürmek istediğiniz görüntüyü seçin (katları dönüştürmeye çalışıyorsanız Seç seçeneğine basın).

2. Tüm ilginç öğeler seçildikten sonra, Paylaş simgesine (yukarı doğru çıkıntı yapan ok bulunan kutu) tıklayın ve sunulan seçeneklerden Yazdır’ı seçin.

3. Yazdır düğmesine bastığınızda , parmaklarınızla iki yöne çekerek ekrandaki görüntü üzerinde bir “yakınlaştırma” hareketi yapmanız gerekecektir.

4. Hareket, resminizi anında PDF formatına dönüştürecektir.

5. Daha sonra bu ekrandaki paylaşım simgesine tıklayabilir ve PDF’yi Dosyalar uygulamasına kaydetmeye veya yazdırmaya yönlendirebilirsiniz.

Apple Books Uygulaması ile Dönüştürme

Bu yöntem hakkında sık sık konuşulmaz, ancak doğası gereği diğerleri kadar etkili ve benzerdir, ancak muhtemelen daha da basittir. Bu yöntemle, görüntüleri PDF’ye dönüştürmek için Apple Books uygulamasındaki özelliklerden yararlanabilirsiniz.

1. iPhone’unuzdaki Fotoğraflar uygulamasından başlayarak dönüştürülecek görüntüleri seçin, ardından daha önce bahsedilen paylaşım simgesine dokunun.

2. Seçenekleri paylaşmak için seçeneklerden, altında Daha Fazla yazan üç noktanın bulunduğu kutuyu tıklayın. Ardından, öneriler listesinden Kitaplar’ı seçin.

Bu seçeneği belirlediğinizde, seçtiğiniz dosya(lar) otomatik olarak PDF formatına dönüştürülür ve cihazınızdaki Kitaplar uygulamasında olduğu gibi açılır.

Kitaplık koleksiyonunuzu keşfettiğinizde, onun altında yeni oluşturulmuş PDF görüntülerini bulabileceksiniz.

iPhone’unuzda iCloud eşzamanlamasını açtıysanız, bu PDF dosyalarına diğer cihazlarda erişebilirsiniz.

Sonuç

Hangi yöntemi kullanmayı seçerseniz seçin, iPhone’da görüntüleri PDF’ye dönüştürmek inanılmaz derecede basittir ve üçüncü taraf yazılımların kullanılmasını gerektirmez.

Tabii ki, bunu yapmayı tercih ederseniz, kesinlikle Fotoğraftan PDF’ye Dönüştürücü ve Tarayıcı ve Fotoğraflar PDF: Tarayıcı Dönüştürücü gibi birkaç harika üçüncü taraf uygulaması vardır. Bu uygulamalar, fotoğraflarınızı hızlı ve verimli bir şekilde PDF dosyalarına dönüştürmenize de olanak tanır.

Bazı uygulamalar, tam sürüm için ödeme yapmanızı gerektirir; bu, aynı işlemi karşılaştırılabilir sonuçlarla gerçekleştirmek için birden fazla yerel iPhone yöntemi olduğundan buna değmeyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir