Google Chrome Kuyu Tema Nasıl Etkinleştirilir?

Google Chrome Karanlık Tema Nasıl Etkinleştirilir?

Google aramada Chrome kuyu tema nasıl etkinleştirilir?

Diğer tüm uygulamalar, işletim sistemleri ve web tarayıcıları gibi Google Arama da koyu ve açık temalar sunar. Masaüstü bilgisayarınızı daha karanlık ortamlarda kullanırken, karanlık gözlerinizi yormaz. Bu, gece geç saatlere kadar çalışan ve loş ışıklarla çalışmak zorunda olan insanlar için çok kullanışlıdır.

Kuyu tema gece gözlerinize fazla yük bindirmez ve gözlerinizin daha fazla rahatlamasına yardımcı olur. Karanlık mod aynı zamanda, beyinde bize uyumamızı ve uyanık kalmamızı söyleyen doğal zamanlayıcı olan insan vücudunun doğal sirkadiyen ritminin bozulmasından kaçınmaya da yardımcı olur. Gece geç saatlerde parlak ışık kullanırsak sirkadiyen ritim bozulur ve sonra uyuyamayız. Bu daha sonra uykusuzluk ve diğer uyku bozukluklarına dönüşebilir.

Tüm bu problemler, gözlerinize özen göstererek bir nebze olsun önlenebilir. Geceleri Google Arama için karanlık modu kullanmak, hepimizin atabileceği küçük bir adımdır.

Google Chrome Kuyu Tema Nasıl Etkinleştirilir?

İşte masaüstü web tarayıcıları için Google aramada kuyu tema nasıl etkinleştirilir bakalım:

  1. Öncelikle masaüstü web tarayıcınızda Google Arama’yı ( https://www.google.com/ ) ziyaret edin. Google Chrome veya Vivaldi web tarayıcılarını kullanmanızı öneririz.
  2. Ayarlarda değişiklik yapmadan önce Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Sağ üst köşedeki Giriş yap butonuna tıklayarak giriş yapabilirsiniz .
  3. Diyelim ki Google’da bir arama yaptınız. Örneğin, “hilalay.com” için arama yaptınız.
  4. Arama sonuçları görüntülendiğinde, sağ üst köşeye yakın bir yerde bir dişli çark simgesi göreceksiniz. Ayarları açmak için bu dişli çark simgesine tıklayın.

5. Hızlı Ayarlar’dan, ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Koyu Temayı seçebilirsiniz . Koyu Temayı seçtiğiniz anda Google Arama kararır.

Karanlık temaya benzer başka seçenekler de var – açık temayı ve ayrıca “Cihaz varsayılanı”nı seçebilirsiniz. Aygıt varsayılan modu, işletim sistemiyle aynı modu seçer. Örneğin, Windows 10/11’de koyu temayı seçtiyseniz, Google Arama otomatik olarak kararacaktır.

Ayrıca internet ortamında güvenliğinizi artırmaya yardımcı olacak Chrome Güvenlik Kontrolü Özelliği Nasıl Kullanılır? adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir