Google Play “Bağlantı Yok – Tekrar Dene” Hatası

Google Play Bağlantı Yok - Tekrar Dene Hatası

Google Play Store “Bağlantı Yok – Tekrar Dene” Hatası nasıl çözülür ? Bazen Android’de Google PlayStore’dan bir uygulama yüklemek istediğinizde çok garip bir hata – “Bağlantı yok – Tekrar Dene” ile karşılaşırsınız. Genellikle bu hata, cihazınızın çevrimdışı olması ve WiFi, USB tethering veya İnternet üzerinden 2G / 3G / 4G cep telefonu veri bağlantısı üzerinden bağlı olmadığı anlamına gelir. Ancak, çevrimiçi olarak bağlandığınızda bile bu hata görünmeye devam ederse, o zaman çok sinir bozucu olur. Android’inizdeki tarayıcıdaki çeşitli web sitelerine erişebilirsiniz, ancak Google PlayStore çevrimiçi olmaz. Hatayı yeniden başlattıktan sonra bile gitmezse, şu adımları izleyebilirsiniz:

Google Play Store “Bağlantı Yok – Tekrar Dene” Hatası nasıl düzeltilir?

Aygıtın Rootlanması gerekir. Android cihazınız köklü değilse, Kingo Root ile kolay bir şekilde Root atabilirsiniz.

  1. Cihazınızın PlayStore’u çalışmadığından, oradan herhangi bir uygulama indiremezsiniz. Hosts Editor APK’sini google.drive.com adresinden indirebilir ve cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bir uygulamayı yan yüklemezseniz, okuyabilirsiniz –  Android’deki APK dosyalarından uygulamalar nasıl yüklenir.
  2. Hosts Editor uygulamasını başlatın ve google alan adlarına sahip tüm girdileri seçin (ör. Google.com, google.co.uk, google.co.in vb.). Daha sonra üstten Sil seçeneğine dokunun.
  3. Seçilen tüm ana kayıtları silmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Devam  etmek ve kaldırmak için Sil’i seçin.
  4. Android’i yeniden başlatın ve artık hiçbir sorun yaşamadan Google PlayStore’a erişebilmelisiniz.

Sonuç olarak;

Bazı sistem optimize uygulamaları, hosts dosyasını Google sunucularıyla hızlı bağlantı kurmak için değiştirebilir ancak daha sonra PlayStore bağlantı sorunlarına neden olabilir. Google sunucuları ana bilgisayar dosyası girdilerini kaldırarak PlayStore’u tekrar çalıştırabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir