Chrome İnternet Bant Genişliği Azaltma Android

Chrome İnternet Bant Genişliği Azaltma Android

İnternet bant genişliği kullanımı azaltılır Android: Hemen hemen tüm mobil ağlar, İnternet veri paketlerinin en ucuzu olduklarını iddia ederken, hepsi de çeşitli pazarlama numaralarını kullanarak az ya da çok ücretlendiriyorlar. Ve bazı mobil şebekeler gerçek ucuz veri servisleri sunuyorsa, bağlantıları tüm şehir boyunca dengesiz, güvenilmez ve ulaşılamaz gibi görünüyor. Sonuçta, hepimiz gerçekten işe yarayan ve pahalı olmayan veri paketlerini seçmek zorundayız. Bu tür pahalı veri paketleri ile Android cihazınızdaki bant genişliğini azaltmanız ve Android için Chrome tarayıcı sadece bunu yapmanıza izin verir. Android akıllı telefonunuzdaki internet bant genişliği kullanımınızı azaltmak için kullanabileceğiniz bir özellik vardır.

Android’de Chrome İnternet Bant Genişliği azaltma

Android için Chrome tarayıcısında İnternet bant genişliği kullanımını azaltmak için aşağıdaki basit yönergeleri izleyebilirsiniz:

  1. Android tarayıcınızda Chrome tarayıcıyı başlatın. Bu talimatlar Chrome’un hem sürüm hem de beta sürümleri için geçerlidir, dolayısıyla bunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. Akıllı telefonunuzdaki menü tuşuna basın ve beliren menüden Ayarlar’ı seçin.
  2. Bu, Ayarlar için başka bir menü açacaktır. Bu Ayarlar menüsünden Bant Genişliği Yönetimi’ni seçmelisiniz.
  3. Bant genişliği yönetimi ekranında, Web sayfalarını önceden yükle ve Veri kullanımını azalt seçeneklerinden biri vardır. Veri kullanımını azalt seçeneğini seçmeniz gerekir . Ayrıca belirlesin Web sayfalarını önyükle’ye birine asla veya sadece WiFi üzerinde.
  4. Veri kullanımını azalt ekranında, bu özelliğin sizin için ne yapacağı ve İnternet bant genişliğini nasıl kaydedebileceği hakkında bilgi görüntülenecektir. Bu özelliği açmak için üst taraftaki anahtara dokunabilirsiniz.
  5. Bu kadar. Bundan böyle, açtığınız tüm web sayfaları sıkıştırılmak üzere Google sunucularından geçecek ve bant genişliği tasarrufu sağlayacaktır.

Chrome web tarayıcısının veri kullanımı azaltma özelliğini kullanarak mobil ağ veri kullanım maliyetlerinizi en aza düşürebilirsiniz. Bu özellik açıksa, web sitelerinin tamamı (HTTPS protokolü üzerinden ve gizli modda açılan siteler hariç), nihayet Android akıllı telefonunuzdan indirilmeden önce verilerin sıkıştırıldığı ve azaltıldığı Google sunucuları üzerinden yönlendirilir; internet veri bant genişliği.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir