HTC One Bluetooth Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür

HTC One Bluetooth Sorunu Nasıl Çözülür

HTC One Bluetooth sorunu nasıl giderilir ? HTC akıllı telefonlar, olağanüstü tasarımları, dayanıklılıkları ve yüksek yapı kalitesiyle bilinen en kullanışlı telefonlardan biridir. Ancak, diğer tüm cihazlarda olduğu gibi, HTC One telefonlarında da bazı sorunlar çıkabilmektedir. Bu sorunlardan biride HTC One Bluetooth bağlantı sorunu olması.

Birçok Android ve iPhone kullanıcısı Bluetooth Bağlantı Sorunları ile karşı karşıya kalmıştır. Eğer HTC One Bluetooth çalışmıyor veya diğer cihazlara bağlanmıyor diyorsanız sorun giderme ipuçları ve çözümler için yazımızı okumaya devam edin.

HTC One Bluetooth Sorunu

İlk olarak basit çözümleri deneyin:

 1. Bluetooth’un her iki cihazda da etkin olduğundan emin olun.
 2. Akıllı telefonunuzu bir Bluetooth cihazı ile eşleştirmeye çalışırken, cihazların birbirlerine yakın olmaları gerektiğini unutmayın.
 3. HTC One Telefonunuzu başka bir Bluetooth cihazıyla eşleştirirken Wi-Fi yönlendirici ve USB bağlantı noktalarına çok yakın durmaktan kaçının.
 4. Biden çok cihaz varsa diğer cihazlardaki Bluetooth özelliğini kapatın.
 5. Bluetooth cihazınız yakın zamanda başka cihazlarla eşleştirildi ise bu cihazların önceki Bluetooth bağlantısını devre dışı bırakın.
 6. Eşleşme başarısız olursa tekrar deneyin. Bluetooth bağlantı sorunu genellikle birkaç denemeden sonra bağlanabiliyor.

HTC One Bluetooth eşleştirme sorunu

Çözüm 1: Bluetooth ve Uçak modunu değiştirin

Bazen, Bluetooth’u açmak / kapatmak, Uçak modunu etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak sorunu çözebilir. Bluetooth bağlantı sorununun bir değer çözümüyse hızlı ayarlara erişmek. Bunun için telefonunuzdaki bildirim çubuğunu aşağı çekin ve servisi kapatmak için Bluetooth simgesine dokunun. Bir dakika sonra tekrar açın. Bağlanmak için tekrar deneyin. Bu işlem işe yaramazsa, bildirim çubuğunu tekrar aşağı doğru çekin ve modu etkinleştirmek için Uçak modu simgesine dokunun. Uçak modunu devre dışı bıraktıktan sonra bir dakika bekleyin ve tekrar uçak modunu kapatarak Bluetooth bağlantısı kurmaya çalışın.

Çözüm 2: Yazılım sıfırlama

HTC One cihazınızda kayıtlı geçici dosyalar Bluetooth bağlantı sorunlarına neden olabilir. Yazılım sıfırlama işlemi gerçekleştirerek bu dosyaları kolayca silebilirsiniz.

 1. Güç düğmesini ve Ses Açma düğmesini basılı tutun
 2. Cihazınız kapanana kadar düğmeleri basılı tutun
 3. Cihaz yeniden başlatılacak ve daha sonra tekrar Bluetooth eşleştirmesini deneyiniz.

Çözüm 3: Bir cihazı adlandırırken özel karakterler kullanmayın.

Cihazınızı adlandırırken özel karakterlerden kaçınmanız gerekir. Cihazınızın adı uygun olmayan karakterler içeriyorsa, cihazı yeniden adlandırabilirsiniz. Bunu yapmak için, Ayarlar> Bluetooth> Cihaz adı’na giderek değiştirebilirsiniz.

Çözüm 4: Bluetooth önbelleğini temizleme

HTC One Bluetooth sorunu devam ediyorsa, Bluetooth önbelleğini temizlemeniz gerekebilir. Bu yöntem birçok kullanıcının sorununu çözmüştür. Önbelleği temizlemek için Ayarlar> Uygulamalar’a gidin ve Bluetooth’u bulun. Üzerine dokunun ardından Önbelleği temizle öğesine dokunarak önbelleği temizleyin. Bunu yaptıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın.

Bluetooth bağlantı sorunu hala devam ediyor mu kontrol edin.

Çözüm 5: Önceki eşleştirmeleri silin

HTC One Bluetooth cihazınızda (başka bir akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, araç sistemi vb.) Önceki eşleştirmeleri silmek sorunu çözebilir. HTC One üzerindeki önceki eşleştirmeleri kaldırmak için:

 1. Ayarlara git
 2. Daha sonra Bluetooth’a dokunun
 3. Eşleşmesini kaldırmak istediğiniz Bluetooth cihazının yanında bulunan ayarlar simgesine dokunun.
 4. Eşleştirmeyi sonlandır / Unpair’e dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, cihazları eşleştirmeyi deneyin.

Çözüm 6: Yazılımı HTC One cihazında güncelleyin

Bir yazılım güncellemesiyle telefonunuzdaki HTC One Bluetooth sorunu çözülebilir . Yeni bir sürüm genellikle yeni özellikler sunar, tabii en önemlisi de hata düzeltmelerini, telefonunuzun güvenliğini ve genel performansını iyileştirir. Yazılımı güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ayarlar gidin
 2. Hakkında ögesine dokunun.
 3. Yazılım güncellemelerine dokunun
 4. “Sadece Wi-Fi üzerinden güncelle” seçeneğini seçin
 5. Ardından, İndir seçeneğine dokunun.
 6. Kur’a ve ardından Tamam’a dokunun.
 7. Güncelleme tamamlandığında, cihazınız yeniden başlatılacaktır.

Çözüm 7: Telefonunuza bağlamak istediğiniz Bluetooth cihazındaki yazılımı güncelleyin

Aygıt yazılımı Bluetooth cihazlarında güncelleme adımları değişir ve HTC One cihazınıza bağlanmaya çalıştığınız aygıta bağlıdır. Bir Bluetooth cihazındaki yazılımı yükseltmek için kılavuza bakmanız veya üreticinin resmi web sitesini ziyaret etmeniz gerekir. İndirme bölümünde uygun Firmware’i cihazınızın model numarasını bulun, uygun yazılımı indirin ve yükleyin.

Çözüm 8: Önbellek bölümünü silin

Akıllı telefonunuzu bir süre kullandıktan sonra, çok fazla önemsiz dosyalar birikebilir. Bu gereksiz dosyalar, Bluetooth bağlantı sorunları da dahil olmak üzere her türlü soruna neden olabilir, cihazınızı yavaşlatabilir. Önbellek bölümünü silmeniz önerilir:

 1. HTC One cihazınızı kapatın
 2. Ses Kısma tuşu ve Güç düğmesi aynı anda basılı tutun telefon titrediğinde
 3. Ses Kısma tuşunu basılı tutmaya devam edin
 4. Kırmızı ve mavi çizgiler göründüğünde Ses seviyesini azaltın
 5. “Bootloader’a yeniden başlat” seçeneğini açmak için Ses Kısma düğmesine iki kez basın ve Güç düğmesiyle seçin
 6. Beyaz ekran görünecek
 7. F ”ögesini vurgulamak için Ses Kısma düğmesine üç kez basın ve Güç düğmesini kullanarak seçin
 8. Ses düğmesine üç kez basın ve “Önbellek Bölümünü Sil” i vurgulayın ve Güç düğmesiyle seçeneği seçin
 9. İşlem tamamlandığında, Güç düğmesine basın ve “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğini seçin.

Çözüm 9: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Tüm çözümleri denediniz, ancak HTC One Bluetooth sorunu devam ediyorsa cihazınızı Fabrika ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

Fabrika ayarlarına sıfırlama, genellikle HTC One ve diğer Android cihazlardaki çeşitli sorunların çözümü olarak listelenmiştir. Tüm dosyalarınızı yedeklemeniz gerektiğini unutmayın. Fabrika ayarlarına sıfırlamak, telefonunuzdaki uygulamalar, ayarlar ve dosyalar – silecektir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirmek için:

 • Ayarlara gidin
 • Yedekle ve Sıfırla’ya dokunun
 • Telefonu sıfırla seçeneğine dokunun
 • SD kartınızda kayıtlı içeriği silmek istiyorsanız, SD Kartı Sil’i seçin.
 • Tamam’a dokunun.

HTC One Bluetooth sorunları ve çözümleri, HTC One, HTC One Mini, HTC One Mini 2, HTC One Max, HTC One A9, HTC One M7, HTC One M8 ve HTC One M9 dahil olmak üzere, HTC One serisinin tüm akıllı telefon modellerinde etkilidir. Bu işlemleri HTC One M10 modeli için de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca https://www.htc.com/tr/ web sayfasına bakabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir