Anasayfa » GPS Tarih ve Saat Güncelleme Nasıl Yapılır? [Android]

GPS Tarih ve Saat Güncelleme Nasıl Yapılır? [Android]

GPS Tarih ve Saat Güncelleme Nasıl Yapılır

Android GPS Tarih ve Saat güncelleme nasıl yapılır ? Birkaç yıl önce Kamboçya’da seyahat ederken hatırlıyorum, bisikletime elektrik veya hareket sinyali almayan çok uzak bir kırsal alana bindim. Kamplardaki uyku eğlenceliydi, fakat gece geç saatlerde cep telefonlarımız tamamen boşalmıştı. Ertesi sabah taşınabilir bir güneş şarj cihazını kullanarak cep telefonlarımızı şarj ettik ancak o zamana kadar tüm tarih ve saat ayarları silindi. Mobil sinyal olmadan doğru zamanı bulamadık. Aniden, Android akıllı telefonlarımızda GPS ile sağlanan zamanı kullanabileceğimizi fark ettik. Android ayarları ile biraz başa çıkma ve telefonlarımızda doğru tarih ve saat vardı.

GPS Tarih ve Saat Güncelleme Android

Herhangi bir yerde mobil sinyal alamıyorsanız ve mobil yanlış saat veya tarih gösteriyorsa, Android’de GPS ile sağlanan veri ve saate de geçiş yapabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler aşşağıda:

  1. Android sistem ayarlarını açın ve Sistem kategorisinin altındaki Tarih ve saat’i seçin .
  2. Tarih ve saat ekranında varsayılan olarak şebeke tarafından sağlanan süreyi kullanmak üzere ayarlanmış Otomatik tarih ve saat ayarına dokunun.
  3. Seçenekler listesinden, GPS tarafından sağlanan zamanı kullan’ı seçmeniz gerekir . Cep telefonunuzda GPS işlevini etkinleştirmenizi isteyen bir mesaj gösterecek ve GPS sinyalini almak için en az 1 dakika beklemek zorunda kalacaksınız.
  4. Artık, gökyüzü görünümü ile mobil cihazınız arasında herhangi bir cisim olmadan gökyüzünü net bir şekilde görebileceğiniz açık bir alana yürüyebilirsiniz. Birkaç saniyede, bir grup GPS uydusu tarafından sağlanan zamana sahip olacaksınız.

Sonuç olarak;

Bölgenizde herhangi bir mobil sinyaller yoksa, GPS uydularını kullanarak doğru veriyi ve zamanı almaya devam edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, telefonunuzu GPS aracılığıyla otomatik tarih ve saat güncellemeleri alacak şekilde değiştirmek hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir