İPhone 11 Pro Performansını Artırma

İPhone 11 Pro performans nasıl arttırılır

İPhone 11 Pro performansını artırma – Her telefon bir süre sonra biraz yavaşlayabilir, iPhone 11 Pro telefonunuzun daha hızlı ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için yapabileceğiniz bir şey var mı? Elbette var. İPhone 11 Pro performans sorunlarını nasıl çözeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, yazının devamını okumaya devam edin. Size iPhone 11 Pro cep telefonunun performansı nasıl daha iyi hale getirilir onu anlamaya çalışacağız.

İPhone 11 Pro Performansını Artırma

1. Çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın

Cihazı yeniden başlatmak, her zaman en iyi yöntemlerden biridir. Telefonunuzun biraz yavaş çalıştığını düşünüyorsanız veya uygulamaları normalden daha yavaş açıyorsa, İPhone 11 Pro telefonunuzu yeniden başlatmanın zamanı gelmiş demektir. Yeniden başlatma, çeşitli hataları giderdiğinden dolayı çok etkili olacaktır. İlk olarak arka planda çalışan çeşitli dosyaları ve uygulamalar gibi şeyleri kapatacak. Ayrıca, telefonunuzun ön belleğini yenileyecektir. Sonuç olarak, cihazınızda performans artışı olduğunu fark edeceksiniz. Telefonunuz çok daha hızlı çalışacaktır. Sonrasında İPhone 11 Pro performans sorunu yaşamamak için arada bir cihazınızı yeniden başlatmanız önerilir.

2. Çözüm: Depolama alanınız dolmuş olabilir

İPhone 11 Pro performans sorunlarından biride depolama alanındaki yeteri kadar yer olmamasıdır. Eğer cihazınızda yeterli boş yer yoksa bu durumda gereksiz resim, video ve müzikleri Google Drive gibi ücretsiz bulut depolama alanına yedekleyebilir veya bunları silip cihazınızda yer açarak daha iyi bir performansta çalışmasını sağlayabilirsiniz. Yüklü bir sürü gereksiz uygulamanız varsa, hangilerini kullanıp kullandığınıza bakın ve birçok uygulamaya ihtiyacınız olmadığını göreceksiniz. Öyleyse kullanmadığınız uygulamaları silin. Kaldırma işlemi için giriş ekranına gidin, kaldırmak istediğiniz uygulamayı bulun, simgesine dokunun ve basılı tutun. Bir saniye sonra, uygulama titreyecek ve bir X göreceksiniz. Üzerine dokunun ve Uygulamayı sil ögesine dokunun.

Bu şekilde daha fazla depolama alanı boşaltacaksınız ve telefonunuz çok daha iyi performansta çalışacaktır.

3. Çözüm: Cihazınızdaki yüklü uygulamaları güncelleyin

Uygulamalarınızı düzenli olarak güncellemeniz çok önemlidir. App Store’a gidin ve Tümünü güncelle ögesine dokunun.

4. Çözüm: Backgroud uygulaması yenileme

Wi-Fi açıkken, uygulamalar bu özellik sayesinde içeriğini otomatik olarak yenileyecektir. Ancak, bu telefonunuzu yavaşlatabilir ve pil ömrünü de etkileyebilir. İstediğiniz uygulamalar için özelliği açabilir veya tamamen kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar> Batarya> Arka Plan uygulaması yenileme bölümüne gidin.

5. Çözüm: iOS yazılımınızı güncelleyin

Apple, hata düzeltmeleri ve bazı yeni özelliklerle birlikte gelen iOS güncellemelerini düzenli olarak yayınlar. Bu yüzden yazılımı düzenli olarak güncellemelisiniz. Ayarlar> Genel> Yazılım güncelleme bölümüne gidin. İndir ve yükle’ye dokunun.

6. Çözüm: Telefonunuzu Fabrika ayarlarına sıfırlayın

Yukarıdaki işlemleri yaptınız ancak telefonunuz hala yavaşsa, fabrika ayarlarına sıfırlamak İphone 11 Pro performans sorununu ortadan kaldırabilir. İlk önce dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. Bunun nedeni fotoğraflar, müzik ve videolar dahil dosyalarınız, uygulamalarınız vb. İsteğinize göre ayarladığınız tüm ayarları fabrika ayarlarına geri yükleyecektir. Tüm ayarları fabrika ayarlarına geri yükleme adımları altta açıklanmıştır:

  • Ayarlar> Genel> Sıfırla seçeneğine gidin.
  • Tüm içeriği ve ayarları sil öğesine dokunun
  • Kullandığınız cihaz şifrenizi girin
  • İPhone’u Sil öğesine dokunun.

İPhone’unuzun sıfırlama işlemini bitirmesi için biraz beklemeniz gerekecektir. İşlem Tamamlandığında, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlamak için hızlı ekran kılavuzunu izleyerek kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir