Firefox Uzantı Önerisi Devre Dışı Bırakma Nasıl Yapılır

Firefox Uzantı Önerisi Devre Dışı Bırakma Nasıl Yapılır?

Firefox uzantı önerisi devre dışı bırakma nasıl yapılır ? Firefox uzantı önerisi devre dışı nasıl bırakılır ? Firefox web tarayıcısının en son sürümünde (sürüm 65), kullanıcılara uzantı önerisi önermek için yeni bir özellik ekledi. Firefox, kullandığınız web sitelerinin, tarayıcı kullanımınızı temel alarak gözlemler ve Mozilla’nın uzantı deposundan ziyaret edilen web sitelerine göre uzantı önermektedir. Örneğin, çevrimiçi bir video izlemeye çalışıyorsanız, Firefox video ile ilgili uzantı için bir öneri görüntüler. Benzer şekilde, Facebook’u Firefox’ta kullanıyorsanız, Facebook ile ilgili bir uzantı önerisi alabilirsiniz. Bu öneriler Firefox web tarayıcısının adres çubuğunda alt resimdeki gibi görünür.

Firefox uzantı önerisi devre dışı bırakma

Bu önerilerin Firefox tarayıcınızda görünmesini istemiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek devre dışı bırakabilirsiniz:

  1. Firefox’ta bir uzantı önerisi görüyorsanız, adres çubuğundaki mavi renkli Öneri’ye tıklayabilir, ardından aşağı oka ve son olarak da Öneri ayarlarını yönet seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  2. Henüz herhangi bir öneri görmüyorsanız, adres çubuğundaki : # genel tercihler # yazıp doğrudan öneri ayarlarına gitmek için Enter tuşuna basabilirsiniz.
  3. Tarama bölümüne ilerleyin.
  4. Gözatarken uzantıları tavsiye etiketli onay kutusunun işaretini kaldırın.

Artık bundan sonra Firefox tarayıcısının adres çubuğunda çıkan uzantı önerilerinden hiçbirini görmeyeceksiniz.

Mozilla’ya göre, bu uzantıları web sitesine ve siteyi ne sıklıkta ziyaret ettiğinize göre önerilerde bulunur. Ama verilerinizi üçüncü taraf sitelerle paylaşmazlar. Uzantılar sadece belirli bir web sitesini sık ziyaret ettiğinizde önerilir, ancak web siteleri bu uzantıların farkında değildir.

Deneyimli kullanıcılar zaten birçok Firefox eklentisi biliyor ve kullanıyor, ancak belki de bu özellik, yeni Firefox kullanıcılarına birçok faydalı eklentiyi tanıtmak için iyi bir şey olacaktır. Ancak, uzantıların rahatsız edici olduğunu düşünüyorsanız, Firefox’un uzantıları yukarıda belirtilen şekilde önermesini durdurabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir