Ekran Görüntüsü Yakalama ve Video Kayıt Etme Programı

Ekran Görüntüsü Yakalama ve Video Kayıt Etme Programı

Ekran Görüntüsü Yakalama ve Video Kayıt Etme Programı Monosnap. Windows‘da ekran görüntüsü almak istiyorsanız, klavyenizdeki tam ekranı kaplayan ve panoya kopyalayan PrintSceeen tuşunu kullanabilirsiniz. Ancak, ekran görüntüsü yakalamanın daha kolay bir yolunu istiyorsanız, o zaman Monosnap gibi hem ekran görüntüsü alma hemde video kaydı alan bu üçüncü taraf programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows Ekran Görüntüsü Yakalama ve Video Kayıt Etme Programı

Monosnap, ekran görüntüsü yakalamak için ücretsiz ve içinde kullanışlı özellikler barındıran bir ekran kayıt araçtır. Ayrıca Monosnap prıgramı sayesinde istetiğiniz videoyu ekranınızdan veya web kameranızdan kaydedebiliyorsunuz. Çok gelişmiş bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve ekran görüntülerinizi aldıktan sonra dilerseniz bu resimleri kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Diğer bazı programların aksine, kayan kayıt penceresinin açılması ile kullanımı gayet kolay ve hafif bir arayüz sunuyor.

Programı yükledikten sonra, ekranınızın sağ alt köşesine yakın bir yere açılır pencere simgesi yerleşir. Tüm işlevlere erişmek için bu açılan bölgeye tıklayabilir veya mause sağ tıklayabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma programı ile neler yapılır?

  • Herhangi bir alanın ekran görüntüsü yakalama
  • Tam ekran yakalama
  • Video kaydetme
  • Web kamerasından kayıt alma
  • Resim düzenleme
  • Görüntü açma

Panodan görüntü açma gibi daha birçok özellik sunuyor.

Ayrıca Monosnap ayarlarına giderek ekranı yakalamak veya ekran etkinliğinin videosunu kaydetmek için kısayol tuşlarını tanımlayabilir, çekimden sonra hangi eylemin gerçekleştirileceğini seçebilirsiniz böylece yerleşik görüntü düzenleyici de açılır menüyü özelleştirebilirsiniz. Açılan bölge için, çeşitli bulut hizmetlerine veya FTP sunucularına yüklemek isterseniz kendi hesabınızı ekleyebilirsiniz.

Monosnap’ın dahili görüntü düzenleyicisi, bu ekran görüntüsünü düzenlemek için bir ekran görüntüsü yakaladığınız anda tetiklenir. Ek olarak, sabit sürücünüzde bulunan görüntü dosyalarını da düzenlemenizi sağlar. Editör, kalem, çizgiler, oklar, metin içeren oklar, sadece metin, dikdörtgenler, elipsler, kırpma aracı, bulanıklık aracı vb. Gibi tüm temel çizim araçlarını içinde barındırır.

Sonuç: Monosnap oldukça iyi bir ekran yakalama programıdır. Ekran görüntüsü almanıza, video kaydetmenize, resimleri ek açıklama ve bulut servislerine yüklemenize yardımcı olur. MacOS ve Windows olmak üzere her iki işletim sisteminde de çalışır ve hatta Google Chrome web tarayıcısı için bir Chrome uzantısı bile vardır.

Monosnap yazılımı https://monosnap.com/ adresinden indirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir