İPhone çaloşmıyor - İPhone 6 Plus Açılmıyor Nasıl Düzeltilir

İPhone 6 Plus Açılmıyor Nasıl Düzeltilir?

iPhone 6 Plus kullanıcıları bazen çeşitli problemlerle karşılaşabilirler ve bunlardan biride İphone 6 Plus Açılmıyor problemi. Hiçbir akıllı telefonun sorunsuz çalışacağı garantisinin olmadığı gibi iPhone 6 Plus’da da sorunsuz çalışacak diye bir garantisi yoktur. Bu yazımızda kullanıcılardan gelen şikayetler üzerine İphone açılmıyor, telefonum kapandı açılmıyor, İPhone 6 Plus açılmıyor, İphone 6 kapandı açılmıyor ve iPhone 6 açılmıyor gibi sorunları gidermek için sizlere yardımcı olacağız.

İPhone 6 Plus Açılmıyor Sorunu

Hiç beklemediğimiz bir anda iPhone 6 telefonumuz yazılımsal hatalardan dolayı kendiliğinden kapanabilir, donabilir ya da kendi kendine kilitlenebilir ve durum böyle olunca İphone 6 Plus telefonunuzun hiçbir tuş fonksiyonu çalışmayabiliyor. Eskiden açılmayan telefonların bataryasını çıkarır geri takardık. Ancak son zamanlarda çıkan telefonlarda böyle bir şansımız olamadığı için İphone 6 Plus sorun giderme adımlarını sırayla yaparak kendiniz çözebilirsiniz.

İPhone 6 Plus Kapandı Açılmıyor

Eğer iPhone 6 Plus cihazınızda yazılımsal bir nedenlerden dolayı açılmıyor ise, Home yani orta tuşu ve kapatma tuşuna birlikte basılı tutarak biraz bekleyin. Apple logosu görününceye kadar elinizi düğmelerden çekmeyin. Home ve kapat tuşuna basılı tutmazsanız Apple logosu çıkmayacaktır.

Yukarıda işlem işe yaramazsa lightning bağlantı kablosu ile telefonunuzu bir bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden açmaya çalışın. Telefonun power ve home / orta tuşuna 10 saniye kadar basılı tutun iTunes’da herhangi bir değişiklik olmuyorsa telefonunuzun donanımsal sorunu olabilir.

İPhone 6 / iPhone 6 Plus Açılmıyor

İPhone 6 Plus cihazınız belirli bir nedenden dolayı kapandı ancak açılmıyorsa yukarıda yaptığımız işlemlere benzer DFU Moduna alacağız. Home / kapatma tuşuna aynı anda basılı tutun ve 15 saniye bekleyin.

Telefonu DFU Mod’a almak için; iPhone’unuzu lightning bağlantı kablosunu kullanarak bilgisayara bağlayın ve iTunes’i çalıştırın. Aynı şekilde iPhone’un power tuşuna ve home tuşuna aynı anda basarak 10 saniye bekleyin, power tuşunu bırakın ama home tuşundan parmağınızı çekmeyin. Bilgisayarda iTunes kurtarma modunda bir iPhone tespit etti şeklinde bir uyarı ile karşılaşacaksınız.

Bu işlemi doğru yaptıysanız iPhone ekranında Apple logosu çıkacak veya iTunes simgesi görünmeyecektir. Eğer logo çıkmazsa gerekli düğmelere çok daha uzun basılı tutarak aynı işlemi tekrar yapın.

Not: İPhone’unuzu DFU Mod’a aldığınızda iCloud ya da iTunes’te bir yedeğiniz yoksa tüm verileriniz silinecektir.

Telefon şarj olurken açmaya çalışın

Telefonunuzu USB kablosu kullanarak işlevsel bir bilgisayar veya şarj cihazına bağlayın ve ardından en az 20 – 25 dakika şarj olmasını bekleyin. Telefonunuz şarj cihazına bağlıyken, açmayı deneyin. Belki batarya bitmiş olabilir, bu nedenle şansımızı deneyerek cihazımızın açılması için alternatifler deneyebilirsiniz. İphone’un şarj olması için yeterli zaman verdikten sonra hala açılmıyorsa, Apple Destek ile iletişime geçmenizi öneririm.

İPhone 6 Plus açılmaması yazılımsal kaynaklı ise yukarıdaki işlemler sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Bu yazımızda açılmayan iPhone telefonların açılmama nedenleri ve sorunun nasıl çözüleceği hakkında elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım umarım yararlı olmuştur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir